Wolność a odwaga + Konkurs

Jaki jest związek między odwagą a wolnością? Odpowiadam na to pytanie z Acapulco w Meksyku. Na końcu wideo jest konkurs i coś do wygrania.

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was dzisiaj z Acapulco, dziś porozmawiamy o wolności i odwadze. Zostańcie ze mną do końca tego wideo na końcu będzie konkurs i coś do wygrania.

Zacznę może od przykładu, który wam co nieco uzmysłowi. Jestem tutaj w Acapulco. Chciałem tu przyjechać, żeby spotkać pewnych ciekawych ludzi. I Acapulco ma tą fajnie brzmiącą nazwę, która budzi wyobrażenia o raju, o jakimś egzotycznym miejscu. Jest taka piosenka Acapulco włoska, która przyprawia nas o marzenia i tak dalej i tak dalej. Ja też miałem to wyobrażenie o Acapulco, ale jak powiedziałem swoim przyjaciołom, rodzinie o tym, że wybieram się do Acapulco to zacząłem być bombardowany mnóstwem artykułów, doniesień, reportaży na temat Acapulco. Okazuje się, że Acapulco nazywane jest miastem śmierci. To jest miasto o najwyższej liczbie zabójstw na głowę mieszkańca na świecie. Jest to spowodowane walkami gangów narkotykowych, wojną narkotykową i tak dalej i tak dalej. Jest mnóstwo doniesień, jak wpiszecie do Google, jak wpiszecie na YouTube Acapulco to te wyniki, które wam wyskoczą to będą właśnie doniesienia o tym jak bardzo niebezpieczne jest Acapulco i że Acapulco utraciło swój turystyczny profil z tego względu, że właśnie to jest niebezpieczne miejsce i mało kto do Acapulco przyjeżdża. I przyjaciele, rodzina, rodzina nawet mnie wyraźnie prosiła, żebym nie jechał tutaj, żebym tu nie przyjeżdżałem, na Boga proszę nie jedź tam, to jest niebezpieczne, zabiją cię tam, nie rób tego. Przyjechałem mimo to. Miałem oczywiście taki dziwne uczucie w żołądku szczególnie, że miałem zamiar spotkać się z tutaj z ciekawymi ludźmi, którzy też nie są biedni. I to wydarzenie, na którym tutaj byłem byłoby powiedzmy idealnym celem dla takiego napadu jakiegoś ze strony gangów, porwania, wymuszenia tego typu rzeczy. Więc nie byłem w najlepszym nastroju jadąc tutaj, miałem pewnego rodzaju obawy. Bałem się, że rzeczywiście może to się źle skończyć. Ale mimo to pokonałem ten strach i przyjechałem do Acapulco. I to co odkryłem tutaj mnie bardzo, bardzo zaskoczyło. Okazuje się, że Acapulco jest egzotycznym rajem pod względem geograficznym i klimatycznym. Jeśli chodzi o klimat tutaj jest tylko 5 dni deszczowych w roku, nie wiem czy sobie to ktoś może wyobrazić. Temperatura nie spada nigdy poniżej 26 stopni. Teraz podczas mojego pobytu w lutym tutaj jest temperatura między 30 a 35 stopni, w cieniu. Temperatura morza jest między 25 tudzież oceanu, bo to jest nad Oceanem Spokojnym w Meksyku, między 25 a 29 stopni, waha się. Więc jest bardzo ciepła woda. Do tego idylliczne plaże, przepiękne widoki.

Teraz powiecie no dobrze idylliczne miejsce, ale tu jest bardzo niebezpieczne. Okazuje się, że dla turystów tu jest bezpiecznie. Te zabójstwa zdarzają się między członkami band narkotykowych, które się zwalczają. Turystów to praktycznie nie dotyczy. Jest tu nawet policja, która dba o dobro, o bezpieczeństwo i o dobro turystów. Ja tu nigdzie nie czułem się w żadnym w żadnym momencie, w żadnej chwili nie czułem się jakkolwiek zagrożony. Można iść do restauracji, można chodzić po plaży, można chodzić po mieście wieczorem, w nocy, do dyskoteki czy do klubu. Tu się nic nie dzieje, turyści to są święci. I ludzie są bardzo, bardzo mili, uśmiechnięci. Człowiek czuje się tutaj bardzo mile widziany. Może właśnie z tego względu, że Acapulco ma taką opinię i niewiele ludzi odważa się, żeby tu przyjechać. Ale ci którzy tu przyjadę są witani z otwartymi rękoma. Odkrywają to ludzie, którzy myślą nietuzinkowo, którzy nie myśl tak jak wszyscy, którzy nie dają się jakby robić w konia czy nie słuchają propagandy mediów i którzy myślą niezależnie i którzy wykorzystują właśnie to, że niewiele ludzi tutaj przyjeżdża właśnie, żeby robić tutaj biznes. Bo wtedy mają po prostu mniejszą konkurencję. Tak? W biznesie czy nawet wykorzystują to, że dzięki temu, że tu jest po prostu taniej. W międzyczasie Acapulco ściąga bogatych ludzi, którzy budują tutaj swoje rezydencje korzystając ze stosunkowo tanich cen nieruchomości. Przyjeżdżają tutaj na przykład w przyszłym tygodniu jest Mexico Open otwarty turniej tenisowy, gdzie występuje top 10 z listy rankingowej. Także najbogatsi ludzie ze świata krypto tutaj bywają, kryptomilionerzy, kryptomiliarderzy. I to jest właśnie powód, dlaczego tutaj jestem. A hotel, w którym mieszkam był ulubionym hotelem wakacyjnym wcześniejszego najbogatszego człowieka na świecie – Jean Paul Getty.

Do tego ludzie tutaj są bardzo uczciwi. Ja nigdy nie zostałem tutaj w żaden sposób oszukany ani przez taksówkarza, ani w restauracji albo nawet przez handlarza jakiegoś ulicznego. Wszyscy odnoszą się do ciebie w bardzo miły sposób i są bardzo uczciwi. Dbają o to, żebyś był zadowolony jako turysta, jako obcokrajowiec. Twoja niewiedza i brak orientacji jako obcokrajowiec, ktoś obcy nie jest tutaj wykorzystywany. Ludzie są bardzo pomocni i bardzo uczciwi i mili wobec ciebie.

I właśnie to chciałem wam powiedzieć, że jestem bardzo z tego zadowolony, że pokonałam swój strach, że przyjechałem tutaj i że odkryłem jaka jest prawda. I na tym polega właśnie wolność. I to mnie zainspirowało do nakręcenia tego filmu, bo nasz strach, nasza obawa ogranicza bardzo naszą wolność, nasze opcje w tym co możemy zrobić albo co po prostu robimy. Tak? Jeśli się czegoś boimy, jeśli nie mamy na coś odwagi, to tego nie robimy i jesteśmy po prostu mniej wolni. Ta część świata czy to miasto byłoby dla mnie tabu, gdyby nie to, że się odważyłem to zrobić. Acapulco jest do tego stopnia jakby tabu w Europie, że nie ma bezpośrednich lotów do Acapulco. Ciężko jest się dostać, trzeba latać przez Mexico City i tam są lokalne tylko loty z Mexico City do Acapulco. To są loty linii lokalnych linii meksykańskich, więc trzeba kombinować, żeby się tutaj w ogóle dostać. Tak? Nie można kupić jednego biletu do Acapulco bezpośrednio. Ale zachęcam do odwiedzenia, bo naprawdę wspaniałe miasto. No i przede wszystkim, jeśli ktoś chce odpocząć tu jest pewna pogoda. Za mną widzicie Acapulco Bay, tam jest Isla de La Roqueta a tutaj widzicie dalej jakby tą część główną miasta z plażą. 14 kilometrów plaży w zatoce Acapulco i jeszcze dziesiątki kilometrów plaży w nowej części Acapulco. Mieszkam w hotelu Pierre Mundo Imperial a tutaj jestem w hotelu Las Brisas na śniadaniu z takim właśnie widokiem.

Podobne doświadczenia miałem kilkanaście lat temu, kiedy przyjaciel zapraszał mnie do Londynu, żeby poznać to piękne miasto. To było krótko po atakach terrorystycznych na metro w Londynie. I wówczas miałem wielki z tym problem, bo moja percepcja Londynu była jako miasta bardzo niebezpiecznego, pogrążonego w terroryzmie.  Że może się coś wydarzyć, że niebezpiecznie jest tam jeździć i tak dalej i tak dalej. I ograniczałem się w tym bardzo, bardzo mnie to ograniczało. I dopiero parę lat później pojechałem do Londynu i pokochałem to miasto. Ci z was, którzy mieszkają w Londynie albo którzy są Londynie, którzy byli w Londynie wiedzą jak wspaniałe, jak ekscytujące to jest miasto. I od tego czasu wielokrotnie tam byłem i po prostu przez to doświadczenie nauczyłem się, że publiczna percepcja pewnych rzeczy, pewnych miejsc, pewnych osób, może bardzo odbiegać od rzeczywistości.

I możecie sobie odpowiedzieć na pytanie, jeśli ktoś mieszka na przykład w Polsce na pograniczu z Białorusią z Ukrainą, niedaleko od Białorusi, od Ukrainy, czy byliście w tych państwach? Czy doświadczyliście tego jak tam jest? Czy poznaliście ludzi z tych państw? Czy po prostu opieracie się na tym jaka jest percepcja tych państw w mediach i po prostu ograniczacie swojej opcje w tym zakresie, w ogóle nie biorąc tych państw pod uwagę.

Albo kto z was był na przykład w Iranie? Wiadomo Iran jest bardzo demonizowany. Kto z was tak naprawdę był i zobaczył jak tam jest, poznał tych ludzi i doświadczył tej kultury? Podejrzewam, że niewiele z nas. Wynika z tego, że jesteśmy niewolnikami naszych myśli i naszych emocji. I dodatkowo wiadomości i media ograniczają naszą wolność poprzez po prostu podawanie nam świata w taki sposób, że pewne opcje dla nas nie istnieją, nie bierzemy ich w ogóle pod uwagę. Po prostu, nie widzimy ich z tego względu, że mamy bardzo negatywne o nich uczucia albo uczucia strachu albo nie powiem może nienawiści, ale niechęci, niemiłe uczucia z tym związane i w ogóle tych opcji nie bierzemy pod uwagę.

Jeśli robisz rzeczy, z którymi nie czujesz się dobrze, robisz rzeczy, które przyprawiają ci o strach, to to właśnie cię uwalnia, to uwalnia twój o umysł i to uwalnia twoje opcje. I o wiele rzeczy staje się dla ciebie bardziej możliwe, to sprawia, że stajesz się wolnym człowiekiem. W dzisiejszych czasach większość ludzi niestety jest niewolnikami, większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Oni są nieświadomymi niewolnikami, można to w ten sposób nazwać. Więc odważ się odwiedzać miejsca, o której słyszysz złe rzeczy. Odważ się poznawać ludzi, którzy są demonizowani przez innych ludzi, przez media być może. Odważ się na robienie rzeczy o których społeczeństwo, o których inni ludzie próbują cię odwieść. I odważ się też na inwestowanie pieniędzy w rzeczy albo w taki sposób w jaki większość ludzi nie robi i od których społeczeństwo albo inni ludzie próbują cię odwieść. Zostawiam cię teraz z tymi myślami i zapraszam do dyskusji.

Widzę, że spodobało ci się to wideo, więc daj mi łapkę w górę, zasubskrybuj i naciśnij dzwoneczek, żeby nie przegapiać moich filmów. Mówię dużo o wolności, o robieniu rzeczy niemożliwych, o tym jak myślą najlepsi przedsiębiorcy na świecie, miliarderzy, którzy doszli od zera, jak oni myślą i działają, że osiągają tak wielkie rzeczy w biznesie. Mówię też o kryptowalutach, o moim doświadczeniu w inwestowaniu w kryptowaluty. I rozmawiam z najważniejszymi ludźmi w świecie krypto. Proszę więc o komentarze tutaj pod wideo co myślisz na temat tego wideo. Jaka jest twoja perspektywa, twoje przemyślenia, twoje doświadczenia? Udostępnij to wideo znajomym, bliskim. Pewnego dnia ci za to podziękują. Wśród najlepszych komentarzy i udostępnień wybiorę jedno i autorowi tego komentarza tudzież udostępnienia sprezentuję jeden egzemplarz wydania specjalnego bestsellera, który wydałem z Brianen Tracy, najlepszym nauczycielem biznesu na świecie i trenerem skuteczności osobistej. Zwycięzcy wpiszę moją osobistą dedykację, w której wyjaśnię co oznacza ten medalion. Więc opłaca się brać w tym udział.

Przypominam o trwającym konkursie na jednego Bitcoina. Konkurs trwa do końca stycznia 2019 roku. Jeśli 1 lutego 2019 kanał indywidualista będzie miał więcej subskrybentów niż cena Bitcoina w złotówkach, sprawdzimy to na bitcoin.pl, to między najbardziej zaangażowanych członków naszej społeczności podzielę jednego Bitcoina. Jak się można zaangażować? Można się zaangażować poprzez marketing, promocję, można się zaangażować merytorycznie, organizacyjnie, technicznie. Możliwości są nieograniczone. Jak to zrobić? Wejdź teraz tutaj na grupę facebookowej indywidualiści i zostaw tam wiadomość w jaki sposób chcesz wesprzeć naszą społeczność, w jaki sposób chcesz nam pomóc.

Jeśli to wideo ci się spodobało to z pewnością spodobają ci się moje inne filmy. Zachęcam do oglądania. Tutaj znajdziesz kilka z moich najlepszych filmów.

Do zobaczenia z Acapulco. Życzę ci fantastycznego dnia. Dokonajmy dziś czegoś niezwykłego.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s