O autorze

 

Rafael z Richardem Bransonem

Rafael jest mieszkającym w Niemczech seryjnym przedsiębiorcą, autorem bestsellerów, czołowym mówcą i aniołem biznesu. Jest uznanym ekspertem w zakresie psychologii przedsiębiorczości specjalizującym się w myśleniu najlepszych przedsiębiorców świata, którzy stworzyli wartość miliardów dolarów od zera. Występował na antenach stacji NBC, ABC, CBS, BBC i FOX, pojawia się także w Forbes, CNBC, USA Today, Wall Street Journal a także innych renomowanych gazetach i stacjach telewizyjnych i radiowych w ponad 30 krajach dookoła świata.

W latach 90-tych zbudował swój pierwszy wielomilionowy biznes jako pionier e-commerce w Europie. Był to pierwszy online-shop ze sprzętem sportowym na niemieckojęzycznym rynku. Później rozwinął swą działalność na inne serwisy internetowe i zasoby digitalne w szeregu krajów Europy i Ameryki.

Rafael jest jednym z najbardziej popularnych mówców w Polsce. Jego TED Talks „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz” i „Czego nauczyli mnie najlepsi przedsiębiorcy świata” obejrzało już ponad 2 mln ludzi. Należą one do najbardziej popularnych prelekcji w historii Polski:

Także jego angielski TED talk osiągnął ponad 1 mln wyświetleń.

"Ready, Set, Go!" - Rafael Badziag + Brian Tracy - Amazon Bestseller
Amazon Bestseller

Książka „Ready, Set, Go!”, którą napisał z Brianem Tracy, największym na świecie nauczycielem biznesu i trenerem skuteczności osobistej, i kilkoma innymi topowymi ekspertami stała się bestsellerem na Amazon w kilku kategoriach. Rafael otrzymał za nią Quilly Award.

 

Jego pasją jest poznawanie swoich granic i ich przekraczanie, a także poznawanie barier ludzi, którymi się otacza oraz pomaganie im w ich pokonywaniu.

Elbrus
Elbrus, wysokość 5.642m

Rafael stworzył projekt NoLimits, gdzie walczy z ograniczeniami swojego ciała, ducha i umysłu, podejmując się wyzwań typu ultramaratony, ekspedycje polarne albo alpinistyczne. Jego niesamowite wyprawy powiodły go od lodowego pustkowia Antarktydy, przez najgorętsze pustynie tej planety, na wierzchołki Siedmiu Szczytów. Przy okazji odwiedził wszystkie siedem kontynentów świata.

Sahara Ultra 111km
Sahara Ultra 111km

Na angielskojęzycznym blogu NoLimits.co opisuje swoje doświadczenia z tym związane, inspirując także innych, by szli za jego przykładem, podejmowali wyzwania i osiągali zdawałoby się całkowicie nierealne cele. Mottem tego projektu są słowa T.S.Eliota: „Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go” („Tylko ci, którzy ryzykują, że pójdą za daleko, mają szansę odkryć, jak daleko można zajść”).

Kąpiel na Antarktydzie
Kąpiel na Antarktydzie

Cieszy się, kiedy dzięki tej inspiracji, życie jego czytelników wypełnia pasja i zapał, gdy porzucając swoje granice, wznoszą się ponad przeciętność i doświadczają pełni swojego potencjału, wyjątkowych sukcesów oraz życiowego spełnienia.

Na tutejszym blogu Indywidualista.pl opisuje niezwykłych ludzi, którzy go inspirują, historie ich życia i to co osiągnęli idąc swoją drogą, z daleka od utartego szlaku.

Mark Cuban
Mark Cuban

Przez ostatnie sze ść lat Rafael wielokrotnie okrążył Ziemię dookoła by spotkać się z najlepszymi przedsiębiorcami na świecie, dolarowymi miliarderami, którzy dorobili się od zera. Zdołał dotrzeć do najbardziej niedostępnych bram i zdobyć dostęp do najbardziej zamożnych ludzi na naszej planecie. Przeprowadzając z nimi dogłębne wywiady twarzą w twarz, niekiedy nawet wielodniowe, otrzymał informacje z pierwszej ręki o ich metodach i sposobie myślenia, wiedzę, jaka do tej pory nie była publicznie dostępna.

Światowy Bestseller: The Billion Dollar Secret - Rafael Badziag
Światowy Bestseller i bestseller nr 1 na liście bestsellerów Amazona w wielu krajach

Rafael ujawnia sekrety ich sukcesu na stronie TheBillionDollarSecret.com, na kanale YouTube (polski, angielski), jak i w jego najnowszej książce „The Billion Dollar Secret” („Umysł Miliardera”). Przedmowę do książki napisał Jack Canfield, najpopularniejszy autor non-fiction na świecie. Książka ta to światowy bestseller i nr 1 na liście bestsellerów Amazona w wielu krajach, m.in. w USA, UK, Kanadzie, Brazylii i Niemczech.

Zarówno twórczość pisarska Rafaela jak i jego przedsięwzięcia biznesowe mają prawdziwie światowy wymiar.

Jest uznanym ekspertem w zakresie miliarderów. Niektórzy nazywają go Napoleonem Hillem XXI-go wieku, inni „magnesem na miliarderów”, albo „łowcą miliarderów”. Jego artykuły publikowane są np. przez Business Insider, CNBC i Entrepreneur.com. Gości często jako ekspert na łamach światowych mediów (ponad 350 artykułów, wywiadów telewizyjnych i radiowych w ponad 50 krajach dookoła świata), także w polskich, tak jak w TVN24:
Wywiad dla TVN24

albo w TVP2:

Rafael jest członkiem amerykańskiego Narodowego Stowarzyszenia Ekspertów, Pisarzy i Mówców (National Association of Experts, Writers and Speakers). Niedawno został powołany do amerykańskiej Narodowej Akademii Autorów Bestsellerów (National Academy of Best-Selling Authors).

Jack Canfield
Jack Canfield, najbardziej popularny pisarz w historii świata

James Patterson
James Patterson, obecnie najbardziej popularny pisarz świata

Tim Draper
Tim Draper, miliarder i legendarny inwestor z Doliny Krzemowej

Murad Al-Katib, Światowy Przedsiębiorca Roku 2017
Murad Al-Katib, obecnie oficjalnie najlepszy przedsiębiorca świata

Niektóre z jego projektów i firm:

https://UmysłMiliardera.pl

http://nolimits.co

http://raddiscount.de

http://TheBillionDollarSecret.com

http://indywidualista.pl

http://startup.pl

Rafael pisze też dla Business Insider, CNBC, Entrepreneur.com i The Billionaire Mentor:

https://www.businessinsider.com/traits-habits-that-make-billionaires-happy-2019-8

https://www.cnbc.com/2019/09/04/5-biggest-life-regrets-of-self-made-billionaires.html

https://www.entrepreneur.com/article/344317

https://itunes.apple.com/us/app/billionaire-mentor-magazine/id818854475


Dowiedz się więcej o Rafaelu na LinkedIn:

https://de.linkedin.com/in/rafaelbadziag

albo na Amazon:

http://amazon.com/author/rafaelbadziag

lub skontaktuj się z nim tutaj: