Wywiad: Peter Beck – Przedsiębiorca Roku – Nowa Zelandia (wideo)

Peter Beck został Przedsiębiorcą Roku w Nowej Zelandii. Ten genialny naukowiec, inżynier i najlepszy przedsiębiorca w tym kraju opowiada o misji swojej firmy Rocket Lab i daje rady dla ludzi, którzy chcieliby osiągać takie sukcesy jak on.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam dziś ponownie z Monaco.

Nie wiem, czy słyszeliście o firmie Rocket Lab? Jeśli nie to wygooglujcie sobie i także o osobie Petera Backa, która stworzyła tą firmę. To jest Nowozelandczyk, który został mianowany ostatnio Przedsiębiorcą Roku w Nowej Zelandii, czyli można powiedzieć uznany za najlepszego przedsiębiorcę w Nowej Zelandii. Młody chłopak, koło 30 lat. I to jest geniusz, rocket scientist, geniusz, jeśli chodzi o budowę rakiet. I jego misją, jego wizją jest dostarczanie tanich możliwości wynoszenia satelitów, ładunków na orbitę. I wyobraźcie sobie, że on jest w stanie ze swoją firmą dokładnie co 72 godziny wystartowywać nową rakietę. To jest pierwsza prywatna firma na półkuli południowej, która wystrzeliła rakietę w kosmos i jedyna prywatna firma na świecie, która posiada własny blok startowy do startowania rakiet w kosmos. Peter Back jest fascynującym przedsiębiorcą, który stosunkowo w niedrogi sposób umożliwia firmom wynieść ładunki na orbitę Ziemi i w kosmos, redukując znacznie koszty takiego przedsięwzięcia a także długość czekania na start. Rozmawiałem z nim, powiedział mi, że w chwili obecnej, taką satelitę można wynieść już za jakieś 50 tysięcy dolarów. Co jest dla każdej firmy w zasadzie do zapłacenia. Jestem przekonany, że w najbliższych latach, wiele usłyszymy o Peterze Backu i jego firmie Rocket Lab. Spotkacie ze mną dziś wspaniałego przedsiębiorcę, wydawało by się szalonego naukowca, Petera Backa, który zrewolucjonizuje przemysł kosmiczny.

– Witam Was z Monaco z gali Światowego Przedsiębiorcy Roku. Ze mną jest Peter Back z Rocket Lab z Nowej Zelandii. To jest jeden z tych zwariowanych naukowców od rakiet, który rywalizuje z Elonem Muskiem. Peter powiedz mi w czym twoja firma jest lepsza od Muska, co ją odróżnia?

– Nie powiedziałbym, że moja firma jest lepsza od firmy Elona. To co robi Elon jest niesamowite. My po prostu robimy coś troszkę innego. Ale oboje działamy w kosmosie.

– Co więc robicie?

– Komercjalizujemy przestrzeń kosmiczną. Chcemy, aby była ona dostępna za relatywnie niewielkie pieniądze. Więc głównym założeniem jest produkowanie naprawdę wydajnych rakiet, tak żeby przestrzeń kosmiczna stała się naprawdę dostępna.

– A więc rakiety wielokrotnego użytku?

– Dla wielkich pojazdów kosmicznych to ma dużo sensu. Dla mniejszych odzyskanie takiej rakiety bywa droższe od zbudowania nowej.

– Są takie małe satelity ważące około jednego kilograma. Ile kosztuje wyniesienie na orbitę takiego satelity?

– Za 50 tysięcy dolarów możesz mieć swojego własnego satelitę.

– To nie są już jakieś wielkie pieniądze.

– Tak, to obecnie bardzo niewielkie pieniądze.

– Jak wygląda to w perspektywie 10 lat? Jak myślisz jak bardzo spadnie ten koszt?

– Taki postęp jest osiągany w każdej rozwijającej się branży. Trudno powiedzieć, jak to będzie za tyle lat, ale na pewno będzie znacznie taniej.

– Zostałeś wybrany Przedsiębiorcą Roku w Nowej Zelandii, czyli jesteś obecnie oficjalnie najlepszym przedsiębiorcą w Nowej Zelandii. Teraz jesteś na wyborach Światowego Przedsiębiorcy Roku i według mnie masz duże szanse na wygraną. Jaka była najważniejsza rzecz jakiej nauczyłeś się w czasie swojej kariery? Moi słuchacze to młodzi i ambitni przedsiębiorcy z całego świata. Czego takiego się nauczyłeś czym mógłbyś się z nimi podzielić?

– Uważam, że najważniejszą rzeczą jest po prostu podjąć się czegoś. Mnóstwo osób będzie ci mówić, że to co chcesz osiągnąć jest niemożliwe. Ale nigdy nie pozwól, aby przeszkody cię zatrzymały. To właśnie się liczy.

– Ostatnie pytanie. Jaką najlepszą radę otrzymałeś w swoim życiu taką, która pomogła ci w twojej karierze biznesowej?

–  To drugi raz w ciągu ostatnich dni, kiedy ktoś mi zadaje to pytanie. Bardzo ciężko wybrać jedną rzecz, jedną radę. Myślę, że najlepsza radą jakiej ja mogę udzielić jest po prostu: Zrób to! Nie trać czasu, nie zwlekaj, po prostu zrób to!

– Bardzo Ci dziękuję Peter! To była przyjemność spotkać się z Tobą!

To tyle z Monaco. Jak wam się podobało i chcecie usłyszeć więcej o najlepszych przedsiębiorcach świata, o tym jak myślą, jak działają to zasubskrybujcie tutaj. A tutaj zobaczycie jeden z moich najlepszych filmików. Natomiast tutaj jest nagranie z mojego ostatniego TEDx, który dałem we Wrocławiu, który z pewnością was zainspiruje.

Do zobaczenia i dzięki z Monaco.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s