Pieniądze – przyczyna czy skutek? (wideo)

Twoje podejście do pieniądza ma duży wpływ na to ile zarabiasz. Czy pieniądz jest przyczyną czy skutkiem? Co to jest pieniądz? Jak go więcej zdobyć? Jak zwiększyć swoją wartość rynkową?
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was dziś z San Francisco. Porozmawiamy dziś o podejściu do pieniądza. Jak należy podchodzić do pieniądza, czy pieniądz jest przyczyną czy skutkiem? No i powiem wam trochę o tym jak ja to widzę.

Dostaję wiele maili od ludzi, którzy chcą, żebym zainwestował w ich pomysł, wielu ludziom wydaje się, że po prostu jak dostaną pieniądze, jak będą mieli pieniądze to ten pomysł się zrealizuje, to ten projekt sam z siebie jakoś magiczną ręka ruszy i stanie się sukcesem i oni staną się bogaci. W rzeczywistości jednak pieniądze nigdy nie są przyczyną, pieniądze zawsze są skutkiem. W większości tych przypadków, które dostaję, w zdecydowanej większości 99,9% mniej więcej, okazuje się, że żeby zrobić podstawowe rzeczy, żeby postawić pierwsze kroki, żeby rzeczywiście rozwinąć to co ludzi chcą zrealizować, niepotrzebne są żadne pieniądze. Potrzebne jest tylko ich zaangażowanie, ich praca, ich wiedza i po prostu wzięcie się do roboty. I wtedy pieniądze się pojawią. Tak? Pieniądze są jakby skutkiem tego co robimy a nie przyczyną do tego, żebyśmy coś robili. To jest właśnie różnica między podejściem pracownika a przedsiębiorcy. Tak? Pracownik pracuje po to, żeby dostać pieniądze. Tak? Natomiast przedsiębiorca kreuje coś najpierw i dlatego dostaje pieniądze, jako skutek tego co wykreował. Tak? Zrozumcie co to jest pieniądz, skąd się wziął pieniądz. Nie będę tutaj mówił całej historii pieniądza, ale zasadniczo pieniądz to jest bon za usługę czy bon za jakąś wartość. Tak? Wcześniej było tak, że powiedzmy ja miałem chleb ty miałeś jajka. Przyszedłeś z tymi jajkami, żeby dostać chleb i płaciłeś za to jajkami. Tak? Później się pojawił pieniądz, czyli płaciłeś za ten chleb pieniądzem, ale żebym ja miał pieniądze, to ja muszę mieć ten chleb. Czyli muszę mieć coś do zaoferowania. Tak? Czym więcej mam do zaoferowania, tym moja wartość się zwiększa, tym więcej mogę za to dostać pieniędzy. To jest logiczne. Więc zawsze podchodźmy do pieniądza w ten sposób, jeśli chcemy zwiększyć swoją wartość albo chcemy zwiększyć to co zarabiamy, ile pieniędzy robimy w biznesie czy po prostu swoją wartość rynkową, to po prostu ulepszajmy to, zwiększajmy to co mamy do zaoferowania albo zwiększajmy tego jakość, albo zwiększajmy tego ilość, albo zwiększajmy łatwość dostępu do tego co mamy do zaoferowania. Tak? I tylko w ten sposób jesteśmy w stanie dojść do pieniędzy. I po prostu zwiększyć naszą wartość. Tak? Czyli spoglądajmy na pieniądz w ten sposób, że to jest bon za coś co mamy do zaoferowania. Tak? Czyli ludzie nam to dadzą, jeśli mamy co sprzedać, jeśli nie mamy nic do sprzedania, jeśli nie mamy nic co możemy im za to dać usługi, serwisu, towaru no to dlaczego oni mają nam dać te pieniądze?

Ja myślę, że takie przekonanie o tym, że najpierw musi być pieniądz a później ja coś zrobię albo coś takiego to się właśnie wzięło z tych wszystkich dotacji unijnych albo z takiego podejścia prasowego do inwestycji czy do start-upów, że pieniądze z nieba spadają jak ktoś ma jakiś tam pomysł. To jest bzdura. Nikt nie daje pieniędzy za pomysły, nikt nie daje pieniędzy za po prostu jakieś rzeczy wyssane z palca, czy z nieba. Zróbcie coś, pokażcie, że to działa, włóżcie w to swoje serce, swoją pracę, także swoje oszczędności i wtedy możecie oczekiwać od kogoś, że was wesprze z tym co chcecie zrealizować. Tak?

No to tyle na dziś z San Francisco. Jak wam się podobają tego typu przemyślenia, to zaabonujcie tutaj. A tutaj możecie obejrzeć jeden z ciekawszych filmików.

No to dzięki. Cześć.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s