Dlaczego każdy powinien zostać przedsiębiorcą (wideo)

Jeśli planujesz żyć za 10 lat, to powinieneś obejrzeć ten filmik. Myślę, że zaskoczą Cię moje przemyślenia, na pewno otworzą oczy i mam nadzieję, że nie przestraszą.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was dzisiaj z Monte-Carlo, z Monaco. Dziś Wam opowiem, dlaczego każdy powinien zostać przedsiębiorcą.

Często dostaję pytania, komentarze, że przecież nie każdy może być przedsiębiorcą. Są ludzie, którzy po prostu do tego się nie nadają a poza tym przedsiębiorcy muszą kogoś zatrudniać, żeby byli przedsiębiorcami i ktoś musi jakby na przedsiębiorców pracować, dlatego są też potrzebni inni ludzie. Okazuje się, że technologia rozwija się tak szybko, że w przyszłości w ciągu paru lat być może każdy z nas będzie musiał być siłą rzeczy przedsiębiorcą. Dlaczego? Dlatego, że w tej chwili istnieje już sztuczna inteligencja, istnieją już systemy, powiedzmy inteligentne roboty, które na podstawie wideo nagrania, kogoś przedstawiającego jak on smaży i opowiada o tym jak smaży naleśniki załóżmy, ten robot jest w stanie usmażyć naleśnik. Tzn. nie trzeba go programować, nie trzeba go trenować, ani nic. On wystarczy zobaczy to nagranie, gdzie ktoś wyjaśnia przepis i jak to robi, pokazuje jak to robi i ten robot jest w stanie usmażyć naleśnika. I w przyszłości w ciągu kilku lat wszystko co będziemy w stanie określić w jakiś sposób fizyczny, zdefiniować w jakiś sposób fizyczny albo pokazać to albo przestawić to, jakieś czynności fizyczne albo nawet czynności intelektualne, które w jakiś sposób będą mogły być sprecyzowane, wszystko to będzie zautomatyzowane.

Więc co pozostaje wtedy człowiekowi?

Co pozostaje? No pozostają w zasadzie dwie sfery działalności albo sztuka, tak bycie artystą albo bycie przedsiębiorcą. I o co chodzi w byciu przedsiębiorcą? Chodzi o to, żeby rozwiązywać jakieś problemy, stwarzać coś nowego, coś ulepszać. Możecie powiedzieć, że to nie w każdym tkwi, nie każdy jest stworzony, żeby być przedsiębiorcą. Myślę, że tak nie jest. Dlaczego? Dlatego, że jako dzieci każdy z nas jest, czy był odkrywcą, każdy z nas rozwiązywał jakby codzienne problemy. Jak wstać na nogi, jak postawić pierwszy krok, żeby nie upaść? Tak? Odkrywał świat i jakby rozwiązywał codzienne problemy. Jak tu postawić szklankę z herbatą na stole tak, żeby się nie wylała załóżmy. Tak? I to ziarno przedsiębiorczości w nas tkwi. I to na wyższym poziomie, jesteśmy w stanie wywołać w późniejszych latach, w czasie dorosłości. I teraz nie mylmy przedsiębiorczości i bycia przedsiębiorcą z byciem bogaczem. Jeśli naprawdę jesteś bardzo dobrym przedsiębiorcą no to z pewnością da ci to bogactwo, ale w przyszłości, jeśli każdy będzie przedsiębiorcą to siłą rzeczy nie każdy będzie bogaczem. Tak? Wielu ludzi po prostu będzie dzięki swojej przedsiębiorczości prowadziło dobre życie, czy dostatnie życie, może wystarczające życie, zadowalające życie, ale to niekoniecznie będzie dawało im wielkie dochody. Natomiast przedsiębiorczość z pewnością będzie niezbędna, bo to będzie jedyna sfera czy jedna z dwóch sfer, które pozwolą nam na przeżycie w przyszłości, być może już za parę lat. I ta przyszłość, nie chcę tu nikogo straszyć, ale będąc tu w Monaco i słuchając najbardziej zaawansowanych ludzi w biznesie i to co oni już opowiadali o tym co dziś już technologicznie jest możliwe, to ta przyszłość przyjdzie wcześniej niż wam się wydaje. Więc żadne z miejsc pracy a szczególnie z takich prostych, powtarzalnych fizycznych miejsc pracy nie jest dzisiaj już pewne i zachęcam was do zainteresowani się przedsiębiorczością do tworzenia wartości i assetów, które w przyszłości umożliwią wam przeżycie.

I jeśli to ci się podobało i chcesz usłyszeć więcej o przedsiębiorczości o myśleniu najlepszych przedsiębiorców świata, o tym jak działają, jak wygląda ich świat, to zasubskrybuj tutaj. A tutaj znajdziesz jeden z moich najlepszych filmików. Natomiast tutaj możesz ściągnąć nagranie z mojego ostatniego TEDx.

Dzięki do zobaczenia z Monte-Carlo w Monaco.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s