Wywiad: Miliarder Vivek Chaand Sehgal – Przedsiębiorca Roku Indie (wideo)

Vivek opowiada mi w Monaco w jaki sposób doszedł do miliardów i zdradza najlepszą radę jaką dostał w życiu. Vivek Chaand Sehgal to Indyjski miliarder, który został Przedsiębiorcą Roku w Indiach.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was. Dziś porozmawiam z Vivekiem Sehgalem. Kto to jest? Vivek Sehgal jest miliarderem, wartość netto koło 4,6 miliarda dolarów. Posiada firmę Samvardhana Motherson Group, która zatrudnia ponad 100.000 pracowników w 30 krajach. Obrót firmy ponad 9 miliardów dolarów. Vivek został mianowany przedsiębiorcą roku w Indiach, więc obecnie jest uznany za najlepszego przedsiębiorcę w tym wielkim kraju. Jego firma jest jedną z najszybciej rosnących firm w przemyśle samochodowym. On produkuje części samochodowe. Założył firmę w 1975 roku inwestując 17 dolarów a dziś firma robi obroty rzędu 9 miliardów dolarów i oczywiście miliardowe zyski. Na jego wizytówce widnieje minimum 50 firm, które do niego należą. Robi biznes w 33 krajach. Wielka firma, wspaniała firma. Spotkajcie ze mną dziś Viveka Sehgala.

– Witam dzisiaj z Monaco. Spotkajcie ze mną najlepszego obecnie przedsiębiorcę w Indiach. Jaka była najlepsza rada jaką w życiu otrzymałeś, która sprawiła, że odniosłeś taki sukces?

– Uważam, że ludzie za dużo czasu tracą na obserwowanie konkurencji, a najważniejsze jest, żeby stać się swoim największym konkurentem. Wtedy nigdy nie będziesz błądził, bo wiesz gdzie musisz się ulepszyć i ciągle stajesz się coraz lepszy.

– Jak więc robisz samego siebie swoim konkurentem? Porównujesz się ze sobą z wczoraj czy jak to robisz?

– Zawsze możesz wybrać w którą stronę zmierzasz, to zależy od ciebie kim chcesz się stać. My co pięć lat dokonujemy oceny samych siebie. Mamy cele na 5 lat. Zbieramy coroczne dane i widzimy, czy jesteśmy w planie. Obrót, zysk, itd.

– Ok, teraz trochę podchwytliwe pytanie. Załóżmy, że chcesz coś osiągnąć w biznesie i ponosisz jedną porażkę za drugą próbując to osiągnąc. Skąd wiesz, kiedy się poddać, a kiedy kontynuować?

– Porażka to pierwszy krok do sukcesu. Więc próbujesz dalej. Nigdy się nie poddajesz. Nigdy się nie poddaj, jeśli naprawdę chcesz coś osiągnąć. Nigdy!

– Jednak z pewnością masz jakieś przedsięwzięcia, gdzie inwestujesz dobre pieniądze w złe pieniądze, tzn. w projekty, które te pieniądze ciągle tracą?

–  Nie wiem czy ty masz złe pieniądze, bo my mamy zawsze dobre pieniądze. Musisz zawsze mieć dobre pieniądze. Dobre pieniądze zawsze są dobre, nigdy nie są złe.

– Jak byłeś w szkole to uczyłeś się różnych rzeczy. Jakie było twoje odkrycie dokonane już po szkole, które dokonało przełomu na Twojej drodze?

– Ja zacząłem pracować jak skończyłem szkołę, w wieku 17 lat. Uważam, że ostatecznie należy skupić się na tym co chcesz osiągnąć. A jeśli umiesz robić pieniądze, to jest to wspaniała rzecz do skupienia się na niej.

– A jak wpadłeś na taki pomysł, żeby produkować części do samochodów? Indie przecież nie mają tradycji w produkowaniu samochodów.

– Twoje informacje wymagają aktualizacji. Indie są czwartym największym producentem samochodów na świecie.

– Obecnie.

– Obecnie i ciągle rosną. Po prostu poczekaj i popatrz. Indie to jednak tylko 7 procent moich obrotów. Jesteśmy w Ameryce, w Europie, wszędzie jesteśmy.

– Teraz tak, ale chodzi mi o to skąd wziął się taki pomysł 40 lat temu?

– Chodzi o rozwój. Jak popatrzysz na lata 70, działaliśmy tylko w Indiach. Gdy staliśmy się bardzo dobrzy w Indiach to ruszyliśmy na Europę. Dzisiaj jesteśmy w 33 krajach świata. To nie stało się z dnia na dzień. To stały postęp, planowany na każde kolejne 5 lat. Planujemy i potem działamy.

– Dziękuję bardzo za twoje cenne myśli i życzę powodzenia w konkursie.

– Dziękuję bardzo.

To tyle z Monaco. Jak wam się to podobało i chcecie usłyszeć więcej o najlepszych przedsiębiorcach świata, o tym jak myślą, jak działają to zasubskrybujcie tutaj. A tutaj zobaczycie jeden z moich najlepszych filmików. Natomiast tutaj jest nagranie z mojego ostatniego TEDx, który dałem we Wrocławiu, który z pewnością was zainspiruje. Do zobaczenia i dzięki z Monaco.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s