Wywiad: Marcin Grzymkowski – Przedsiębiorca Roku – Polska (wideo)

Rozmawiam w Monaco z polskim Przedsiębiorcą Roku o jego początkach. Co sprawiło, że odniósł taki sukces w biznesie? Marcin Grzymkowski założył E-Obuwie.pl, polskiego lidera handlu internetowego w branży obuwniczej i skórzanej. Firma ma setki milionów pln obrotu.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam was dzisiaj z Monte Carlo, Monaco. Za mną widzicie słynne Casino. Siedzę tutaj w Cafe de Paris, ale nie o tym będzie to wideo. Dziś przedstawię wam najlepszego przedsiębiorcę w Polsce, to znaczy przedsiębiorcę roku w Polsce. Marcin Grzymkowski. Marcin Grzymkowski założył firmę eObuwie.pl. Pewnie słyszeliście o tej firmie, to jest obecnie lider rynku w sprzedaży butów i materiałów skórzanych online. Działają w Polsce i w ponad 10 krajach europejskich, wysyłają dosłownie miliony butów rocznie. I mają obrót rzędu setek milionów złotych. Dokładne liczby usłyszycie zaraz w wywiadzie, który przeprowadzę z Marcinem, także zapraszam was do poznania obecnie, oficjalnie najlepszego przedsiębiorcy roku w Polsce, zdziwicie się, że to jest dość młody chłopak, który założył firmę kilka lat temu, kupując kamerę, kupując aparat fotograficzny i trochę sprzętu do fotografowania butów i zakładając pierwszy sklep internetowy w firmie rodziców, żeby jakby sprzedawać buty poza stacjonarnym handlem także online i zrobił to będąc studentem. Także zapraszam do poznania Marcin Grzymkowskiego, spotkajcie go ze mną w następnej części.

Witam dziś z Monaco z Monet-Carlo z World Enterpreneur of the Year Event. To jest Marcin Grzymkowski, obecnie najlepszy przedsiębiorca w Polsce, założyciel, właściciel firmy e-obuwie.

– Witam wszystkich.

– Sprzedajesz 35,000 par butów dziennie.

– Właściwie w piku sprzedajemy 35,000 par butów. Natomiast dziennie wysyłamy tak naprawdę tysiące par butów w 12 krajach Europy.

– Dokładnie, powiedz mi co było takim jakby kluczowym nie zacznijmy może, jak wpadłeś na pomysł, żeby sprzedawać buty przez Internet, bo ci powiem, że ja mam e-commerce, prowadzę onlineshop, sprzedajemy sprzęt sportowy i jedyną rzeczą czy jedną z rzeczy, których właśnie specjalnie nie sprzedajemy są buty, z tego względu, że po prostu dużo ludzi odsyła buty.

– Na początku lat 90 moi rodzice zaczęli sprzedaż stacjonarną obuwia od małego wychowywałem się w tym biznesie, miałem bardzo dużo doświadczenia. 10 lat temu na tej bazie postanowiłem, że założę sklep online, ponieważ bardzo interesował mnie e-biznes, postanowiłem połączyć swoją pasję z doświadczeniem i stąd pomysł na otwarcie sklepu. Biznes bardzo dynamicznie się rozwijał, rokrocznie rozwijaliśmy się około 100 %. I od małej firm z obrotem 3 milionów rozwinęliśmy firmę 200 krotnie, ponieważ w zeszłym roku przekroczyliśmy 300 milionów, a w tym roku mamy zamiar przekroczyć nawet 600 milionów.

– Złotych?

– Tak.

– Jesteście zdecydowanie największą firmą, liderem na rynku w Polsce i w paru innych krajach w twojej branży. Co sprawiło, że ty miałeś jakby przewagę konkurencyjną, co jest takim przełomowym momentem albo twoim odkryciem?

– Jest tego bardzo wiele. Ciężko jest znaleźć jeden czynnik. Na pewno oferta była bardzo istotna, jakość obsługi klienta, szybkość wysyłki, kampanie marketingowe były bardzo istotne, efektywne kampanie które prowadziliśmy. Ale przede wszystkim też konsekwencja, miałem wyznaczony cel i starałem się dążyć, żeby zrealizować tą wizję. I to wizja, dla mnie, ten pomysł był głównym motywatorem a nie pieniądze.

– Rozumiem. Słuchaj moi słuchacze są młodymi ambitnymi przedsiębiorcami, którzy chcą do czegoś dojść, uczyć się od takich ludzi jak ty, powiedz mi co ty się nauczyłeś od twoich rodziców, co myślisz, że doprowadziło cię do sukcesu w tym co robisz?

– Wydaje mi się, że najważniejsze jest, że od najmłodszych lat nauczyłem się szacunku do pracy. Już jako mały chłopiec pomagałem swoim dziadkom na plantacji zbierałem wiśnie, truskawki, jeździłem na rynek, sprzedawałem. Później jako chłopiec jak dorastałem, pomagałem rodzicom w biznesie. Także miałem szacunek do pracy i wiedziałem, że na wszystko trzeba zapracować. To było istotne w  późniejszych latach.

– No dobrze, dzięki za twoje wartościowe rady. Do zobaczenia z Monaco.

To tyle z Monaco, jak wam się to podobało i chcecie usłyszeć więcej o najlepszych przedsiębiorcach świata, o tym jak myślą, jak działają to zasubskrybuj tutaj. A tutaj zobaczycie jeden z moich najlepszych filmików. Natomiast tutaj jest nagranie z mojego ostatniego TEDx, który dałem we Wrocławiu, który z pewnością was zainspiruje. Do zobaczenia i dzięki z Monaco.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Jeden komentarz na temat “Wywiad: Marcin Grzymkowski – Przedsiębiorca Roku – Polska (wideo)”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s