Jak szybko sprawdzić czy tkwi w Tobie przedsiębiorca? (wideo)

Podaję prostą metodę jak możesz szybko sprawdzić, czy tkwi w Tobie przedsiębiorca…
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Powiem Ci jak stwierdzić, czy tkwi w Tobie przedsiębiorca. W komentarzach często pytacie się skąd poznać, jak się dowiedzieć, czy ma się smykałkę do bycia przedsiębiorcą. Wielu ludzi jest niepewnych czy zaczynać biznes, czy w ogóle próbować, bo może się do tego nie nadają. Dziś wam powiem jeden sposób na to jak to szybko sprawdzić, tak? Jak to możecie sobie dzisiaj w zasadzie na to pytanie odpowiedzieć.

Ale zanim to zrobię, chcę wam powiedzieć o jednej rzeczy, o jednej prawidłowości. Zauważyłem, że można podzielić ludzi na 2 kategorie, na tych którzy motywowani są bezpieczeństwem i na tych, którzy motywowani są wolnością. Co to oznacza? To oznacza, że niektórzy ludzie dla nich najważniejszą wartością jest bezpieczeństwo, chcą po prostu mieć pewność, że coś będą mieli, mieć pewność, że nie wiem, że nie umrą z głodu, mieć pewność, że nie skończą w rynsztoku, mieć jakieś zabezpieczenie zdrowotne i tak dalej i tak dalej. I ci ludzi zwykle zostają pracownikami, to jest większość ludzi. Dla większości ludzi właśnie bezpieczeństwo odgrywa bardzo dużą rolę, większą niż wolność i oni właśnie zostają pracownikami.

Natomiast inna grupa ludzi, dużo mniejsza grupa ludzi jest motywowana wolnością. Oni wolą zrezygnować z pewnej pracy, z pewnych zarobków, ze stałych zarobków, być może nawet z siatki socjalnej, która ich w razie czego złapie, podjąć ryzyko, żeby mieć wolność. Tzn. wolność w takim sensie, że nikt nad nimi nie stoi, nie mówi im co mają zrobić. No i oczywiście też w sensie finansowym, może wolność finansową.

I tacy ludzie właśnie zostają przedsiębiorcami zwykle. I to jest o wiele rzadsze, dlatego mamy znacznie mniej przedsiębiorców niż pracowników. No i tak to w świecie jest i być może powinno być. Natomiast zauważmy na przykład, ta prawidłowość też wyjaśnia, dlaczego wśród przedsiębiorców jest dużo mniej kobiet niż mężczyzn, tak? Dlaczego przedsiębiorcy zwykle są mężczyznami.

Dlaczego?

No dlatego, że kobiety po prostu mają wrodzoną potrzebę bezpieczeństwa, znaczy o wiele bardziej ta potrzeba bezpieczeństwa jest w kobietach ugruntowana. Dlatego po prostu jest mało kobiet, które jakby preferują wolność nad tym jakby biologicznym bezpieczeństwem, tak? I dlatego właśnie jest tak mało przedsiębiorczyń. Oczywiście są też inne powody socjalne, kulturowe i tak dalej i tak dalej. Ale to jest jeden z takich powodów, który z pewnością odgrywa dużą rolę, tak?

I teraz pytanie, jak poznać, czy nadajesz się na przedsiębiorcę czy nie?

Więc najlepiej odpowiedzieć sobie na proste pytanie, czy chciałbym żyć w kraju, w którym wszystko jest możliwe, można wszystko robić, nie ma żadnych praw, i nie ma żadnej policji, która te prawa egzekwuje. Tzn. że nikt nie pilnuje porządku publicznego, nikt nie pilnuje tego, żeby ludzie się nie oszukiwali, nie zabijali i tak dalej. Zadaj sobie pytanie czy chciałbyś żyć w takim kraju czy wolisz żyć w kraju w którym masz trochę mniej wolności, nie wszystko jest wolno, natomiast jest większe bezpieczeństwo, tak? Albo zadaj sobie pytanie czy wolisz, żeby policja kontrolowała wszystkie telefony i wszystkich obywateli, ale dzięki temu była gwarancja, że nic nikomu się nie stanie, czy wolisz, żeby ludzie byli po prostu niekontrolowani, żeby mogli robić, jakby poruszać się. Natomiast oczywiście wtedy byłyby przestępstwa i też być może śmiertelne i tak dalej. Odpowiedz sobie na te pytania i będziesz wiedział, co jest dla Ciebie większą wartością czy bezpieczeństwo czy wolność?

Jeśli wolność to nadajesz się na przedsiębiorcę, jeśli bezpieczeństwo to przykro mi, ale nie nadajesz się na przedsiębiorcę. Nie oznacza to, że nigdy nie możesz zostać przedsiębiorcą, być może możesz przeewaluować swój system wartości, być może możesz się czegoś nauczyć, coś zrozumieć albo czegoś się dowiedzieć i wtedy będziesz w stanie zostać przedsiębiorcą w takim sensie, że odniesiesz sukces. Bo oczywiście każdy może zarejestrować firmę i szybko zbankrutować, ale chyba nie o to chodzi w byciu przedsiębiorcą, tak?

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

2 myśli na temat “Jak szybko sprawdzić czy tkwi w Tobie przedsiębiorca? (wideo)”

  1. Wydaje mi się to zbyt ekstremalnie podane. Za duża jest skrajność w tym przykładzie. Właśnie jestem na początku mojej drogi jako przedsiębiorca po zostawieniu dobrze płatnej i bezpiecznej pracy. Zrobiłem to właśnie w celu uzyskania wolności i chęci stworzenia czegoś sam, ale nie wyobrażam sobie funkcjonowania społeczeństwa bez pewnych regulacji, praw czy policji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s