Czy czas to pieniądz? (wideo)

Czy czas to pieniądz? Opowiadam z St. Petersburg w Rosji o czasie i jego wartości, o tym jak miliarderzy się z nim obchodzą i co to wszystko ma wspólnego z pracą, jaką wykonujesz.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was dzisiaj z Sankt Petersburg w Rosji. Opowiem wam co nieco dziś o czasie. Niektórzy z was z pewnością podróżowali w północnych rejonach naszej Ziemi, w Skandynawii, może w Kanadzie, może w Islandii. Jeśli podróżowaliście latem to spotkaliście się może ze zjawiskiem białych nocy.

Co to są białe noce?

Białe noce pojawiają się powiedzmy w drugiej połowie czerwca, a zasadniczo latem. Słońce w niektórych rejonach Ziemi, czym bardziej na północ tym jest to bardziej powszechne, nie zachodzi. Albo tak jak w Sankt Petersburg zachodzi, ale jest trochę poniżej horyzontu i po prostu nie robi się całkowicie ciemno, tylko jest takie światło, takie oświetlenie jak podczas zachodu albo wschodu słońca przez 4, 6 może nawet 8 godzin. Wspaniałe przeżycie, bardzo fajne estetyczne przeżycie. Niektórzy uważają, że to jest też romantyczne. W każdym razie przeżycie, którego ja doznałem po raz pierwszy, kiedy byłem tutaj 10 lat temu mniej więcej w Sankt Petersburg. I obecnie to też doznaję, bo jestem na takim statku wycieczkowym i przez ostatnie dwie noce były wspaniałe, właśnie białe noce. I ma się wrażenie, że dzień po prostu się nie kończy. Tak? Że jeden dzień wpływa na drugi, trzeci i po prostu takie dziwne uczucie wieczności. I to daje człowiekowi do myślenia na temat czasu oczywiście. I dziś opowiem wam co nieco o czasie.

Wielu ludzi mówi, że czas to pieniądz. Tak? Ze czas ma taką wartość, że twój czas powinieneś cenić jak pieniądze. Natomiast ja uważam, że czas jest dużo bardziej wartościowy od pieniędzy. Czas jest twoim najbardziej wartościowym assetem. Czymś najbardziej cennym. Zdaj sobie sprawę z tego, że twój czas jest ograniczony. Może wydaje ci się, że masz go dużo w życiu, ale to jest tylko 30.000 dni plus więcej w zależności od tego, ile będziesz żył. Ale twój czas jest ograniczony. I czas możesz tylko wydawać, możesz tylko zużywać. Nie możesz czasu ani zarobić, ani zrobić. W przeciwieństwie do pieniędzy. Możesz stracić wszystkie pieniądze, ale zawsze możesz pieniądze zarobić, zawsze możesz pieniądze zrobić. Czasu straconego nie odzyskasz. Więc bardzo uważnie obchodź się z tym jak ten czas spędzasz. Zwracaj na to uwagę. Ludzie sukcesu, ludzie którzy najwięcej osiągają, miliarderzy z którymi zrobiłem wywiady oni bardzo uważają na to jak swój czas spędzają. Mają rozplanowaną każdą minutę. I nawet jak gdzieś stoisz, czekasz w kolejce, w autobusie, jedziesz gdzieś, to nie trwoń tego czasu, tylko po prostu używaj go efektywnie. Tak? Czy coś czytasz, czy coś się uczysz, czy coś piszesz, czy coś załatwiasz w tym czasie. Nie trwoń czasu. A najgorsze jest to jeśli ty siedzisz i czekasz na coś, czyli jakby wyczekujesz, żeby ten czas upłynął. Nie ma nic gorszego niż po prostu czekanie, żeby czas upłynął. Tak? Bo to jest po prostu zabijanie swojego czasu. I zabijanie swojego życia. Jeśli chodzi o wybór zawodu i zasadniczo o to co robisz w życiu, bardzo ważne jest, żeby nie sprzedawać swojego czasu, bo to zawsze jest zły deal. Twój czas jest zawsze więcej wart od pieniędzy. Czyli zasadniczo wszelka praca, gdzie sprzedajesz swój czas, gdzie chodzi o twoją prezencję, że jesteś albo jesteś jakiś określony czas, to jest zły deal. A już najbardziej niegodną pracą, jest po prostu taka praca, gdzie chodzi o to, żebyś po prostu był, żebyś był obecny. Coś takiego jak stróżowanie. Jak pilnowanie czegoś, jak po prostu bycie biernym i nierobienie nic tylko po prostu trawienie tego czasu w pracy. Bo chodzi o to, żebyś po prostu, gdzieś był obecny. To jest najgorszy deal jaki możesz zrobić w życiu. Przeciwieństwem tego jest biznes, gdzie możesz rzeczy zautomatyzować, gdzie nie chodzi o to, żebyś ty był, tylko o to, żebyś coś zrobił, żebyś czegoś dokonał, żebyś coś stworzył. Także zachęcam was do tego, żeby naprawdę zwracać uwagę jak spędzacie czas, jak wykorzystujecie swój czas, jak ten czas zużywacie. Bo jutro nie jest gwarantowane nikomu. Może się zdarzyć, że jutra w ogóle nie dożyje któryś z nas, dlatego jest bardzo ważne, żeby nie odkładać rzeczy, żeby robić to tu i teraz. Żeby korzystać ze swojego czasu.

Mam nadzieję, że mogłem ci dać trochę rzeczy do przemyślenia. Jak to ci się podobało i chcesz usłyszeć więcej o sposobach na odniesienie sukcesu, o tym jak myślą najlepsi przedsiębiorcy świata, jak myślą miliarderzy z którymi zrobiłem wywiady to zasubskrybuj tutaj. A tutaj zobaczysz jeden z moich najlepszych filmików. Natomiast tutaj jest nagranie z mojego ostatniego TEDx.

Dzięki do zobaczenia z Sankt Petersburg.

Przypominam o konkursie na JEDNEGO BITCOINA:
Wśród najaktywniejszych członków naszej społeczności podzielę 1BTC jeśli 1.2.2019 będę miał więcej subskrybentów niż cena Bitcoina w PLN.
Jeśli jeszcze się nie zaangażowałeś, to zapisz się do grupy indywidualiści i napisz co umiesz i jak konkretnie chcesz pomóc:
http://fb.com/groups/indywidualisci

Jeśli urodziłeś się w kraju anglojęzycznym albo mówisz na poziomie native, wesprzyj proszę naszą społeczność i zrób angielskie albo polskie napisy na moim angielskim kanale:
http://www.youtube.com/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCj7QUwawwMEDUbC4eaiEAZw
Tutaj instrukcja jak to się robi:
https://support.google.com/youtube/answer/6054623?hl=en&ref_topic=7295414

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

3 myśli na temat “Czy czas to pieniądz? (wideo)”

 1. Czas można spędzać tylko na 3 sposoby: praca, myślenie albo odpoczywanie.
  Praca to jest wszystko co trzeba zrobić, to może być siedzenie w biurze, kupowanie akcji na giełdzie, biletu na samolot czy pisanie komentarza pod filmikiem. Myślenie jest to czynność, szczególnie w kulturze zachodniej, zdecydowanie najbardziej pochłaniająca czy nawet kradnąca czas. U większości osób zajmująca znacznie więcej czasu niż praca (robienie). Najmniej docenianą czynnością jest odpoczywanie. Wielu ludzi niestety nie potrafi odpoczywać i nawet jak są na wakacjach to zamiast odpoczywać ciągle myślą (co by tu zrobić, co zrobię jak wrócę z wakacji, co będę robił, a nawet co będę myślał kiedyś albo myślą co się kiedyś wydarzyło i np próbują przypisać temu znaczenie lub sterując myślami wyciągnąć wnioski). Nie ma w tym nic konstrukrywnego, bo jak wiadomo pomysły nie biorą się z myślenia o pomysłach!
  I tak większość ludzi działa jak roboty, przełączając się między trybem robienia i myślenia, a odpoczywają jedynie kiedy zapadają w sen. Kiedy pracując zaczynasz myśleć to zwykle się rozkojarzasz i tracisz koncentrację, więc nie ma tak, że praca i myślenie idą w parze. Jedyną funkcją która ma coś z pracy i myślenia jest mówienie. Czasem można wykonać pracę słowami, ale często jest to tylko głośne myślenie.
  Oczywiście myślenie nie jest złe, jest potrzebne jednak trzeba umieć je dozować i korzystać w odpowiednich chwilach, a nie cały czas w przerwie między robieniem. Zamiast myślenia znacznie lepiej jest świadomie odpoczywać. Polecam się tego nauczyć. Nauka odpoczywania też sama się nie zrobi, wieć do roboty! 😀

  1. Ja nie robię podziału na pracę, myślenie i odpoczywanie. Odpoczywanie jest dla ludzi, którzy nie robią tego co kochają, czyli dla ludzi zniewolonych – którzy wykonują „pracę”. Ja nie mam od czego odpoczywać. Wszystko co robię jest kreatywne i polega na myśleniu.
   “I never did a day’s work in my life, it was all fun.” ― Thomas A. Edison

   1. Słowo praca użyłem w sensie fizycznym, nie jako pracę zarobkową, ale robienie czegokolwiek, co wymaga użycia siły.
    Tak jak pisałem odpoczywasz kiedy śpisz.. fizycznie i psychicznie.
    Cieszę się, że zauważyłeś kolejne możliwe połącznie między tymi sposobami spędzania czasu. Chodzi o odpoczywanie + robienie czyli stan flow, wtedy odpoczywasz psychicznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s