8 powodów dlaczego jesteś niewolnikiem

Jakie są najczęstsze przyczyny mentalnego niewolnictwa? Dlaczego zdecydowana większość ludzi jest mentalnymi niewolnikami? Na te pytania odpowiadam z karaibskiego Curaçao. Na końcu wideo jest konkurs.

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Bombini na Curaçao. Dziś porozmawiamy o najczęstszych powodach niewolnictwa mentalnego. Zostań ze mną do końca, na końcu będzie konkurs i coś do wygrania. A teraz pokażę ci monetę, której prawdopodobnie nie widziałeś w życiu. Ja nigdzie nie widziałem tego typu monety. To jest kwadratowa moneta tutaj z Curaçao, 50 centów z Curaçao. Tak to wygląda. Nie wiem, czy widać to dobrze. Do zobaczenia w następnej części.

Dziś zastanowimy się nad głównymi przyczynami mentalnego niewolnictwa, skąd to się bierze. Jeśli nie wiesz co mam na myśli mówiąc o niewolnictwie mentalnym to obejrzyj sobie mój ostatni film z serii Wolność. Tutaj będzie w linkach pod spodem, może też podłączę tutaj u góry. Tam zdefiniowałem co to znaczy niewolnik mentalny. Możesz też przetestować siebie czy jesteś wolnym człowiekiem czy jesteś mentalnym niewolnikiem. Przechodzimy szybko do najczęstszych powodów niewolnictwa mentalnego.

Co jest przyczyną niewolnictwa mentalnego?

Pierwszym takim powodem jest po prostu bieda. Bieda w sensie ekonomicznym, bieda w sensie finansowym. Jeśli walczysz codziennie o przeżycie, jeśli nie wiesz, jak związać koniec z końcem, jeśli musisz chodzić do pracy, której nienawidzisz, bo po prostu inaczej nie utrzymasz się, jeśli musisz spłacić dług, który nad tobą wisi. Tak? To wtedy nie jesteś po prostu wolnym człowiekiem. Nie możesz robić tego co uważasz za stosowne, co uważasz za przyszłościowe tylko po prostu musisz patrzeć jak tu zarobić, zrobić jakieś pieniądze, żeby przeżyć. Tak? To jest pierwsza taka najczęstsza przyczyna. Jeśli uważasz, że twój przypadek podpada pod tą kategorię to mówiłem co nieco na ten temat w filmie, gdzie mówiłem o różnicach w myśleniu między ludźmi biednymi i ludźmi bogatymi. Także obejrzyj sobie. To są przyczyny tego, głębsze przyczyny, dlaczego słabo sobie radzisz z pieniędzmi, dlaczego sobie słabo radzisz z finansami. Obejrzyj ten film, tutaj będzie w komentarzu dam linka i tutaj być może też podłączę. To była pierwsza przyczyna.

Drugą taką przyczyną jest konsumpcja ja bym to nazwał śmieci mentalnych. To znaczy jakiś seriali bzdurnych telewizyjnych, jakiś mainstreamowych mediów, propagandowych wiadomości, po prostu bzdur medialnych albo jakiś filmów sensacyjny, strzelanin. Tego typu rzeczy, które po prostu budują w tobie pewien obraz świata, wyobrażenie o pewnych normach, wartościach, które właśnie prowadzą do niewolnictwa mentalnego. Bo zwróć uwagę na to, że jesteś tym co myślisz. A informacja decyduje o tym, informacje, które pobierasz, które konsumujesz, które do ciebie docierają decydują o tym co myślisz i jak myślisz. I w konsekwencji, jeśli jakość tych informacji jest niska, jeśli to są po prostu bzdury albo jakieś przesądy, jeśli to jest jakaś nagonka polityczna, jakaś nagonka religijna tego typu rzeczy, to po prostu to buduje taki obraz świata, który robi z ciebie niewolnika. I tutaj mi się w komentarzach ostatnio pod którymś filmem też mi się pojawiło coś takiego, że ja decyduję rozumem co jest prawdą a co nie. Nie, nie jesteś w stanie zdecydować rozumem co jest prawdą a co nie, jeśli dostajesz fałszywe informacje. Ty musisz po prostu sam sprawdzić tę informację czy one są fałszywe czy nie.  Każda informacja jest jakby sprzeczna z resztą informacje a być może nawet jest tak, że może jesteś już w takim stanie, że nawet nie przyjmujesz prawdziwych informacji jakie do ciebie docierają, bo już sobie zbudowałeś obraz świata na fałszywych informacjach. I ta prawdziwa informacja, która do ciebie dociera po prostu nie jest zgodna z twoim już światopoglądem i nie pasuje do tych innych informacji i odrzucasz ją jako fałszywą.

Następnym takim powodem jest mentalne lenistwo. Thomas Edison powiedział, że 5% ludzi myśli, 10% ludzi myśli, że myśli a 85% ludzi wolałoby raczej umrzeć niż coś pomyśleć. To powiedział Thomas Edison, który jak wiecie doszedł do czegoś w życiu. I to jest absolutnie prawda większość ludzi po prostu nie lubi myśleć. Jeśli nie lubisz myśleć, nie chcesz myśleć to inni myślą za ciebie i inni decydują za ciebie. Inni przejmują odpowiedzialności i inni przejmują władzę nad tobą. Ty jesteś od nich zależny. Bertrand Russell powiedział jeszcze bardziej drastyczne słowa, z którym się w stu procentach zgadzam. Większość ludzi wolałaby raczej umrzeć niż myśleć i duża część z nich rzeczywiście to robi. Czyli myśl sam, myśl niezależnie, przede wszystkim myśli a nie powtarzaj bzdur gdzieś zasłyszanych.

Następna przyczyna to jest fizyczne lenistwo, czyli po prostu brak chęci, brak energii. I to jest plaga naszych czasów. Po prostu ludzie stają się coraz bardziej leniwi przez to, że wszystko jest osiągalne na kliknięcie myszką w Internecie i tak dalej. Nie trzeba się zbytnio wysilać, nie trzeba podejmować fizycznego wysiłku i efektem jest właśnie lenistwo. Do tego dochodzi w nowych generacjach taka postawa roszczeniowa mi się należy. Ale ja nie jestem w stanie cokolwiek zrobić, żeby to osiągnąć, żeby to dostać. I to jest według mnie mentalne kalectwo. To jest mentalne kalectwo i to prowadzi do mentalnego niewolnictwa, do uzależnienia od pewnych serwisów, od pewnych ludzi i od pewnych firm być może nawet.

Następnym oczywistym powodem jest po prostu brak wiedzy. Tak? Wiele ludzi po prostu nie wie co robić, żeby zrzucić z siebie to jarzmo i stać się wolnym człowiekiem. Tutaj czytałem w komentarzach, że dla wielu ludzi coś takiego jak wolność finansowa jest abstrakcją. Tak? Że to jest po prostu coś nie do pomyślenia i ludzie, którzy to osiągają albo ludzie, którzy tak żyją to większość ludzi uważa za jakieś potwory, za jakiś w ogóle dziwnych ludzi, czy jakiś ewenement społeczny czy coś takiego. Nie, ewenementem społecznym powinni być ludzie, którzy sobie po prostu nie radzą w życiu, którzy po prostu są mentalnymi niewolnikami, którzy nie są w stanie myśleć, żyć niezależnie. Nie są w stanie stać na swoich nogach, potrzebują kogoś nad sobą, który za nich decyduje co mają robić, jak mają robić, gdzie i kiedy mają być. To jest właśnie mentalne niewolnictwo. Przecież nikt nas do tego nie zmusza i to się bierze oczywiście z braku wiedzy. Nie mówię tutaj koniecznie o wiedzy szkolnej tylko o wiedzy jak osiągać cele, jak aktywnie działać, jak być samoskutecznym, jak realizować postawione sobie cele.

Następną taką przyczyną mentalnego niewolnictwa jest brak umiejętności. Wiele ludzi wie co mają robić, co powinni robić, ale niewiele ludzi wie, jak to zrobić. I to jest zwykle konsekwencja po prostu braku działania. Tak? Bo, jeśli nie masz żadnego doświadczenia, masz tylko jakieś teoretyczne wyobrażenie jak to powinno działać, ale w rzeczywistości nigdy tego nie robiłeś, w rzeczywistości nic nie zrobiłeś w tym kierunku, żeby to osiągnąć to po prostu nie wiesz, jak to zrobić. O tych pojedynczych w punktach będę dogłębnie mówił w innych wideos.

Następną taką częstą przyczyną, dlaczego ludzie są mentalnymi niewolnikami jest unikanie podejmowania ryzyka. Jeśli nie podejmujesz ryzyka to zawsze będziesz pracował dla kogoś kto to ryzyko podejmuje, kto ma odwagę podjąć pewne kroki, zrobić pewne rzeczy. I on będzie właśnie korzystał z nadarzających się okazji i je monetyzował a następnie przekształcał je w miejsca pracy dla innych ludzi. Dla takich ludzi jak ty, którzy tego ryzyko nie chcą podejmować, tej odpowiedzialności nie chcą przejąć, chcą mieć spokój ducha, chcą nie musieć myśleć i dlatego potrzebują kogoś kto im powie co trzeba zrobić i żeby im wypłacił pensyjkę. Żeby oni nie musieli się martwić, żeby mieli tak zwane pewne miejsce pracy.

I ostatnim powodem mentalnego niewolnictwa są mentalne ograniczenia. To są różnego rodzaju stereotypy, przeświadczenia, przesądy, światopogląd jakiś. Właśnie tutaj, jeśli konsumujesz śmieci mentalne, śmieciowe informacje i propagandę, kierujesz się zdaniem wielu mentalnych niewolników, którymi się być może otaczasz i ich światopoglądem. To właśnie twój umysł i twoja podświadomość jest pełna ograniczeń, która ci mówi co jest możliwe dla ciebie, co jest niemożliwe, co powinieneś robić, a co nie powinieneś robić, co warto próbować, co nie warto próbować czy warto podejmować ryzyko i tak dalej. Jest mnóstwo ograniczeń mentalnych. Na temat tych ograniczeń i innych punktów o których tutaj mówiliśmy to będę mówił na te tematy w przyszłych filmach. Także zapraszam do oglądania moich filmów. Na dziś to tyle. Tutaj widzicie, jak to wygląda w hotelu, w którym jestem.

I jeśli ten film ci się spodobał to daj mi łapkę w górę, zasubskrybuj pod spodem. Nie zapomnij nacisnąć dzwoneczka, żeby nie przegapiać kolejnych filmów. Ja tutaj mówię dużo o wolności, mówię o robieniu rzeczy wielkich, o robieniu rzeczy niemożliwych, mówię o moich doświadczeniach z tym związanych, mówię o tym jak myślą najlepsi przedsiębiorcy na świecie. Jak myślą i działają miliarderzy, którzy doszli od zera do miliardów dolarów w ciągu jednego życia. Mówię też o kryptowalutach, o moich inwestycjach w kryptowaluty. Rozmawiam z miliarderami, rozmawiam z najbardziej wpływowymi ludźmi w świecie kryptowalut.

Zapraszam do komentarzy co myślisz na ten temat, jakie są twoje doświadczenia, jakie są być może historie o których słyszałeś, twoje przemyślenia na tematy tutaj poruszone. Udostępnij to wideo znajomym, bliskim pewnego dni ci za to podziękują. Wśród najlepszych komentarzy, wśród najlepszych udostępnień wybiorę jedno i dla autora dam jeden egzemplarz wydania specjalnego bestselera, którego napisałem z Brianem Tracy. Tak to wygląda. Do tego dostaniesz moją osobistą dedykację, imienną dedykację, gdzie między innymi wyjaśniam znaczenie tego to medalionu. To wydanie specjalne nie jest nigdzie dostępne, w formie fizycznej tego nie można nigdzie obecnie kupić. To można tylko wygrać w tym konkursie, więc warto brać udział.

Przypominam o trwającym konkursie na jednego Bitcoina. Konkurs trwa do końca stycznia 2019 roku. W opisie masz dokładnie o co chodzi. Jeśli chcesz wziąć w tym udział, jeśli chcesz udzielać się w naszej społeczności to wejdź tutaj na grupę Facebooka indywidualiści i napisz co konkretnie chcesz zrobić. Co konkretnie chcesz pomóc naszej społeczności rozwijać się, rosnąć i ulepszać się.

Jeśli ten film ci się podobał to z pewnością spodobają ci się moje inne filmy. Zapraszam do oglądania, tutaj znajdziesz niektóre z moich najlepszych filmów.

To tyle na dziś z Karaibów. Życzę Ci fantastycznego dnia. Dokonajmy dziś czegoś niezwykłego.

Obejrzyj także:

Mentalne niewolnictwo: https://www.youtube.com/watch?v=VVUcnHOskxU

Biedni a bogaci: https://www.youtube.com/watch?v=pPD3pgmMC-k&t

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Jeden komentarz na temat “8 powodów dlaczego jesteś niewolnikiem”

  1. Przeczytałem i wiem, że nic nie wiem i umrę jutro, ale pomimo tego, nie zostanę niewolnikiem. Ponad milion długu i kilka osób na utrzymaniu nie może być barierą do bycia wolnym.Nie chcę być amatorem, tylko zawodowcem. Różnica między nimi to umiejętność podnoszenia się z kolan, zawodowiec wstaje i walczy dalej.
    Tomasz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s