1 Bitcoin do wygrania! + Q&A: skuteczność (Świętujemy 10.000 subskrybentów) (wideo)

Nagranie transmisji na żywo: Następna runda pytań i odpowiedzi o planowaniu, skuteczności i wydajności. Świętujemy 10.000 subskrybentów na kanale. Czym więcej widzów, tym większa szansa wygrania JEDNEGO BITCOINA! Zaproś znajomych!

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

To przechodzimy do oficjalnego powitania dla tych spóźnionych jest 10 po siódmej. Witam serdecznie wszystkich na dzisiejszym live. Dziś porozmawiamy o produktywności. Wiele ludzi mnie pyta jak ja strukturuję swój dzień, jak ja to robię, że robię tyle rzeczy i że tyle osiągam. Będziemy mówili o tych rzeczach, o planowaniu, o produktywności, o efektywności. Natomiast świętujemy dzisiaj 10.000 subskrybentów. Jak wiecie chciałem na swoje urodziny osiągnąć 10.000. To było parę dni temu, chyba jakiś tydzień temu, niestety nie wyszło to, ale zdołałem osiągnąć 10.000 subskrybentów, zdołaliśmy razem zbudować naszą społeczność, osiągnąć 10.000 subskrybentów jeszcze w styczniu, 2 dni temu. I dzisiaj celebrujemy to wspólnie. I dziękuję wam, że jesteście tu ze mną, że to wspólnie świętujemy. I tydzień temu wam pokazywałem tą książkę, którą do mnie w końcu dotarła, to jest wydanie specjalne mojej książki, którą napisałem z Brianem Tracy. I w tym tygodniu i w przyszłym tygodniu będziemy wybierali najlepsze komentarze, najlepsze udostępnienia z wcześniejszych filmów, gdzie ta książka była jako nagroda konkursu. Także jeszcze nie za późno, żeby dać tam wasze komentarze, pod innymi wcześniejszymi videos, pod wcześniejszym i filmami i właśnie tą książkę wygrać z moim osobistym autografem, z dedykacją. Tak? Imienną dedykacją dla was.

To jest tyle i teraz chciałem tutaj osobiście podziękować trzem ludziom. Trzem ludziom, to jest Kamil Kraiński. Dziękuję Ci bardzo Kamil. Kamil Cybulski, dziękuję Ci. Jeśli jesteś to świetnie. Fajnie by było gdybyście byli teraz, jak tak to odezwijcie się. Zaraz wezmę tu chat na dole. Dobrze. Kamil Kraiński właśnie jesteś. Dziękuję Ci bardzo. I Tomasz Dębowski, jeśli jesteś także Ci dziękuję i Kamil Cybulski. Za co chciałem wam podziękować? Za to, że się udzielacie. Prosiłem w zeszłym live w moim urodzinowym Q&A, że ci ludzie, którzy urodzili się w angielskojęzycznym kraju albo studiowali w jakimś angielskojęzycznym kraju albo chodzili tam do szkoły podstawowej, do liceum, żeby weszli na mój kanał angielski to jest The Billion Dollar Secret tam na dole pod wideo są do tego są do tego linki i żeby pomogli mi po prostu w tłumaczeniu, w napisach, w zrobieniu napisów w języku angielskim na tych filmach, na moich angielskich filmach. A także w przetłumaczeniu tych filmów na język polski, to znaczy w zrobieniu też polskich napisów. I właśnie tych trzech chłopaków, dwóch Kamili i jeden Tomasz wzięło to sobie do serca i mi pomagają. Oni są właśnie tam najbardziej aktywni i chciałbym was zachęcić, także innych członków naszej społeczności, żeby pomogli mi właśnie budować tą społeczność, krzewić przedsiębiorczość, ulepszać świat, żebyśmy razem coś zrobili jakieś wgięcie w kosmosie, uświadomili trochę ludzi o braniu odpowiedzialności za swoje życie, o przedsiębiorczości i także trochę wyedukowali ludzi na temat kryptowalut. Bo jest bardzo dużo pół wiedzy, która krąży w Internecie, bardzo dużo pseudo ekspertów, którzy parę miesięcy temu dowiedzieli się co to są kryptowaluty a chcą już uczyć innych inwestowania albo którzy w ogóle nigdy żadnych pieniędzy nie zrobili ani biznesu a chcą innych na ten temat nauczać. Już nie mówię o ludziach, którzy zarabiają na tych ludzi, do których mówią, z tego żyję a nie z biznesu prawdziwego. Także pomóżcie mi to zrobić i właśnie dla tych ludzi, którzy urodzili się w innym kraju, znaczy urodzili się w kraju angielskojęzycznym, którzy mówią na poziomie native po angielsku, którzy studiował albo chodzili tam do szkoły, wejdźcie na mój angielski kanał. Tutaj na dole są też linki, gdzie to można zrobić, zrobić napisy po angielsku, zrobić napisy po polsku do moich angielskich filmów, na angielskim kanale. I jak to zrobić to też jest na dole na dole link, jest instrukcja do tego.

Dobrze. Tutaj czy będę rozdawał jeszcze Byteball bytes? Tak będę rozdawał Byteball byttes. Cały czas będziemy rozdawali bytes. Dzisiaj właśnie świętujemy 10.000 subskrybentów na kanale. To jest bardzo ważne, żebyśmy mieli jak najwięcej widzów. Już mamy powyżej 500, super. Czym bliżej tysiąca   tym lepiej, bo odpowiednio ustrukturuję wtedy wygraną.  Więc, co możecie zrobić, żeby tak było? Po pierwsze łapka w górę, udostępnijcie to przez wasze social media, ten stream, Facebook, Twitter czy tam inne. Zarejestruj się na wykopie i wykopnijcie to. Macie tutaj link. Jeszcze raz muszę. Tutaj jest link do wykopu, gdzie to można wykopać ten stream. Z resztą pod wideo też jest taki link. I oczywiście zasubskrybujcie ten kanał, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Wejdźcie teraz na wykopa, wykopnijcie to, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście i zaraz wkleję następną nagrodę. Tak a propos zanim wkleję, 25 milionów bajtów znowu, ktoś zostanie byteballowym multimilionerem. Kto tamte 25 milionów zgarną, proszę się zgłosić. Kto tam, proszę dajcie znać kto wygrał pierwsze 25 milionów zanim wkleję następne. Tutaj muszę wam powiedzieć, że jest… dobrze ja Bichas złapałeś. Tak? Super gratulacje. Bichas został byteballowym multimilionerem. Może Bichas wklej jeszcze swój adres byteballa publiczny, żeby ludzie mogli sprawdzić, że masz to, że dostałeś. Tutaj muszę wam powiedzieć, że jest 10 sekund tak zwanego lagu między nami, czyli po prostu jak ja mówię tutaj, to to do was dociera po 10 sekundach i ja widzę waszą reakcje też dopiero po 10 sekundach. Więc może to nieraz wyglądać tak jak bym powoli myślał, ale w rzeczywistości to po prostu później do mnie dociera. Zaraz zaczynamy. Teraz następna nagroda do wygrania. Wklejam wam. Poszło. Łapcie. Link jest na wykopie w komentarzach na wykopie pod wideo. Także musicie wejść na wykop, wykopać i wtedy jak jesteście zarejestrowani na wykopie, to widzicie te komentarze prawdopodobnie widać je… No w każdym razie jak wykopiecie to widzicie ten komentarz i można tam dostać po prostu trzeba kliknąć w ten link i można odebrać Byteball bytes. Ale to odbiera, kto pierwszy na to kliknie i ma zainstalowany portfel ten dostanie 25 milionów byteball bytes.

Dobrze. Przyznać się kto złapał, niech się przyzna. Kto złapał? Kajup złapał, super, świetnie. Wklej swój adres, wklej swój adres publiczny właśnie Byteballa, żeby ludzie mogli sobie sprawdzić, że to złapałeś. To jest jakieś na polskie 50 zł, mniej więcej, obecnie. Tak?

Dobrze zaczynamy Q&A. Zaczynamy jak zwykle od takich najczęściej powtarzających się pytań, które mi zadajecie i później będzie też możliwość zadawania mi pytań. Także piszcie już pytania jakie chcecie tutaj w chatcie na YouTubie. Na YouTubie pytania piszcie. I na te pytania, na wybrane pytania odpowiem. Zacznijmy od tych, które wcześniej mi zadawaliście już pod wcześniejszym filmami, zebrałem parę pytań właśnie na temat produktywności i tak dalej.

Pierwsze pytanie jak być wydajnym, często się mnie pytacie? Więc tutaj jest często małe nieporozumienie. Ja mam wrażenie, że wiele ludzi nie zna różnicy między produktywnością tudzież wydajnością, tak, wydajnością a skutecznością. Jest wielka różnica między tymi dwoma rzeczami. Produktywność albo wydajność to jest robienie rzeczy w sposób właściwy, już robienie wielu rzeczy, szybko robienie rzeczy, sprawie. Tak? Natomiast skuteczność lub efektywność to jest robienie właściwych rzeczy. I dużo bardziej ważne jest robić właściwe rzeczy a nie po prostu robić coś szybko, czy bardzo dobrze. O wiele ważniejsze jest, żeby wybrać, które rzeczy powinno się zrobić. Zadecydować i rzeczywiście te rzeczy robić. A nie tam, gdzie możemy coś szybko, sprawnie coś zrobić. Tak? Więc, to jest pierwsza rzecz. Tak? O wiele ważniejsze jest, żeby być wydajnym. I teraz tutaj przechodzimy do drugiego pytania, jak planujesz, pytacie się mnie?

Więc ja robię, oczywiście roczne plany jak już widzieliście, tutaj gdzieś później podłączę film, na dole też będzie link do tego, tam dawałem, jak planować, jak zrobić plan na rok 2018 czy coś takiego. To ja robię oczywiście roczne plany, tam o tym mówię. A oprócz tego robię tygodniowe plany. W sobotę siadam, mam wyznaczony czas, to w zależności od soboty to nieraz trwa pół godziny, nieraz godzinę, nieraz 2 godziny w zależności, ile mam pomysłów, ile mam rzeczy do zrobienia, jakie mam plany. I po prostu planuję co chcę w danym, w przyszłym tygodniu osiągnąć. Znaczy w przyszłym począwszy od soboty do następnej soboty, do następnego planowania. Tak? Mamy taki elektroniczny notatnik, gdzie każdy tydzień mam, jest jeden plik jakby czy jedna kartka, jeden file na każdy tydzień. I tam właśnie moje główne cele wpisuje, 3 do 5 głównych celi w tym tygodniu. I oprócz tego na każdy dzień staram się już w tym tygodniu sobie mniej więcej zaplanować co tam chcę zrobić i sobie już wpisuję. Od soboty, niedziela, poniedziałek i tak dalej. Zwykle początek tygodnia bardzo dokładnie planuję, czy bardziej dokładnie, koniec tygodnia mniej dokładnie, bo nie raz jest tak, że po prostu większość staram się umieścić w pierwszych dniach tygodnia i zwykle jest tak, że się po prostu nie wyrabiam i te rzeczy mi się przesuwają na koniec tygodnia. Tak? Czy dalej w tygodniu. I teraz robię ten tygodniowy plan i oprócz tego codziennie, bieżące sprawy tudzież to co mi dochodzi wypisuje te punkty, codziennie wieczorem już planuję następny dzień rano. Jak rano wstaję to patrzę jaki mam plan i od razu się zabieram do roboty, od razu za to się zabieram i to robię. I teraz bardzo ważne jest, żeby ustalić priorytety i zaczynać właśnie i najlepiej jest sobie wyznaczyć jak zrobić top dwie na przykład rzeczy, że lepiej zrobić coś takiego, że dwie najważniejsze rzeczy dziennie, który chcę jutro załatwić, który chcę jutro zrobić niż wypisać 20 rzeczy, które są po prostu mniej ważne. Tak? To jest o wiele ważniejsze, żeby mieć sprioryzowane rzeczy, niż żeby mieć bardzo dokładny plan. I jak się prioryzuje zaraz powiemy, ale zanim to powiemy to jest następna nagroda. Znowu jest do wygrania 25 milionów bajtów zaraz wam wkleję, na komentarzach czy w komentarzach na wykopie. Także jeśli jeszcze nie wykopałeś wejdź tutaj na ten link i wykop to na wykopie. Na social media, ważne jest, żeby jak najwięcej, mamy teraz około 600 ludzi, którzy nas oglądają, dobrze by było jakbyśmy dotarli do tysiąca. Na waszych kanałów społecznościowego, na waszych profilach społecznościowy wykopcie ten stream tudzież udostępnijcie ten stream i tutaj na wykopie wykopcie to. Zobaczymy, ile ludzi wykopało i zaraz wam na wykopie wkleję, w komentarzu na wykopie następnego textcoina. 245 wykopów, czyli połowa z tych co oglądają, czyli wszyscy chcą dostać bitcoina a tylko połowa chce coś w tym kierunku zrobić, poza obecnością. Oczywiście najważniejsza jest obecność, to już jest połowa sukcesu, ale jak stwierdzicie trzeba jeszcze coś w tym kierunku zrobić, żeby tego Bitcoina wygrać. Dobrze to wam teraz następne wkleję, następny textcoin. 25 milionów bajtów do wygrania. Kto zostanie byteballowym multimilionerem. No, poszło. Zanim przejdziemy do dalszej części albo nawet dobra jedziemy dalej. Wy już tam łapcie, ja tutaj będę dalej opowiadał, najwyżej później sobie to jeszcze raz odtworzycie, zobaczycie.

Jak prioryzować? O tym zrobię dokładniejszy filmik, bo to jest dosyć ważny element, dosyć ważna rzecz, ale zasadniczo… zasadniczo powinieneś zawsze zaczynać od najtrudniejszych rzeczy. To jest to co Brian Tracy, mój koautor w tej książce tutaj nazywa zjedz tą żabę. Tak? Najpierw musisz zjeść tą żabę, której się boisz, której się brzydzisz i tak dalej, później już jest wszystko łatwe. Inny facet, którego opisywałem, Joe De Sena, którego opisywałem na swoim blogu indywidualista.pl. Wejdźcie na indywidualista.pl poszukajcie Joe De Sena. Dam pewnie linku później pod spodem. To on zaczyna po prostu od 100 burpees czy 200 burpees rano i jak to już przeżyjesz no to już wszystko jest lekkie. Tak? Także, zacznijcie dzień ostro jak jesteście jeszcze, macie dużo energii, jesteście świeży umysłowo i chcę wam się wtedy najtrudniejsze rzeczy i później już jest łatwy dzień. Tak?

To jest jedna rzecz, dużo ludzi właśnie mówi brak czasu. Brak czasu oznacza po prostu brak priorytetów, to nie masz czasu. Nie musisz wszystkiego w życiu zrobić, ważne żeby robić wielkie rzeczy, rzeczy ważne. Mohed Altrad opowiadałem o Mohedzie na którymś z ostatnich filmów, może tutaj podłączę albo na dole. Obejrzyjcie sobie. To jest najlepszy przedsiębiorca świata. Dwa lata temu został najlepszym przedsiębiorców świata. Facet zrobił 5 karier. Niesamowite co facet w jednym życzy dokonał. I ten facet, on ma 200 firm, a on nawet nie ma swojej osobistej sekretarki. Bo on mówi, że on sobie nie może wyobrazić, żeby ktoś miał tak dużo pracy, żeby potrzebował sekretarki. I to jest po prostu efekt prioryzowania, odpowiednie prioryzowanie rzeczy.

I czwarte pytanie, które mi często zadajecie. Jakie masz sposoby na produktywność? Tak?

Tutaj efektywność jest jedna rzecz, to jest żeby robić właściwe rzeczy, to jest właśnie między innymi prioryzowanie a druga rzecz, jak już wybrałeś te właściwe rzeczy, jak być produktywnym. Tak? Jak po prostu wydajnie te rzeczy zrealizować? Te rzeczy zrobić? Więc pierwsza rzecz, to jest po prostu trzeba pracować w większych kawałkach czasu. Może macie coś takiego, większe rzeczy załóżmy, że piszecie książkę. Tak? Albo, że rozwiązujecie jakiś problem, że coś programujecie, że coś implementujecie, wszystko co jest nietrywialne. Do tego zawsze potrzebujecie jakiś czas, żeby jakby się zagłębić w tym, zacząć myśleć i zacząć być naprawdę w tym produktywnym, wejść w taki flow. I dlatego jest ważne, żeby mieć jakby większe kawałki czasu. Po dwie godziny, po 4 godziny, gdzie naprawdę możecie się w tym zagłębić i ten czas jak najlepiej wykorzystać. Bo na samo wejście w to potrzebujecie być może 20 minut, być może 30 minut i później jak zostanie wyrwani z tego to za każdym razem znowu potrzebujecie 20-30 minut, żeby się naprawdę zagłębić, wejść w ten świat i mieć wszystkie dane jakby, wszystkie aspekty i naprawdę produktywnie przy tym siedzieć i to robić. Tak? W to się zagłębić i to rzeczywiście implementować, realizować. Z tego samego względu jest bardzo ważne, żeby pracować tylko na jedną rzeczą, żeby nie robić częściowo tu i zaraz gdzieś tam w międzyczasie robić inną rzecz i tak dalej. Bo samo zmienianie tych rzeczy, które robicie to po prostu kosztuje czas. I powoduje też stres, ale tutaj mówimy o produktywności teraz. Tak? O wydajności. I po prostu, jeśli macie parę rzeczy dziennie do zrobienia, bo zwykle macie, to róbcie je seryjnie, a nie w międzyczasie i takie poszatkowanie czasu. Tak? To po prostu jest niewydajne. I jak już coś weźmiesz w ręce, to staraj się to zrobić do końca. Tak? Załóżmy, że już pracuję nad czymś trzy godziny i już w zasadzie według planu chciałbym już zacząć inną rzecz, ale tu potrzebuję 15 minut, pół godziny może, żeby ją do końca doprowadzić tą rzeczy, no to oczywiście doprowadzam ją do końca zanim zacznę następną rzecz, bo to już zwalnia mój umysł w pewien sposób i już mam to zakończone i to jest po prostu wydajne. Tak? Ważne jest, żeby kończyć rzeczy, które się zaczyna. Tak? I tutaj następnym aspektem no to jest oczywiście, no to się wydaje oczywiste, ale mało kto to robi, czy niewiele ludzi to robi, to jest po prostu unikanie przeszkadzaczy różnych. Czyli takie typowe technologiczna przeszkadzacze to są socjalne tudzież profile społecznościowe Facebook, Twitter, gdzie robicie coś i tam w międzyczasie sobie zajrzycie na Facebooka, w międzyczasie coś napiszecie na Twittera, może w międzyczasie gdzieś w Internecie coś sprawdzić i tak dalej. I to was wyrywa z tego flow, to was wyrywa z tego produktywnego stanu waszego. I tak samo jest z emailami. W międzyczasie nie czytajcie maili, zróbcie sobie raz, dwa razy dziennie, w międzyczasie nie róbcie, nie czytajcie, nie zastanawiajcie się nad mailami, tylko dwie sesję, trzy sesje może dziennie i to wystarczy. Tak? I tak samo jest na przykład, tutaj można już to do maili zastosować. Tak? Żeby jak już coś weźmiesz w ręce, to już to zrobić do końca. Tak? Jak już przeczytasz tego maila to zadecyduj co ty z tym chcesz zrobić. Jak możesz to od razu odpowiedz na tego maila a nie później jeszcze raz go musisz czytać i jeszcze raz i może za trzecim, czwartym razem tam odpowiesz. To jest po prostu nieproduktywne. Tak?

No i oczywiście jest coś takiego jak batchowanie czyli skupianie różnych rzeczy w większe ilości takich samym czy podobnym zadania, które można wykonać jedno później po drugim. Czyli to jest typowe na przykład mail jest takim typowym przykładem, że robić raz, może dwa razy dziennie czytacie maile i odpowiadacie na to. Unikajcie ciągłego sprawdzania maili i ciągłego wyrywania się z tego co robicie i tylko reagowania jakby. Bardzo ważnym jest, żeby, ale to już o prioryzowaniu, w filmie o prioryzowaniu będę mówić dokładnie o tym, żeby robić to co sobie zaplanowaliście. Tak? A nie reagować na jakieś właśnie maile, na jakiejś tweety, na jakieś wiadomości z Facebooka i po prostu miotać się z jednego konta w drugie i w zasadzie nic w tym dniu nie zrobić. Tak? Oczywiście takim typowym przeszkadzaczem z czego większość ludzi sobie nie zdaje sprawy to jest muzyka i telewizja. No telewizja to już jest najgorsza jak ktoś mówi w tym języku, w którym na przykład pracujesz albo nawet wykrzykuje, czy tam jakieś dialogi, kino akcji i tak dalej, to to strasznie odwraca uwagę. Tak? Nie możecie się skoncentrować wtedy na tym co robicie. No i muzyka jest podobnie, no chyba, że to jest jakaś muzyka może z tła, instrumentalna, nie ma słów, że nie musicie tego rozumieć w jakiś sposób, tego sobie wyobrażać, no to wtedy być może to nie przeszkadza zbytnio, ale zwykle to obniża waszą wydajność. Tak?

Także to są te 4 rzeczy. I zanim przejdziemy do pytań od was na temat produktywności, na temat skuteczności, na temat planowania, no to widzę, że jeszcze się wiele ludzi dopytuje co z konkursem o jednego bitcoina, co jest z konkursem?

Dobrze. Więc tak, przechodzimy teraz do wielkiego konkursu o jednego Bitcoina. Uwaga, ale zanim to zrobię jeszcze ci którzy jeszcze tego nie zrobili wejdźcie na wykop tutaj jest link. Wykopnijcie ten stream i udostępnijcie to też na waszej social media, na waszych kanałach społecznościowych. Tak?  Dlaczego? Dlatego, że to jest ważne, żeby budować naszą społeczność i zaraz wam powiem o zasadach konkursu. Tak? Dziś mamy, świętujemy 10.000 subskrybentów na tym kanale. Jestem wniebowzięty, jestem wam bardzo wdzięczny, że jesteś tu ze mną, że budujemy wspólnie społeczność ludzi, którzy chcą coś w życiu osiągnąć, którzy chcą coś dokonać, którzy chcą przejąć odpowiedzialność za swoje życie. Zbudujmy wspólnie tą społeczność i mam dla was teraz pewien challange. Dzisiaj Bitcoin kosztuje 30.000 złotych. Tak? Jeśli za rok, czyli pierwszego lutego 2019 roku zbudujemy ten kanał do takich rozmiarów, że ten kanał będzie miał więcej subskrybentów niż Bitcoin będzie kosztował w złotych to rozdam jednego bitcoina lub jego równowartość w innej walucie dla pięciu do dziesięciu najbardziej aktywnych członków naszej społeczności. I tu mówimy o cenie Bitcoina pierwszego lutego 2019 roku. I cenę sprawdzimy na Bitcoin.pl. Tak? Jeśli liczba subskrybentów na tym kanale przekroczy cenę Bitcoina pierwszego lutego 2019 w złotówkach, to 5-10 najbardziej aktywnych ludzi zostanie wynagrodzonych. Jak to dokładnie będzie przebiegało to jeszcze podam w następnych filmach. Co to znaczy najbardziej aktywni? Ci którzy będą najbardziej rozwijali tą społeczność, czyli promocja naszej społeczności. Tak? Następna rzecz, pomoc techniczna, pomoc organizacyjna, pomoc merytoryczna na przykład tłumaczenie filmów, angielskich filmów, które później mogą wam być udostępnione na polskim kanale. Bo na angielskim kanale mam więcej filmów, mam inne filmy. Jak tam ktoś wejdzie to zobaczy, że tam jest na przykład obecnie wywiad z założycielem Byteball, z Tonym Churyumoffem, który jest no legendą światową. Tak? Tego jeszcze na polskim kanale nie ma, bo on po prostu jeszcze nie jest przetłumaczony. Jeśli będą takie rzeczy na bieżąco tłumaczone, to będą one o wiele szybciej udostępniane na polskim i będziemy mieli tutaj no po prostu przewagę informacyjną nad innymi. I Tony tam mówi o pewnych rzeczach, które się w najbliższym czasie wydarzą w Byteball, które się obecnie za kulisami dzieją i tak dalej i tak dalej.

Dobrze. Ten konkurs będzie trwał przez rok. Także pisz konkretnie teraz w komentarzach tutaj na Youtube, pod wideo, co ty konkretnie możesz zrobić, chcesz zrobić i zrobisz, żeby wesprzeć naszą społeczność. Tak?  Jaki masz pomysł, żeby tą społeczność promować, jak chcesz wesprzeć to technicznie, organizacyjnie, merytorycznie i tak dalej. Pomysł, który możesz sam zrealizować. Tak? Nie taki pomysł, że zrób to lub tamto. Tak? Że ja mam ładny pomysł, ale mam pracę dla ciebie, tylko co ty konkretnie możesz zrobić. I zacznij od dziś, nie odwlekają tego, od dziś zaczyna się konkurs i wszystko od dziś będzie brane pod uwagę. Konkretne kryteria jak i tak dalej ustalimy jeszcze. Na pewno opłaca się udzielać w naszej społeczności. Mam od was bardzo wiele inputu, dajecie mi inspirację do tego o czym mówić, co jest potrzebne, co jest niezrozumiałe. Zadawajcie oczywiście pytania na temat tego, czego nie wiecie, jeśli chodzi o sukces, o osiąganie celi, o osiąganie wielkich rzeczy, o robienie rzeczy niemożliwych. Jak wiecie zrobiłem trochę, parę niemożliwych rzeczy.

Dobrze. Przechodzimy do następnej, zanim przejdziemy do Q&A, czyli odpowiem tu na parę waszych pytań. Jeszcze jedna nagroda 25 milionów bytes, dla tych, którzy teraz doszli, jeszcze wcześniej ich nie było, być może dopiero teraz się zarejestrowali na wykopie. Wejdźcie na wykop i wykopnijcie ten stream. Tutaj pod tym linkiem, jest link do wykopu, tam wejdziecie. Albo pod wideo na Youtube też jest. Wykopnijcie, podajcie, udostępnij ten stream, to wideo na waszych kanałach społecznościowych i teraz wam wklejam 25 milionów bytes na wykopie. To jest dzisiaj czwarta nagroda. Kto zostanie byteballowym milionerem. Zobaczmy, ile mamy wykopów w międzyczasie 288. No, ciekaw jestem, czy dojdziemy do 300 wykopów? Jest ponad 600 oglądających, powinno być 600 wykopów. Tak?Jest na razie 288. Zobaczymy ile będziemy mieli. W każdym bądź razie, w każdym razie, wiem, że robię ten błąd, trzeba się ulepszać. Jest, dałem textcoina na wykop. Pochwalcie się kto złapał, kto złapał trzeciego textcoina najpierw? Kto złapało 25 milionów bajtów za trzecim razem? Kto złapał? Ja Filip Krzemiński złapał, super. Filip może wklej swój publiczny adres Byteball, żeby ludzie mogli sprawdzić, że dostałeś. Gratulacje. To trzeci złapał. Tak? A czwarty, a czwartą nagrodę kto złapał? Przyznaj się, kto złapał czwartą nagrodę, ten co złapał trzecią już sobie poszedł? Nie. Kto złapało? Ja media info złapałeś 4. Tak? Krzysiek2200 złapał, którą trzecią czy czwartą złapałeś Krzysiek? Gdzie to sprawdzić? U ciebie na portfelu sprawdzisz, czy masz 25 milionów bajtów, czy nie. Media info to był żart, no dobrze, że był żart. Qube, złapał drugą, ja wiem. PawełW złapał trzecią, super. Gratulacje PawełW. 25 milionów bajtów. Następny byteballowy multimilioner. Kto złapał czwartą?

Co zrobić by bitka wygrać? Mówiłem o tym wcześniej, odtwórz sobie jeszcze raz, powiem jeszcze na końcu może, co trzeba zrobić, żeby wygrać Bitcoina. Tak?

Teraz przejdę tutaj do pytań Q&A na temat, zadawajcie mi pytania na temat planowania, na temat produktywności, na temat efektywności, skuteczności. Piszcie teraz tutaj w komentarzach na YouTube tudzież w chacie na YouTube. Będę teraz odpowiadał na te pytania.

Co sądzisz o MLM?

Ja nigdy w MLM nie pracowałem. Myślę, że MLM to jest bardzo dobra szkoła życia, bardzo dobra szkoła sprzedaży. Jest dużo scamów w MLM, ale są też oczywiście poważne firmy, które się opierają na MLM. Ubezpieczenia jest z tego co wiem bardzo dużo są sprzedawane, nawet poważne wielkie ubezpieczenia, są w ten sposób zbudowane. To jest to co mogę ci powiedzieć o MLM.

Czy social media to dobra reklama?

Skąd pochodzisz? Z Polski czy z Niemiec?

Ja się w Polsce urodziłem, większość życia w Niemczech, od dzieciństwa jestem w Niemczech, wczesnej młodości.

W które kryptowaluty warto zainwestować?

To dzisiaj nie mówimy o krypto, to inny temat.

Czy któryś z miliarderów planował być miliarderem, czy to po prostu wyszło w praniu?

Poczytaj sobie… Większość ludzi nie planowała być miliarderami, oni chcieli być najlepsi w tym co robią. Tak? Dobrymi przedsiębiorcami. Ale poczytaj sobie tutaj, może dam linka później jak nie zapomnę, wejdź na mój blog indywidualista.pl i znajdź Lars Windhorst o nim napisałem. To jest chłopak, który od dziecka chciał być industrialistą i chciał być miliarderem. I został miliarderem. Tak? Teraz na Nowy Rok dostałem od niego message, dostałem wiadomość, że zeszły rok, pierwsza połowa słabo, ale w drugiej połowie pobili wszelkie rekordy, a w tym roku samego zysku w jednym roku będzie miał ponad miliard, czy planuje mieć ponad miliard w jednym roku zysku. Więc jest bardzo zadowolony i tak dalej i tak dalej. Także to jest chłopak, który rzeczywiście postanowił być miliarderem. A są też miliarderzy, zobacz, może też dam link, w każdym razie poszukaj u mnie na YouTube Chip Wilson, to jest facet, który po prostu nauczył się biznesu, uczył się świadomie. Także od Briana Tracy, od moje koautora, który jest najlepszym trenerem biznesu na świecie, najlepszym nauczycielem biznesu. On sam robił kursy u niego i wszyscy pracownicy obecnie Chipa Wilsona są wysyłani na kursy do Briana Tracy, żeby po prostu, on sam mówi, że zawdzięcza temu i jeszcze jednemu kursowi, o którym może kiedyś opowiem, bardzo dużo w swojej karierze i że doszedł do miliardów.

Dobra. Czy jem mięso?

Tak jem mięso, sorry.

Czy jestem już blisko miliarda?

Nie, niestety jeszcze nie.

Skąd ja takich ludzi znam?

To też mam takie nagranie Dobry pomysł nie wystarczy, czy świetny pomysł nie wystarczy. Wejdź na mój kanał, poszukaj tego nagrania. Tam opowiadam swoją historię, jak do tego doszło. A poza tym na moim pierwszym TEDxie też opowiadam historię trochę dłuższą, trochę bardziej złożoną, bo tam nie chodzi tylko o miliarderów, tutaj w linkach jest na dole.

Czy wierzę w afirmację i w wizualizowanie?

To jest po prostu czysta psychologia, tu nie ma co wierzyć. O tym opowiem którymś razem.

Czy mam jakiś rytuał przed spaniem, żeby szybko zasnąć?

Nie, słuchaj jest tak, że jeśli naprawdę dużo robisz, na pełnym pędzie. Tak? I po prostu no, ja idę całą parą, ci ludzie, którzy mnie znają to wiedzą, ja nie mam tak, że muszę gdzieś tam odpocząć, muszę się zastanowić, muszę sobie nogi do góry położyć, czy tam sobie przerwę zrobić. Nie. Ja po prostu idę całą parą ile wlezie. Tak? I wtedy jak padam do łóżka, to padam do łóżka, jestem po prostu zmęczony i zasypiam. Zwykle ludzie mają problemy ze snem, jeśli gryzą się z czymś. Tak? Jeśli mają jakieś psychiczne utarczki z czymś czy coś, ja się staram być ze światem ok, mieć czyste sumienie, ja śpię, że tak powiem snem sprawiedliwego, jak kamień, jak król. Tak? Bo po prostu dobrze się ze sobą czuję i z tym co zrobiłem, co osiągnąłem, co zrobiłem tego dnia, i światem naokoło mnie i dlatego po prostu nie ma problemu z zaśnięciem.

Czy palę?

Nie palę, ani nie piję. Nigdy nie paliłem i nigdy nie piłem alkoholu. Wiem, że to może być dla niektórych ludzi dziwne. Nie jestem pod tym względem jakiś militarny czy tam agresywny, ludzie mogą pić, jeśli im to sprawia przyjemność. Jeśli chodzi o palenie, to jest trochę gorzej, no bo oczywiście jeśli mnie zadymiają i mi szkodzą w jakiś sposób zdrowiu, to mi nie jest najprzyjemniej. Ale zasadniczo to jest po prostu kwestia wyboru, po prostu z przyzwyczajenia nie piję.

Ktoś tam ma wrażenie, że jestem pijany. Nie. Po prostu jestem zachłyśnięty tutaj ilością oglądających, cieszę się, że celebrujecie ze mną 10.000 subskrypcji.

Dobrze. Jeśli powiedzmy jeszcze jedno pytanie tutaj wybiorę, odpowiem. Gdzie można dostać moją książkę?

Tą książkę można dostać… z tej książki jest wydanie zwykłe, to można dostać w formie fizycznej na Amazonie. Wydanie specjalne można też kupić na Amazonie jako ebook na Kindla, tutaj na dole. Być może będę sprzedawał wydanie specjalne jako PDF. Ale to wam powiem, jeśli tak będzie. A to wydanie specjalne w wersji fizycznej, które tu trzymam w ręku, to można obecnie tylko wygrać. Bo to jest limitowane wydanie, tego jest bardzo mało sztuk i to obecnie tylko można wygrać, to musiałbym bardzo drogo sprzedawać, bo naprawdę nie ma tego wiele. Więc obecnie tego nie można kupić, to można tylko wygrać. Tak? W konkursach między innymi, wróćcie do moich wcześniejszych videos, tam właśnie, gdzie ogłaszałem ten konkurs, tam można to jeszcze wygrać, jeszcze nie są zwycięzcy wyłonieni. No, to tyle. A tą książkę, którą obecnie piszę to znaczy The Billion Dollar Secret czyli Tajemnica Miliarda Dolarów, to będzie można ją wszędzie kupić po angielsku i wychodzę z założenia, że także po polsku. Mam powiedzmy 4 obecnie wydawców, którzy się do mnie zgłosili, którzy chcą wydać tą książkę, więc nie sądzę, żeby to był jakiś problem. Ale ona się oczywiście na początku ukaże w języku angielskim. W Stanach Zjednoczonych, na początku to będzie można kupić po angielsku. No, to jest tyle.

Kiedy wyniki?

Wyniki czego? Wyniki jednego Bitcoina to będzie na początku lutego 2019. Ten konkurs trwa przez rok. Zbudujmy wspólnie wspaniałą społeczność ludzi, którzy chcą czegoś dokonać, którzy chcą robić, rzeczy wielkie w życiu, którzy nie akceptują status quo, którzy chcą się rozwijać, którzy chcą przekraczać swoje granice.

Dobrze. To na dzisiaj starczy. Jak ci się podobało to łapka w górę. Zasubskrybuj, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Konkurs na jednego Bitcoina dziś się rozpoczął, więc napisz w komentarzu co chcesz zrobić, żeby pomóc budować naszą społeczność, w jaki sposób chcesz i będziesz promował, czy zapromujesz naszą społeczność, jak możesz pomóc technicznie, organizacyjnie, merytorycznie. Jak osobiście chcesz wesprzeć naszą społeczność. Udostępnij to wideo, ten film znajomym. Podziękuję ci za to. Tu nie mówimy trywialnych rzeczy. Tak? Ja daję, dzielę się z wami wiedzą najlepszych przedsiębiorców świata, ludzi którzy doszli od zera do miliardów dolarów sami tudzież od zera swoją pracą. Nie ludzi którzy odziedziczyli duże pieniądze i tak dalej. Nie. Miliardy dolarów, miliarderzy są bardzo rzadko spotykanymi ludźmi. W Polsce jest tylko 4 miliarderów dolarowych, czy 3 może nawet.  Skorzystaj z linka pod wideo, wykop to wideo nawet, jeśli już jesteś offline, jeśli nie oglądasz tego na żywo, wejdź na wykop, tutaj na ten snip./wykop1. Pod spodem też jest link. Wykop to video. Jak ci się spodobał ten film to z pewnością ci się spodobają też inne filmy. Tutaj, tutaj znajdziesz jedne z moich najlepszych filmów.

Dziękuję Ci i życzę Ci fantastycznego dnia. Zróbmy dziś coś niezwykłego.

Linki do materiałów z wideo:
Wideo Jak wyznaczyć cele na rok 2018?: https://www.youtube.com/watch?v=zhDHsRftPh8
Artykuł o Joe De Sena: https://indywidualista.pl/2016/01/16/joe-de-sena-najwszechstronniejszy-czlowiek-sukcesu/
Wideo m.in. o 5 karierach Moheda Altrada: https://www.youtube.com/watch?v=9HY1INSCkr8
Artykuł o Larsie Windhorst: https://indywidualista.pl/2014/12/30/lars-windhorst-o-chlopcu-ktory-postanowil-zostac-miliarderem/
Wideo m.in. o Chipie Wilsonie: https://www.youtube.com/watch?v=A8oeefyH4gU
Jak poznałem tylu miliarderów „Świetny pomysł nie wystarczy”: https://www.youtube.com/watch?v=yJqiHQ7GHL8
Kilka z moich historii zyciowych: https://www.youtube.com/watch?v=vmAgIXQpG0w&t=342s

Jeśli urodziłeś się w kraju anglojęzycznym albo mówisz na poziomie native, wesprzyj proszę naszą społeczność i zrób angielskie albo polskie napisy na moim angielskim kanale:
http://www.youtube.com/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCj7QUwawwMEDUbC4eaiEAZw
Tutaj instrukcja jak to się robi:
https://support.google.com/youtube/answer/6054623?hl=en&ref_topic=7295414

Kryptowaluty:
Coinmarketcap: https://coinmarketcap.com
Google Authenticator (Android): https://goo.gl/RZU8QB
Coinomi (Android): https://goo.gl/r281FG
Jaxx (Android): https://goo.gl/1fKxxg
QR-Code Scanner: https://www.the-qrcode-generator.com/scan
Portfel Byteball: https://byteball.org
KuCoin: https://www.kucoin.com/#/?r=7e6b5R (ref-link)

Tu możesz handlować kryptowalutami:
KuCoin – najszybciej rosnąca giełda, bez limitów wypłat, niskie opłaty transakcyjne, nagrody dla posiadaczy tokenów KuCoin. Zarejestruj się teraz z mojego zaproszenia zanim pękną w szwach i przerwą rejestracje:
https://www.kucoin.com/#/?r=7e6b5R
Binance – obecnie rejestracja działa tylko na zaproszenie za pomocą tego ref-linku:
https://launchpad.binance.com/register.html?ref=16970833
https://hitbtc.com/?ref_id=5a5084d6d64fb (ref-link)
https://localbitcoins.com/?ch=mn22 (ref-link)

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s