Wywiad: Miliarder Manny Stul – Światowy Przedsiębiorca Roku 2016 (wideo)

Co jest najważniejsze by odnieść sukces w biznesie? Na to i inne pytania odpowiada mi znajomy miliarder Manny Stul, wybrany w roku 2016 Światowym Przedsiębiorcą Roku, czyli oficjalnie najlepszym przedsiębiorą świata.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was dzisiaj z Monaco z Monte-Carlo. Opowiem wam dziś co to jest Światowy Przedsiębiorca Roku. Na czym polegają wybory Światowego Przedsiębiorcy Roku. Jest taka firma doradztwa gospodarczego, nazywa się EY – Ernest&Young. To jest jedna z największych firm doradczych na świecie. Globalna firma, koło 300.000 pracowników. I ta firma co roku wybiera niemalże w każdym kraju najlepszego przedsiębiorcę w tym kraju. Tam jest parę kryteriów, oczywiście dane ekonomiczne firmy, prognozy na przyszłość, jak atrakcyjny jest jej model biznesowy. A także wpływ na społeczeństwo, trwałość modelu biznesowego pod względem oczywiście ekonomicznym, pod względem także społecznym, pod względem wpływu na środowisko. Tak? Pod względem środowiskowym, ochrony środowiska. Poza tym oczywiście wpływ na społeczeństwo, pozytywny wpływ na społeczeństwo. Jest oceniany zasięg tej firmy czy to jest globalna firma czy to może jest tylko firma lokalna. No i oczywiście osobista historia założyciela, przedsiębiorcy jest bardzo ważna. I teraz w każdym kraju jest wybierany zwycięzca krajowy, który się nazywa Przedsiębiorcą Roku w danym kraju. I ci najlepsi przedsiębiorcy z każdego kraju, Przedsiębiorcy Roku z każdego kraju spotykają się raz w roku w Monaco, właśnie tutaj, żeby wybrać najlepszego przedsiębiorcę świata między sobą, który się nazywa Światowym Przedsiębiorcą Roku.

Ta impreza w Monte-Carlo się odbywa od jakiś 13 lat. I od tego czasu zostało wybranych 13 Światowych Przedsiębiorców Roku, czyli 13 jakby najlepszych przedsiębiorców świata w danym okresie. Ale z tych 13 przedsiębiorców tylko 8 jest miliarderami, którzy dorobili się od zera, czyli takimi, którzy kwalifikują się do mojej książki. Z tych 8 najlepszych przedsiębiorców świata 5 bierze udział w moim projekcie i ich metody, ich myślenie będzie opisane w mojej książce. W zeszłym roku Światowym Przedsiębiorcą Roku, czyli najlepszym przedsiębiorcą na świecie został Manny Stul. Mój dobry znajomy, z którym spędziłem 2 dni w Australii.

Manny Stul urodził się w obozie uchodźczym po wojnie w Niemczech w 48 roku. Pochodził z żydowskiej rodziny. Tak a propos jego rodzice byli z Polski, byli polskimi Żydami i dostali się na statek do Australii, żeby opuścić Europę i po prostu niepewne środowisko europejskie. Manny Stul w wieku chyba 7 czy tam 9 miesięcy dotarł do Australii i tam zbudował swoją przyszłość. Z początku zbudował firmę, która sprzedawała różne gadżety, które można było dać jako prezenty. Później sprzedał firmę i przejął małego producenta zabawek, by ratować go od bankructwa. I z tego małego producenta zabawek zbudował globalnego potentata w tej branży. Obecnie to chyba 5 największa firma zabawkowa na świecie. Przez ostatnie 2 lata jego zabawki były najbardziej popularnymi zabawkami dla dziewczynek, które się sprzedawały nawet lepiej od Barbie.

I dzisiaj właśnie spotkam się ponownie z Mannym Stulem, z najlepszym przedsiębiorcą świata by zadać mu parę pytań w waszym imieniu. Więc spotkajcie ze mną jedynego w swoim rodzaju najlepszego przedsiębiorcę świata, Światowego Przedsiębiorcę Roku Manny Stula.

– Witam Was z ceremonii Światowego Przedsiębiorcy Roku w Monte-Carlo w Monaco. To jest Manny Stul według mnie najlepszy przedsiębiorca na świecie.

– Witam Was.

– Manny, rok temu zostałeś wybrany Światowym Przedsiębiorcą Roku, można powiedzieć najlepszym przedsiębiorcą na świecie. Jak to wpłynęło na ciebie i na twój biznes?

– Wiesz, w konsekwencji cały czas rośnie rozpoznawalność mojej firmy. Jesteśmy bardzo mocną marką w branży zabawkarskiej, tam wszyscy nas znają. Ale obecnie jesteśmy także znani poza branżą. To ma duże znaczenie, jeśli chodzi o przyciąganie młodych talentów. Ludzie mają świadomość kim jesteśmy, jak dobrzy jesteśmy w tym co robimy i to powoduje duże zainteresowanie naszą działalnością.

– Czy było w zeszłym roku coś takiego o czym się dowiedziałeś i zastosowałeś to w swoim biznesie?

– W konsekwencji wygranej?

– Nie, tak ogólnie, jako Przedsiębiorca Roku. Internet, eksploracja danych (data mining), strategie działania w sieci i tak dalej i tak dalej.

– Tak, oczywiście, że tak. Wszystko to stosujemy. Używamy tego w firmie. Postęp techniczny jest błyskawiczny i musimy być na czele tego wyścigu. W tych zagadnieniach radzimy sobie wyśmienicie.

– Ok, ostatnie pytanie. Moi widzowie to młodzi i ambitni przedsiębiorcy z całego świata, gdybyś miał im udzielić jednej rady jak osiągnąć taki sukces jak twój? Jaka jest najważniejsza rzecz jaką młodzi przedsiębiorcy powinni zrobić, powinni posiadać, czy powinni sobą reprezentować?

– Moja sugestia jest taka: Znajdź coś czego jeszcze nie ma na rynku. Znajdź swoją niszę, którą możesz zrewolucjonizować. I upewnij się, że wszystko co robisz wynika z pasji i miłości do tego co robisz. Niech pieniądze nie staną się twoją jedyną motywacją. Pieniądze powinny być jedynie konsekwencją twojego sukcesu. Najważniejsze jest jednak budzić się codziennie z uczuciem, że kochasz to co robisz. Jeśli napotkasz przeciwności na swojej drodze, to upewnij się, że kochasz to co robisz, że działasz ze swojej pasji. Wtedy pokonasz wszelkie przeszkody.

– Manny, dziękuję Ci za twoje światłe rady i za twój czas. Życzę ci samych sukcesów w przyszłości.

– Dziękuję, zawsze mi jest miło widzieć się z Tobą.

Jeśli wam się to podobało, chcecie usłyszeć więcej o najlepszych przedsiębiorcach, o tym jak myślą, o tym jak działają, o ich świecie, o ich perspektywie to zasubskrybujcie tutaj. A tutaj zobaczycie jeden z moich najlepszych filmików. Natomiast tutaj można ściągnąć nagranie z mojej ostatniej prelekcji na TEDx, gdzie mówię na ten temat.

To tyle, dzięki. Do zobaczenia z Monaco.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s