Dwie myśli o sukcesie i pieniądzu (wideo)

Spod rzekomo największego domu towarowego świata dzielę się dwoma przemyśleniami na temat sukcesu i pieniądza.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam ponownie z zatłoczonego i hałaśliwego Nowego Jorku. Za mną tutaj widzicie rzekomo największy dom towarowy świata Macy’s. Naszły mnie pewne myśli, którymi się chciałem z wami podzielić.

Pierwsza rzecz to jest pewna iluzja, której ja też kiedyś ulegałem i którą zauważyłem u większości ludzi. To jest coś takiego, że wydaje się, że trzeba znaleźć po prostu odpowiednią kombinację produktów lub rzeczy, które trzeba kupić i to uszczęśliwi nas albo to doprowadzi nas do sukcesu w życiu. Że po prostu trzeba odkryć co trzeba mieć, co trzeba kupić i w odpowiedniej kombinacji, w odpowiednim ułożeniu, czy kolejności tego, to to nam da sukces w życiu. A w rzeczywistości jest tak, że nie ma czegoś takiego. Nie ma takiej kombinacji rzeczy, produktów, które moglibyście kupić, pozyskać, żeby to wam dało sukces. Jedyne co wam może dać sukces to jest to jak zaczniecie coś tworzyć, coś kreować, coś produkować. Nie znam człowieka, który odniósł by sukces, tylko konsumując, tylko kupując produkty czyjeś, stworzone przez kogoś i używając ich, nic z nimi kreatywnie nie robiąc. Musicie coś wyprodukować, coś stworzyć i wtedy dojdziecie do czegoś w życiu. To jest pierwsze przemyślenie.

A drugie przemyślenie jest takie. Widzicie tutaj tą monetę? To jest ćwierć dolara, zwane quarter. Wyobraźcie sobie, że jak jechałem tutaj metrem to ta ćwiartka dolara, ten quarter leżał na siedzeniu w metrze, na ławeczce, takie plastikowe tu są w metrze. I ludzie siadali, wstawali, siadali koło tego, moim zdaniem to widzieli, niemożliwe, żeby tego nie zauważyć. Ale nikt nie skłonił się do tego, żeby to podnieść, wziąć, żeby się po prostu schylić po tego dolara, czy po tą ćwiartkę dolara. I co mnie dziwi jest to, że tyle ludzi tutaj chodzi i żebrze, i też po metrze i ci ludzie, którzy tam jechali no nie wyglądali bynajmniej na dobrze zarabiających, ale nawet oni uważali to poniżej ich godności, żeby się po tego dolara, czy po tą ćwiartkę dolara schylić. Albo inaczej nie tyle poniżej ich godności, to były po prostu dla nich zbyt małe pieniądze. I to jest coś, ten brak szacunku do pieniądza, co wielu ludzi gubi w ich życiu, co doprowadza, że oni po prostu do żadnych pieniędzy w życiu nie dochodzą, bo po prostu nie mają do tych pieniędzy, nie mają do tego pieniądza szacunku. Powiem wam przykład jednego miliardera, którego znam, z którym zrobiłem wywiad, Peter Hargreaves twórca Hargreaves Lansdown, to jest największy serwis finansowy w Anglii, należy do 100 największych korporacji w Anglii FTSE100. I Peter Hargreaves każe swoim pracownikom jak wychodzą z toalety gasić za sobą światło w firmie. I teraz okazuje się, że oni mają neonówka tam w toaletach i jakiś technik mu powiedział, że to jest kontradyktywne, bo w zasadzie od tego wyłączania i włączania ciągłego światła w toaletach to te neonówki się psują i ich to więcej kosztuje na koniec niż ten prąd, który by zużyli. Ale mimo to to robią. Dlaczego? Dlatego, żeby ludzie właśnie mieli ten szacunek do pieniądza, do oszczędzania, żeby wiedzieli, że poprzez nieuwagę pieniądz przelatuje im między palcami, że nie zwracając uwagi, gdzie i jak pieniądze wydajemy je po prostu trwonimy. I ja ten pieniądz, tą ćwiartkę dolara podniosłem.

Bateria mi się skończyła musiałem ją zmienić. To jest w zasadzie na tyle co chciałem wam powiedzieć o tych dwóch małych przemyśleniach.

Dzięki. Do zobaczenie z Nowego Jorku.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s