Opowiadać o pomysłach czy nie? (wideo)

snap2Większość z nas obawia się mówić o swoich pomysłach innym, bo co jeśli ktoś je podchwyci i nas ubiegnie? Ja mam całkiem inne podejście do tego tematu. Tu mówię dlaczego.

Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was.

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że wielcy ludzie rozmawiają o ideach, średni ludzie rozmawiają o wydarzeniach, natomiast mali ludzie rozmawiają o innych ludziach. Pozwólmy sobie więc dziś porozmawiać o ideach, o pomysłach. Jedną rzeczą, którą zauważyłem jest to, że wielu ludzi boi się dzielić swoim pomysłami z innymi. Dlaczego? Po prostu boją się, że ktoś ukradnie im ten pomysł i zrealizuje coś o czym oni od jakiegoś czasu tam myślą i kombinują. Moje podejście do tego jest wręcz przeciwne, ja opowiadam ludziom o swoich pomysłach, o tym co robię, o tym co zamierzam, o swoich planach.

Dlaczego?

Jest parę aspektów tego.

Po pierwsze jeśli podzielisz się, zastanów się nad tym, jeśli podzielisz się z 10 ludźmi swoim pomysłem to co się stanie? Każdy z nich usłyszy ten pomysł raz, natomiast ty usłyszysz to 10 razy. Wydaje się trywialne, ale chodzi o to, że po prostu więcej będziesz myślał na ten temat. I każda z tych osób da ci feedback i da ci jakiś swój punkt widzenia, być może rozwinie ten pomysł, ulepszy ten pomysł. Także ten pomysł za każdym razem jak o nim rozmawiasz, jak się z kimś dzielisz, po pierwsze zaprzęgasz do tego swoje siły mentalne, które pracują i całą swoją podświadomość też, która pracuje nad tym pomysłem. Po drugie inni ulepszają ten pomysł. To jest jedna rzecz.

Druga rzecz. Ciągle rozmawiając o tym pomyśle, prezentując nie jakby wizualizujesz, wypalasz ten pomysł w swojej podświadomości i to się staje jakby twoim, prawdopodobieństwo zrealizowania tego się zdecydowanie zwiększa, ponieważ twoja podświadomość cały czas to wizualizuje, cały czas pracuje nad tym i po prostu same z siebie powstają pomysły jak to zrealizować. Bo pomysłów jest naprawdę jak piasku na plaży, mnóstwo ludzi ma pomysły, każdy ma pomysły, ale mało kto naprawdę coś robi z tymi pomysłami. Nie sztuką jest mieć pomysł, sztuką jest właśnie zrealizować, zrobić to. Ja często otrzymują internetowe, hejtowe komentarze, że on nie powiedział nic odkrywczego. Jasne, że nie powiedziałem nic odkrywczego, ale ja to robię. Chodzi o to, żeby to robić a nie żeby wiedzieć. Wiedzieć, mieć pomysły. mnóstwo ludzi to ma. Także nawet jeśli się z kimś podzielicie, z tysiącem ludzi to jest nikła szansa, że ktoś to zrealizuje. Ludzie zwykle chcą robić, realizować swoje pomysły a nie czyjeś pomysły, jeśli już. Mało kto nawet swoje pomysły realizuje, nie mówiąc już o pomysłach innych ludzi. Zawsze swoje pomysły uważamy za mądrzejsze niż te innych ludzi, tak? To są te aspekty.

Następnym aspektem jest to, że jeśli opowiadasz o tym ludziom, to w pewnym momencie może ci ktoś powiedzieć, mi często tak się zdarza, ja ci mogę w tym pomóc. Jakieś rzeczy nie wiesz jak zrobić albo masz opory psychiczne albo masz po prostu brak wiedzy. Jestem właśnie w Buissnes Lunch Lufthansy i czekam na samolot. Pomyślałem, że coś nagram w tym czasie.

I teraz opowiadasz ludziom, jeżeli ktoś w pewnym momencie mówi, słuchaj ja ci mogę w tym pomóc, może rzeczywiście może ci w tym pomóc i znajdziesz jakby towarzysza podróży w tym swoim przedsięwzięciu albo wspólnika albo pracownika albo usługodawcę, który rozwiąże ci jakiś problem, tak? Albo da ci decydującą wskazówkę. Wyobraźcie sobie, że właśnie mój projekt książkowy zaczął się od tego, że ja opowiedziałem jednemu z przyjaciół, takiemu kanadyjskiemu przyjacielowi o swoim marzeniu, żeby właśnie wydać czy napisać taką książkę, to była dla mnie wówczas nierealna sprawa, nie wiedziałem jak się do tego zabrać i on w pewnym momencie mówi słuchaj zapytaj się mnie czy mogę ci pomóc. Mówię, no tam tego. A ten mówi zapytaj się mnie czy ci mogę pomóc. Ja mówię,  możesz mi pomóc? On mówi, tak mogę ci pomóc. I co prawda zablefował wtedy i to co on powiedział w czym może mi pomóc okazało się później, że jednak nie pomógł mi, że jednak nie miał takiej możliwości, czy takiej umiejętności, czy takich kontaktów, bo tu chodziło o kontakty głównie. Ale w pewnej części mi jednak dał wiarę, że to jest możliwe. Ja zacząłem coś działać wtedy w tym zakresie. Później się okazało, że niestety to co on mi obiecał, w czym chciał mi pomóc, nie był w stanie tego dotrzymać, nie był a stanie tego zrobić, ale ja już nabrałem takiego pędu i postawiłem pierwsze kroki w moim projekcie, że stwierdziłem, że mogę to zrobić bez jego pomocy i sam już wiem jak dalej iść. I gdyby nie ta jakby pierwsza iskra, którą on mi dał, to ja nie byłbym tak daleko w moim projekcie książkowym. Tu nie chodzi o pisanie, samo pisanie książki, bo to nie jest problem, chociaż też nie wszyscy tego dokonują, ale w moim projekcie największym problemem jest właśnie poznanie, dostanie się i przekonanie miliarderów, najbogatszych ludzi świata do udziały w tym projekcie. No dobra, to wystarczy nam na dziś, w każdym bądź razie zachęcam was do dzielenia się swoimi pomysłami. I często mi się to też zdarza, często mi się zdarza, ocieram się oto, jestem też aniołem biznesu, że ktoś tam chce, ma jakiś pomysł, ale nie może zdradzić szczegółów, bo to jest ściśle tajne, czy tam nie tego. Także wówczas to już wiem, że on tego po prostu nie zrealizuje, bo on się po prostu boi rozmawiać z ludźmi. A żeby zrealizować pomysły to jednak, nikt nie wie wszystkiego, także zawsze potrzebujemy innych ludzi, żeby zrealizować top o czym marzymy. Także dzielcie się swoimi pomysłami, opowiadajcie ludziom o tym a zobaczycie jak daleko was to zaprowadzi.

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

4 myśli na temat “Opowiadać o pomysłach czy nie? (wideo)”

  1. Zgadzam się z tezą, ale trochę z innych powodów. Moim głównym powodem dzielenia się pomysłami jest świadomość, że nie będę w stanie zrealizować ich wszystkich. Uważam że przynajmniej niektóre z nich są na tyle przydatne, że powinny być zrealizowane. Tyle, że pracuję nad własnym produktem i oddaję się temu z pełną pasją i nie mam na nic więcej czasu 🙂

  2. Dzięki za ten wpis! Ja czasami mam ochotę opowiedzieć komuś o swoich pomysłach, ale nie robiłem tego, bo właśnie bałem się, że ktoś mi go ukradnie. Teraz jednak nie będę się tak hamował 😉
    Pozdrawiam Cię serdecznie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s