O przemijaniu i mocy myśli (wideo)

Villa Jovis, CapriZainspirowany ruinami willi cesarza Tyberiusza nagrałem kilka przemyśleń w tym filmiku:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam was dzisiaj z pięknego Capri w zatoce Neapolu.

Capri kojarzy się z luksusem, z pięknymi plażami, z modą włoską, natomiast mało kto wie, że Capri było kiedyś światową stolicą. Tutaj właśnie jestem w wili Jovis, to jest willa starożytna, willa z przed 2,000 lat, z początku pierwszego tysiąclecia i w tej willi rezydował cesarz Tyberiusz. To właśnie tutaj, to była willa zbudowana przez jego ojca Augustusa, przed naszą erą. Natomiast na początku, między 27 a 37 rokiem Tyberiusz przeniósł tutaj właśnie centrum Cesarstwa Rzymskiego i stąd rządził ówczesnym Cesarstwem Rzymskim, no i wpływał na losy świata. To jest wielki kompleks, jakieś 6, 7 pięter i jak widzicie zostały z tego ruiny. I co ciekawe Tyberiusz był bardzo potężnym człowiekiem, z resztą ciekawa biografia, jak wielu cesarzy rzymskich wygrał 2 wojny, w międzyczasie był wypędzony z kraju, powrócił, zdobył znowu władzę i stał się cesarzem w końcu. Zbudował wiele budowli, miał wielką władzę, był panem nad życiem i śmiercią.

Właśnie tak a propos, za jego życia został ukrzyżowany Chrystus, on właśnie rządził stąd między 27 a 37 rokiem naszej ery, więc prawdopodobnie jak Chrystus był ukrzyżowany w Jeruzalem on tutaj rezydował i być może, nie wiem podjął, prawdopodobnie on bezpośrednio nie podjął tej decyzji, natomiast on był jakby głównym człowiekiem przy sterach. Jak tutaj właśnie chodzę po tej willi i oglądam ją, stwierdzam czy zdaję sobie sprawę z tego, zdaję sobie sprawę z przemijania, tak? Ktoś tak potężny jak Tyberiusz pozostawił wielkie rzeczy po sobie, pozostawił miedzy innymi, tutaj te ruiny tej willi, które jakby dają wyobrażenia o tym w jakich luksusach on mieszkał, jaką władzę sprawował. Natomiast on także przeminął. Zostały po nim te ruiny, została historia, my jeszcze 2,000 lat po nim, uczymy się o nim w szkołach, uczymy się o jego rządach i tak dalej. To wszystko było jakby wynikiem jego myśli, wynikiem tego co myślał i na skutek tych myśli, co robił.

Natomiast ciekawą rzeczą jest to, że jego rówieśnikiem jakby, rówieśnikiem, osobą współczesną, z nim żyjącą w tych samych czasach, był także Jezus Chrystus, który także miał bardzo duży wpływ, jak wiecie, na historię i na losy ludzkości. I Jezus Chrystus został ukrzyżowany i niezależnie od tego co się myśli o religii, jego myśli, to co myślał, jego idee miały wielką moc i wpłynęły na to jak dziś żyjemy, jak dziś myślimy i na całą historię do tego czasu. I co ciekawe jest, że na samym szczycie tej willi, nie widać z tej perspektywy stoi kościół katolicki, czyli jakby symbol, no symbol religii chrześcijańskiej, symbol myśli, jakby ucieleśnienie w pewien sposób myśli Chrystusa. I teraz można sobie zadać pytanie, kto był bardziej, nie wiem, kto miał większą moc, Tyberiusz, który w tym czasie rządził światem, czy Chrystus, który umarł na krzyżu, był tam sponiewierany, natomiast jego myśli, po 2,000 lat mają w dalszym ciągu wielką moc. I doprowadziły do tego, że w pewien sposób ileś tam, tysiąc ileś lat po śmierci zatriumfował nad Tyberiuszem, bo jego wyznawcy, czy jego uczniowie, postawili kościół, symbol jego, świątynię Chrystusa na szczycie willi Tyberiusza, tak? Czyli uświadamiamy sobie, to jaką wielką moc mają myśli. No i najlepiej, żeby te myśli, najprzyjemniej by było, gdyby nasze myśli miały już, zrealizowały się podczas naszego życia i zamanifestowały się. Ale niekiedy jest tak, że dopiero po śmierci, setki lat po śmierci, te myśli się w pewien sposób manifestują, czy manifestują swoją moc.

W każdym bądź razie pozdrawiam z Capri i życzę wam właśnie myśli, które mają wielką moc, które najlepiej, żeby zamanifestowały się podczas waszego życia.

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s