Konfucjusz o sukcesie – pięć prostych zasad (wideo)

KonfucjuszJak doszło do powstania religii konfucjańskiej, skoro Konfucjusz był przeciwnikiem religii? Jak chodzący swoimi ścieżkami Konfucjusz, wielki indywidualista i niepopularny odmieniec, był w stanie pociągnąć za sobą miliardy zwolenników i zdominować chińską państwowość przez 2.500 lat? O tym opowiadam tym razem w wideo, a także podaję 5 prostych zasad konfucjańskiej filozofii sukcesu.

Tutaj wideo:

Ciekaw jestem, co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych arykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się tą historią z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Advertisements

4 myśli na temat “Konfucjusz o sukcesie – pięć prostych zasad (wideo)”

  1. Bardzo ciekawy materiał, daje do myślenia. Sukces i recepta na jego osiągnięcie towarzyszy ludzkości od początku. Nie trzeba wymyślać wszystkiego od nowa. Ciekawy jest fakt, że zasady sukcesu znane już od 2500 lat można z łatwością zastosować tu i teraz! 🙂

  2. Ciekawy materiał. Okazuje się, że te zasady, o których mówisz są także mi bliskie. Pewnego razu wpadłam na pomysł, że zrobię „coś”. To coś przerastało moje możliwości – tak mi się wtedy wydawało. Tak się mogło wydawać, gdy myślałam o zrobieniu tego jako całości. Głowa pękała mi z przerażenia. Wtedy postanowiłam zmienić swoje podejście, bo przecież nie od razu Kraków zbudowano 😉 Zaczęłam od mniejszych kroczków. Udało się 🙂 Także, dołączam się do przekazu – nie narzekajcie, zaczynajcie od małych kroków jeśli nie możecie od wielkich, a jeśli coś się nie uda – nie zniechęcajcie się, próbujcie dalej. Wtedy sukces smakuje nieopisanie bardziej 🙂 Pozdrawiam, A.

  3. Tak. Dzisiaj „naukowcy i psychologowie” starają się często wymyślić wszystko od nowa 🙂 podczas gdy wiele już zostało jasno opisane… problemem jest edukacja oparta na 18 wiecznym modelu pruskim, edukującym pracowników… zamiast światłych ludzi umiejących sobie radzić z własnymi emocjami, zgłębiających własny potencjał i wykorzystujących go celem realizacji własnego przeznaczenia 🙂 a wystarczyłoby zainteresować dzieci filozofią, etyką, psychologią…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s