Indywidualizm czy owczy pęd? (wideo)

ptakCo ma indywidualizm do owczęgo pędu? Jak wykorzystać nasz naturalny owczy pęd do osiągnięcia naszych indywidualnych celów? Na te pytania odpowiem tym razem w formie wideo, a także przekażę moje refleksje na temat przyszłości podróży kosmicznych.

Tutaj wideo:

Ciekaw jestem, co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych arykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się tą historią z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Advertisements

4 myśli na temat “Indywidualizm czy owczy pęd? (wideo)”

 1. Witam Cię Rafał,

  patrząc na postęp technologiczny, wygląda na to że już za kilka lat będziemy mogli zrezygnować z konwencjonalnego paliwa w podróżach kosmicznych – prawdopodobnie będą o wiele bardziej wydajne napędy, umożliwiające znacznie więcej niż nam się aktualnie wydaje 😉
  http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-testuja-rewolucyjny-naped-em-drive-ktory-pozwoli-nam-podroze-miedzygwiezdne
  Kto wie, może nawet i na ziemi nastąpi niebawem ogromna rewolucja technologiczna? Z ciekawością od pewnego czasu obserwuje, jak ludzie montują reaktory plazmy w domowych warunkach (dosłownie!), oczywiście z mniejszymi bądź większymi sukcesami – jedni krzyczą, że to wielka ściema, inni z kolei, bardziej cierpliwi mają rezultaty i widzą w Tym przyszłość oraz… ogromną kompromitację naukowców, którzy wydają grube miliony, a nie mogą pochwalić się nawet podobnymi efektami (a może nie chcą?).

  http://keshe.pl/

  Cóż, poruszyłeś ciekawy temat! A co do technologii Keshe – dla jasności – osobiście nie mam wyrobionego zdania, podałem to jako ciekawostkę. Sam niczego nie próbowałem. Warto dodać też, że cała zabawa zaczęła się stosunkowo niedawno – tak więc ludzie i czas zweryfikują.

  Pozdrawiam!

 2. Fajnie, ze o tym mówisz 🙂 Właśnie, starajmy otaczać się ludźmi, którzy mają na nas dobry wpływ:) Ludzie pozytywni dają nam siłę, dodają energii, inspirują nas do działania.
  Pozdrawiam z Warszawy 😉
  A.

 3. Dobrze pokazujesz, że nie trzeba wybierać pomiędzy tymi dwoma opcjami indywidualizm czy owczy pęd. Nie chodzi by wybrać albo to albo to 🙂 chodzi o to by mądrze tworzyć między nimi równowagę dopasowaną do naszej osobowości. W końcu życie w stadzie daje nam coś czego nie zapewni bycie wyjątkowym i vice versa.

 4. Bardzo ciekawe porównanie naszej chęci i potrzeby przebywania z innymi ludźmi do owczego pędu, czyli instynktu zapewniającego bezpieczeństwo i przyjemność z otaczania się innymi. Ważne do jakiej grupy kieruje nas otoczenie, w którym wyrastamy i kiedy uświadamiamy sobie czy jest to grupa odpowiednia dla nas, czy z nią obraliśmy właściwy kierunek życia.
  Nie jest to przeciwstawne indywidualizmowi, gdyż obcowanie z innymi może nas inspirować do własnych działań, wzbogacać je , a jednocześnie inspirować innych. Czas tego przebywania regulujemy sami, w zależności od potrzeb własnych lub potrzeb innych.
  Mnie owczy pęd skierował obecnie do grupy osób zajmujących się rozwojem osobistym, zainspirował mnie do tego Rafael. Sam sobie, indywidualnie wyznaczam kierunek tego rozwoju, ale do mojej grupy zaliczam autora tego blogu, chociaż kontakty nasze są sporadyczne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s