Czy światowy kryzys pogrąży krypto? (wideo)

kryzysNadchodzi światowy kryzys gospodarczy. Jaki będzie on miał wpływ na rynek krypto? Czy pogrąży go kompletnie, czy też będzie miał na niego pozytywny wpływ. W tym wideo analizuję różne aspekty i czynniki, które pozwolą ci odpowiednio zachować się w kryzysie.

Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

kryzys-pl28329

Transkrypcja wideo:

Witam dzisiaj z Londynu. Dziś porozmawiamy o tym, jak globalny kryzys finansowy wpłynie na rynek krypto. Do zobaczenia w drugiej części.

[Muzyka]

Jeśli oglądałeś moje prognozy na rok 2019, to pierwszą prognozą, jaką dałem było to, że w roku 2019 zastanie nas globalny kryzys finansowy.

Tutaj u góry podłączę ten film. Tutaj na dole też będzie link do niego. Więc obejrzyj ten film z innymi prognozami.

Natomiast dużo z komentarzy, także dostałem maile, gdzie pytacie mnie, jak ten globalny kryzys finansowy będzie wpływał na krypto.

Jak świat krypto zachowa się w tym właśnie globalnym kryzysie finansowym.

Czy to będzie miało pozytywny czy negatywny wpływ? Czy doprowadzi do do spadku, a być może upadku krypto, a być może to właśnie wzmocni rynek

Bo pieniądze zaczną uciekać / przechodzić do krypto, Bitcoina, czy do innych krypto assetów.

I teraz jest tak, że historycznie, w czasach niepewności / kryzysu inwestorzy uciekali ze swoimi pieniędzmi w bardziej bezpieczne assety

W bardziej bezpieczne dobra majątkowe. Czyli uciekali z gotówki / z akcji w nieruchomości, być może w złoto

Bo tam mogli jakby zabezpieczyć swoje pieniądze, swój majątek. Mogli zachować / uratować swój majątek.

I teraz ja niedawno opublikowałem film,w którym opisuję różnice między złotem a Bitcoinem. Tutaj podłączę ten film. I tutaj w opisie też będzie.

I w tym filmie dowodzę Wam, że Bitcoin jest twardszym pieniądzem niż złoto. Dlaczego? Ze względu na zerową elastyczność produkcji.

Bitcoin ma zerową elastyczność produkcji. Złoto ma najniższą elastyczność produkcji ze wszystkich dotychczasowych pieniędzy.

M.in ze wszystkich metali. Natomiast Bitcoin ma nie tylko niską, a wręcz zerową elastyczność produkcji.

Co oznacza, że jest najtwardszym pieniądzem, jaki do tej pory istniał i jaki w ogóle kiedykolwiek może istnieć. Ze wzlgędu właśnie na zerową elastyczność.

Więc teoretycznie rzecz biorąc, ludzie powinni uciekać w czasach kryzysu i niepewnoście nie w złoto, tylko w Bitcoina.

Bo Bitcoin jest jeszcze twardszym pieniądzem. Jest w zasadzie pewniejszym zabezpieczeniem kapitału, niż złoto.

Więc jeśli we wcześniejszych kryzysach ludzie uciekali w złoto, to powinni teraz uciekać w Bitcoina, zamiast w złoto.

A przynajmniej w części powinni uciekać w Bitcoina, a nie w złota. I takie jest powszechne mniemanie na rynku kryptowalut.

Dlatego właśnie krypto entuzjaści i krypto inwestorzy inwestują w Bitcoina. Ja też właśnie z tego wzlęgu inwestuję w Bitcoina.

Ale trzeba wziąć też pod uwagę psychologię rynku i ludzi – inwestorów.

Bo ludzie dokonują swoich wyborów, swoich decyzji inwestycyjnych na podstawie swojej wiedzy i też swojej percepcji.

I teraz złoto jest percypowane jako bezpieczny asset. I nieruchomości tak samo. Dlatego ludzie uciekają w złoto i nieruchomości w kryzysie.

Natomiast Bitcoin w mainstreamie jest percypowany jako ryzykowny asset, a nie jako bezpieczny asset.

Więc mainstream inwestorski w kryzysie może właśnie uciekać nie w kryptowaluty, nie w Bitcoina, tylko uciekać od Bitcoina w złoto i w nieruchomości.

W te bezpieczne assety. A nie tak jak my – krypto entuzjaści czy krypto inwestorzy myślimy, że inwestorzy będą uciekali w Bitcoina.

Ze wzlęgu na to, że Bitcoin to jest tak jak złoto, czy że jest lepszy od złota. Tak jak mówię – bardzo ważna jest psychologia.

Może się okazać tak, że co prawda ci ludzie, którzy rozumieją Bitcoin, rozumieją matematykę i ekonomię, która za Bitcoinem stoi

Będą podejmowali racjonalną decyzję, czyli uciekali z kapitałem w Bitcoina, bo to jest twardszy pieniądz niż złoto. Matematycznie i ekonomicznie rzecz biorąc

Natomiast mainstream, być może to będzie większość inwestorów, oni będą uciekali dokładnie w drugą stroną. Z Bitcoina w złoto.

Tylko jest kwestia taka, że mainstram… ci, którzy nie rozumieją ekonomii Bitcoina, to prawdopodobnie nie zainwestowali w Bitcoina.

Więc oni nie są w Bitcoinie, więc mogą nie uciekać z Bitcoina.

Ale oczywiście są takie rzeczy, jak kontrakty terminowe, są indeksy, które nie opierają się bezpośrednio na posiadaniu… można robić tzw. short.

Czyli robić zakłady na to, że Bitcoin / crypto spadnie. I ci tradycyjni inwestorzy tudzież mainstreamowi inwestorzy mogą dokładnie ro robić

Także trzeba to wziąć pod uwagę. To jest jeden aspekt, który musimy wziąć pod uwagę.

Drugi aspekt jest taki, że zauważmy, że rynek krypto najpierw się załamał. Mieliśmy najpierw pęknięcie bańki przed globalnym kryzysem finansowym.

Ten globalny kryzys finansowy być może już się tak jakby powoli zaczyna. Widzimy duże spadki na największych firmach technologicznych – Apple, Facebook

Natomiast to jeszcze nie jest jakby taki czarny piątek czy czarny poniedziałek, gdzie wiemy, że to jestten dzień, kiedy kryzys uderzył

I kiedy ten kryzys się zaczął. Takiego dnia nie było. A w crypto ten dzień już był i rynek krypto już spadł o 90%.

I teraz to jest też pewien aspekt, gdzie ludzie mogą sobie pomyśleć

„Dobra, na rynku krypto już ten spadek był. Ten kryzys na krypto wyprzedził globalny kryzys finansowy, więc być może tutaj już bardziej ten rynek nie spadnie

I tutaj mamy jakby trochę pewniejszy ten asset tudzież bardziej ustabilizowany asset, niż jeśli by zostawać na rynku akcji.

Być może dlatego część pieniędzy inwestorzy wrzucą w krypto, dlatego że będzie taka percepcja, że tu jest mniejsze prawdopodobieńswo straty

Ponieważ ten rynek już spadł o 90% więc ile jeszcze bardziej może spaść?

Oczywiście, że może. Natomiast zawsze się patrzy na ATH (najwyższą cenę, jaka była) i że zwykle ten rynek w jakimś tam procencie wraca do tej ceny

Może niekiedy nawet przebija, szczególnie w krypto – do tej pory zawsze przebijał. Natomiast na rynkach finansowych, rynku papierów wartościowych, itd…

Zawsze się patrzy, gdzie ten rynek był i że on na pewno nie spadnie 99% z tej ceny, tylko może spaść, no właśnie 70-80%. A tu już spadł 90%

Więc tam już jest taka percepcja – nie ma za dużo miejsca do spadków, więc to może już tylko iść do góry. Tak ludzie mogą myśleć.

Co nie oznacza, że tak będzie!

I dlatego w tym momencie, jak ten globalny kryzys finansowy na prawdę uderzy, to część pieniędzy, część ludzi może pomyśleć

„Przejdźmy teraz do krypto, bo tutaj będziemy mieli… może ten rynek jest nieskorelowany i tutaj będziemy mieli odwrotny ruch”

To jest ten aspekt. Następny aspekt jest taki, że bardzo istotny jest moment, w którym ten kryzys finansowy, ten globalny kryzys finansowy się zacznie. Dlaczego?

Pierwsza rzecz jest taka, czy kryzys finansowy uderzy w takim momencie, kiedy mamy wzrostowy trend w krypto, czy jak mamy spadający trend w krypto.

Bo od tego zależy, jaki będzie w tym momencie impuls i percepcja – jakie będą nastroje na rynku krypto. Jaki będzie stosunek do rynku krypto.

Jeśli kryzys finansowy uderzy w pozytywny trend na rynku krypto, to może być taka percepcja

„Dobra, ten rynek spadł o 90%, teraz się wznosi to już będzie się wznosił i tutaj będziemy widzieli wzrostu więc trzeba władować kapitał tam”

Żeby po prostu go w ten sposób uratować. Natomiast jeśli będziemy mieli trend spadający, to będzie taka percepcja / sentyment, że

Że inwestorzy będą myśleli, że globalny kryzys finansowy także dotyczy rynku krypto; że rynek krypto poddaje się temu kryzysowi finansowemu.

I trzeba władować pieniądze / kapitał w bezpieczne assety, czyli w złoto, nieruchomości, bo rynek krypto będzie tak percypowany jak rynek akcji

Czyli który będzie cierpiał pod wpływem tego globalnego kryzysu finansowego. To jest jeden z aspektów.

A drugi z aspektów jest taki – i to jest moja teza.

Że czym później nastąpi ten kryzys finansowy, tym lepiej to jest dla rynku krypto. Dlaczego? Z dwóch powodów.

Po pierwsze – zrozumienie Bitcoina i zrozumienie krypto.

Oczywiście, że ta wiedza się rozszerza i to jest tak, że ludzie, którzy wcześniej byli sceptyczni, nagle zaczynają być entuzjastami.

Albo którzy wcześniej nie mieli pojęcia, nagle zaczynają mieć pojęcie. Chociażby weźcie sobie Tony Robbinsa, który ostatnio napisał artykuł.

I to nawet krążyło po sieci – o Bitcoinie. W Polsce jest dużo różnych coachów, którzy mówią o sukcesie czy o pieniądzu.

I niektórzy z nich wypierają krypto i napadają na rypto, itd.

Tutaj robię challenge! Że każdy z tych coachów w ciągu 3 lat – najpóźniej w roku 2022 – będzie nauczał o krypto. Robię taki challenge i zakład tutaj publiczny

Jeśli ktoś z Was może mnie połączyć z którymś z tych coachów, którzy twierdzą, że krypto ich nie interesuje i że krypto jest złe i to jest scam

Czy tam piramida finansowa, to z chęcią założę się z takim coachem, że w ciągu 3 lat on będzie nauczał o krypto. I to nie jest nic przeciwko tym coachom, itd.

Tylko to jest to, że chcę powiedzieć, że ta wiedza o kryptowalutach i o ekonomii kryptowalut się powoli rozszerza w społeczeństwie.

Powoli jakby ona przecieka do społeczeństwa i czym później ten kryzys finansowy nastąi, tym większa wiedza będzie o rynku krypto.

Tym więcej ludzi będzie rozumiało ekonomię kryptowalut i to, że Bitcoin jest twardszym pieniądzem od złota.

I czym później ten kryzys nastąpi, tym lepiej dla krypto z tego powodu, że inflacja po prostu na Bitcoinie się cały czas zmniejsza.

Mamy krzywą, która asymptotycznie idzie do 21 milionów i z roku na rok inflacja jest mniejsza. Ja mówiłem o tym w filmie „Różnica między złotem, a Bitcoinem”

I oczywiście czym później ten kryzys nastąpi, tym lepiej dla krypto z tego powodu, że inflacja po prostu na Bitcoinie wtedy będzie mniejsza.

Ja na tym filmie o różnicy między złotem, a Bitoinem mówiłem o tym, że ta inflacja z roku na rok jest coraz mniejsza.

Więc na początku roku 2019 mamy teraz większą inflację, niż ona będzie na koniec roku i jeszcze większą, niż będzie w 2020.

Więc ta twardość Bitcoina się zwiększa z roku na rok, z miesiąca na miesiąc Bitcoin staje się coraz twardszą walutą i czym później kryzys finansowy nastąpi,

Tym percepcja twardości, ale też ta rzeczywista, fizyczna twardość Bitcoina jest większa.

I mamy jeszcze jeden aspekt, dlaczego czym później, tym lepiej.

Dlatego, że tak jak mówiłem w tym filmie o prognozach – w 2020 (za rok, mniej więcej w połowie roku, między czerwcem, a sierpniem, nie pamiętam dokładnie)

Będziemy mieli tzw. halvening na Bitcoinie i wtedy ta inflacja na Bitcoinie drastycznie spadnie – z jednej strony.

A z drugiej strony będzie tak, że w przygotowaniu na ten halvening – hisstorycznie zawsze tak było i myślę, że tym razem też tak będzie.

Że cena Bitcoina będzie lekko rosła – to jeszcze nie będzie ta następna bańka być może.

Ale już będziemy mieli wzrost ceny w oczekiwaniu tego halvening, bo w oczekiwaniu tej zredukowanej inflacji, czyli kolejnego utwardzenia Bitcoina

Czyli nastąpi ten trend wzrostowy. I ten trendwzrostowy może już się zacząć w listopadzie, może w grudniu… a na pewno na początku najpóźniej 2020

Czy w pierwszej połowie 2020 roku. I jeśli globalny kryzys finansowy nie wybuchnie do tego czasu i wybuchnie dopiero w tym okresie tego trendu wzrostowego

To tak jak mówiłem,wtedy będzie miało to bardzo pozytywny wpływ na Bitcoina i na rynek krypto z tego względu,

Że po pierwsze – ten kryzys finansowy trafi na pozytywny trend wzrostowy w krypto.

A z drugiej strony – historycznie będzie to oczekiwanie, że Bitcoin będzie dalej rósł, bo po halveningu zawsze następuje następna bańka

Czy zawsze następowała następna bańka i to jest prosta ekonomiczna zależność, o której też już mówiłem.

Z tego względu, że po halveningu jest zdecydowanie niższa podaż Bitcoina, więc następują następne wzrostu.

Więc oczekiwanie tych wzrostów jest i też gotowość do iwnestowania / do przechodzenia w krypto.

Więc jeśli jesteś inwestorem w krypto, jeśli jesteś zwolennikiem krypto, na Twoim miejscu modliłbym się o to, żeby ten kryzys finansowy jak najpóźniej nastapił

Pod koniec roku 2019, a być może i miejmy nadzieję, że dopiero w roku 2020. To by był najlepszy moment dla krypto.

To są moje przemyślenia na ten temat, jak kryzys finansowy może wpłynąć na rynek krypto.

Zapraszam do dyskusji. Jakie są Twoje przemyślenia? Jaka jest Twoja perspektywa?

Na jakie sygnały rynkowe, wydarzenia rynkowe i wskaźniki trzeba obserwować, aby zadecydować o tym, że w tym momencie kryys finansowy uderzy.

Albo być może przed rozpoczęciem kryzysu finansowego, a być może w przebiegu kryzysu finansowego. Na co trzeba zwracać uwagę?

Żeby zadecydować, w którą stronę pójść. Ciekaw jestem Twojego zdania. Proszę o komentarze pod spodem.

Jeśli ten film Ci się podobał, daj mi łapkę w górę. Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Podziel się tym filmem. Udostępnijgo znajomym i bliskim.

Kiedyś Ci za to podziękują.

Ja tutaj mówię dużo o kryptowalutach, pieniądzu, ekonomii. Mówię o tym, jak myślą i działają najlepsi przedsiębiorcy na świecie.

Jak myślą i działają miliarderzy, którzy doszli od zera do miliardów w ciągu jednego życia.

Mówię też o tym, jak robić rzeczy wielkie, jak robić rzeczy niemożliwe w życiu i w biznesie.

Także jeśli ten film Ci się podobał, to z pewnością spodobają Ci się moje inne filmy. Zapraszam Cię do ich oglądania. To tyle na dziś z Londynu.

Życzę Ci fantastycznego dnia. Dokonajmy dziś czegoś niezwykłego!

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s