Wywiad: Tony Churyumoff część 3 – Twórca systemu Byteball – Legendy Krypto

W serii Legendy Świata Krypto rozmawiam z twórcą i głównym developerem kryptowaluty Byteball Tonym Churyumoffem. W trzeciej części Tony mówi o sobie i o swojej opinii na niektóre tematy ze świata krypto i poza nim. Na końcu wideo można wygrać prawdziwe pieniądze w konkursie.

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was dziś i zapraszam do trzeciej części wywiadu z Tonym Churyumoffem. Tony jest wspaniałym przedsiębiorcą, genialnym programistą, założycielem projektu Byteball i jego głównym deweloperem. W tej części będziemy mówili o kilku ciekawostkach wokół Byteball a także o zdaniu Tonego co do kilku spraw poza Byteball.

Zanim przejdziemy do głównej części wywiadu wylosuję zwycięzców ostatniego konkursu. W ostatnim wideo na temat krypto obiecałem, że rozdam trochę Byteball bytes. Od początku roku rozdałem już ponad 50 tysięcy złotych w Byteball bytes i dziś też między komentatorów, którzy podali swój adres Byteball pod komentarzami pod ostatnim kryptowideo. Oczywiście chodzi o nietrywialne komentarze. Między nich wylosuję 150 milionów Byteball bytes. Zaczynamy główny zwycięzca dostanie dziś 100 milionów Byteball bytes, zostanie byteballowym multimilionerem. Zobaczmy kto to będzie? FelixFortunat. Gratuluję Felix. 100 milionów bajtów dostaniesz wkrótce. Następny zwycięzca 10 milionów Byteball bytes. Kto nim będzie? Alan Vise. Gratulacje dla Alana. 10 milionów Byteball bytes wkrótce zostanie przekazane. Następny zwycięzca. Andres ByteBall. 10 milionów Byteball bytes dla ciebie, gratulacje, wkrótce je dostaniesz. Następny zwycięzca. Ponownie 10 milionów Byteball bytes. Leon TT. Gratulacje dla ciebie Leon. 10 milionów Byteball bytes. I następny zwycięzca. Radziol. 10 milionów Byteball bytes, gratulacje. Następny zwycięzca. Przypominam, że można wygrać kilkukrotnie, także warto brać udział. Rafał Ryś. Gratulacje Rafał. 10 milionów Byteball bytes dla ciebie.

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców. Was i pozostałych zapraszam do wideo. Na końcu wideo będzie ponownie konkurs i będzie ponownie można wygrać prawdziwe pieniądze.

– Powiedz coś o swojej wizji co do Byteball Jaka jest Twoja wielka wizja? Jak byś widział Byteball za 2 do 5 lat? Czym chciałbyś, aby Byteball się stał w światowej gospodarce, jak również w porównaniu do innych kryptowalut. Jak ty to widzisz?

– Więc, chciałbym żeby Byteball był szeroko używany by umożliwić użytkownikom zawierać umowy i częściowo zastąpić umowy prawne, które mamy teraz smart-kontraktami które są dostępne w Byteball tak by wszelkie transakcje w gospodarce działały znacznie taniej niż obecnie. Myślę, że to będzie, że ma to duże szanse być używane w gospodarce w łańcuchu dostaw by chronić transakcje między firmami. Myślę, że ma to największe szanse by zostać przyjęte jako metoda płatności b2b może nie do końca jako do płatności konsumenckich, ale do płatności b2b. Myślę, że jest to zdecydowanie najodpowiedniejsze, ponieważ mamy uczestników, które początkowo nie ufają sobie nawzajem i potrzebują sposobu by chronić siebie nawzajem a smart-kontrakty dają im możliwość robienia tego.

– Okej, więc na czym polega zarządzanie, ponieważ jest to kolejne wyzwanie Bitcoina i jest wiele projektów takich jak Decred które próbują rozwiązać problem odpowiedniego zarządzania projektem ponieważ wiemy, że Bitcoin rozwija się powoli, częściowo z powodu różnych opinii w którym kierunku powinien podążać a dzieje się tak z powodu braku zarządzania. Jak ty rozwiążesz ten problem, bo teraz masz niewielki zespół, ale w przyszłości może się to stać konieczne, aby zaangażować więcej ludzi w programowanie oraz rozwój sieci. Osoby te mogą mieć inną wizję rozwoju jak i różne opinie na temat tego projektu, więc jak ty zamierzasz rozwiązać problem zarządzania i jak ogólnie chciałbyś do tego podejść w przyszłości?

– Więc platforma nie została stworzona do rozwiązywania problemu z zarządzaniem. To nie był cel projektu i jako platforma potrzebujemy zarządzania, kiedy musimy coś zmieniać. Dla przykładu, w przypadku Bitcoina była kwestia czy zmienić wielkość bloku. I pojawiały się wówczas różne opinie. Widzę Byteball jako platformę i platforma musi być stabilna co oznacza, że nie powinno być wielu zmian na platformie. ponieważ jakakolwiek zmiana nawet. jeśli jest to dobra zmiana, to wciąż jest to jakieś zakłócenie dla wszystkich aplikacji oraz wszelkich projektów, które są zbudowane na platformie. I chciałem zrobić ją tak stabilną jak to tylko możliwe, w celu by zachęcić do tworzenia aplikacji. Ale jest też inny przykład protokół TCP/IP który został zaprojektowany 40 lub nawet 50 lat temu i nadal pozostaje w niezmienionej formie przez tak długi czas. To jest bardzo dobry przykład platformy, która jest stabilna i pozwala się rozwijać dla wielu miliardowych projektów bazujących na tym. I to pokazuje ogromną wartość stabilności platformy. Więc uważam, chcę by zarządzanie nie było tak ważne, chcę mieć platformę. Wiem, że jest to być może nierealistyczne w tej chwili, ale idealnie byłoby, gdybym miał platformę, która od pewnego miejsca w czasie nie wymaga już żadnych zmian.

– Okej, jaka jest twoja strategia, jeżeli chodzi o konkurencyjność Byteballa? Istnieją w tej chwili tysiące innych kryptowalut, będą oczywiście kolejne. Okej, wiemy o tym, że większość z nich to tylko tokeny, to nie platformy, ale rzeczywiście jest ich wiele, są ich setki więc jaka jest twoja strategia rynkowa lub ogólna strategia, żeby przegonić je wszystkie, by wygrać wyścig?

– Ah, więc uważam, że my już teraz przegoniliśmy większość z nich, pod względem technologicznym i to jest podstawa tak naprawdę. To jest pierwsza rzecz, która powinna zostać zrobiona i kiedy posiadamy już technologię możemy wykorzystać ją różnymi sposobami by powiększać naszą bazę użytkowników, zwiększać popularność i to jest to co robimy. Silną stroną w stosunku do konkurencji jest to, że mamy duży fundusz nierozdzielonych środków i możemy tego użyć by płacić za nasz rozwój i upowszechnianie przy pomocy rozdawania Bytes nowym użytkownikom, by wprowadzić ich do systemu, by płacić za różne bodźce ludziom, którzy pomagają nam pozyskać większą liczbę użytkowników. Więc w stosunku do konkurencji mamy 2 bardzo duże zalety: lepszą technologię, która jest również przyjazna użytkownikowi, bardzo prosta w użyciu, szczególnie dla nowych użytkowników i po drugie, mamy nie rozdystrybuowane środki, których możemy użyć do pozyskania nowych użytkowników.

– Okej, tak więc prawdopodobnie nie ma tak wielu kryptowalut w pierwszej setce, które mają 1/3 lub 33% nierozdystrybuowanych środków, prawda?

– Tak. Prawdopodobnie możemy policzyć je na palcach jednej ręki. Przychodzi mi do głowy tylko jeden przykład takiej waluty, która zresztą jest niedorzecznie przewartościowana. To jest Ripple, więc jeśli porówna się te 2 projekty to jest potencjał wzrostu około 20x, między, między Byteball a Ripple w tej chwili, rynkowej.

– Okej, więc jakie są elementy innych kryptowalut lub projektów powiązanych z kryptowalutami, które podziwiasz, lub którym być może czegoś zazdrościsz? Jakie kryptowaluty lubisz lub podziwiasz, albo przynajmniej niektóre z ich elementów?

– Więc, jest kilka projektów, które są naprawdę interesujące. Ja, tak naprawdę nie śledzę wielu trendów w tej branży i zdaję sobie sprawę, że mogę coś przeoczyć, ale z tego co mógłbym powiedzieć od siebie, to jest bardzo interesujące, co robi Zcash. Jest to bardzo ciekawe by posiadać prawdziwą prywatność w publicznym rejestrze co jest….

– Ale to oni mają ten problem z „zaufaną inicjacją systemu”, czyli tak de facto jesteś zmuszony zaufać tym 6 osobom od nich. że zniszczyli klucze inicjujące system.

– Tak, oczywiście mają oni jeszcze kilka kwestii. I „zaufana inicjacja” jest wielkim problemem, ale wciąż jest to bardzo ciekawa technologia. Myślę, że te zero-knowledge proof (certyfikaty zaufania) są to interesujące kwestie, które wymagają jeszcze badań. Również myślę, że Ethereum jest bardzo interesującym projektem. Posiadają oni nie tylko smart-kontrakty, mają całe programy, które mogą bazować na ich blockchainie. Jest to imponująca rzecz i moc może być kierowana w naprawdę wielu kierunkach.

– Racja, Tak, jeśli są błędy w programie to może to być problemem. I wciąż jest to bardzo ciekawa technologia. Myślę, że istnieje duża nisza, gdzie może to być wykorzystane

– Tak, Byteball jest dla kontraktów przyjaznych użytkownikowi, które pozwalają tak naprawdę każdemu je zrozumieć i kreować, ale nie jest to tak uniwersalne jak Ethereum. Ethereum, z drugiej strony pozwala na napisanie praktycznie wszystkiego przy pomocy ich programów i jeśli wszyscy uczestnicy kontraktów mają wystarczającą wiedzę, jeśli wiedzą co robią, rozumieją ryzyko, prawdziwe ryzyko tych właśnie kontraktów to mogą to robić. Więc w tej niszy myślę, że jest to zdecydowanie użyteczne.

– Okej, teraz może tak trochę ogólnie na koniec Powiedz mi, które osoby w świecie krypto uważasz za najbardziej oryginalnych myślicieli?

– Więc… Nie śledzę tego aż tak mocno kto i co… Jednakże myślę, że Nick Szabo jest wielkim człowiekiem, wynalazł smart-kontrakty. Jest też wielu innych mądrych ludzi.

– Która książka wpłynęła na ciebie najbardziej w twoim życiu?

– Nie mogę powiedzieć żeby była tylko jedna taka książka. Lubiłem niektóre książki… Malcolm Gladwell w szczególności: „The Tipping Point” i spodobała mi się ta idea, że bardzo małe zmiany, mogą prowadzić do bardzo dużych i głębokich rezultatów. Jest to piękna myśl.

– Okej, czy możesz powiedzieć nam o następnych krokach w rozwoju, w Byteball, nad czym pracujesz w tej chwili, czego powinniśmy się spodziewać w najbliższym czasie, jakie są kolejne kroki?

– Więc, jak już wiesz, właśnie wystartowaliśmy funkcjonalność identyfikacji tożsamości, która sprawia, że jesteśmy bardzo dobrą platformą dla projektów ICO i to co zamierzamy teraz robić jako następna rzecz by przekonać projekty ICO by używały Byteball, jako platformy do sprzedaży swoich tokenów. Następnie chcemy stworzyć jak najmniejsze bariery dla nowych użytkowników i stworzyć bramki wymiany walut fiducjarnych. Więc pozyskiwanie nowych użytkowników…

– A co odnośnie giełd? Czy planujesz dołączyć do jakichś nowych giełd, dużych giełd, gdzie ludzie łatwo będą mogli pozyskać Byteball?

– Więc, myślę… giełdy, nie jest to główna rzecz, o której myślimy. Giełdy używane są głównie przez… traderów, ale to do czego my zmierzamy, jest są zwyczajni ludzie i chcemy zbudować bramki płatnicze, bezpośrednie bramki płatnicze, które pozwolą im po prostu kupić Bytes bez konieczności używania rejestrów zamówień, czy giełd. Więc powinno być to docelowo dużo prostsze niż na giełdach. Uważam również, że dużo kapitału w walucie nie sprawia, że waluta staje się bardziej wartościowa. To co sprawia, że waluta staje się wartościowa, to fakt, że posiada ona więcej użytkowników.

– To jest prawo Metcalfe’a. Więc twój cel to, powiększyć bazę użytkowników, przynajmniej na chwilę obecną, zgadza się?

– Tak, powinniśmy rozwijać się, tak, aby mieć więcej użytkowników i… odnosząc się do prawa Metcalfe’a wartość systemu jest wprost proporcjonalna do kwadratu jego użytkowników.

– Racja, okej Więc, ostatnie pytania. Jak ludzie mogą się zaangażować w Byteball? Jeśli ktoś chciałby pomóc budować społeczność, w jakiś sposób wesprzeć cię? Jaka jest droga by się zaangażować? Czy są jakieś miejsca, gdzie można się udać i w jakiś sposób ci pomóc?

– Więc, powinni obserwować nasze kanały społecznościowe, naszego Slacka, nasz Telegram, pozyskać trochę bytes, przelać je na portfel, wypróbować text coins, wysyłać text coins do przyjaciół, ich również spróbować w to zaangażować, w system.

– Okej, Rozmawialiśmy również o Zcash, jak i prywatnych walutach Istnieje również prywatna waluta w systemie Byteball nazywa się Black Bytes, zgadza się? Jaka jest jej charakterystyka, jak się ona różni od powiedzmy… Dash, od Monero od Zcash? Czy możesz objaśnić nieco ten temat?

– Jasne, Więc, w Black Bytes… idea jest dosyć prosta porównując ze zwykłymi kryptowalutami, gdzie masz rozproszony rejestr: blockchain czy DAG gdzie masz kompletny spis wszystkich transakcji, które wydarzyły się od samego początku, aż do dziś. I jest to kompletnie transparentne oraz widoczne dla każdego. Porównując z tym, jeśli wykonujesz transakcję w Black Bytes nie publikujesz swojej transakcji w publicznej bazie danych.

– Okej… Zamiast tego, publikujesz jedynie hash twojej transakcji i aktualna transakcja jest przesyłana bezpośrednio od płatnika do odbiorcy.

–  Rozumiem, okej…

– I odbiorca po prostu otrzymuje transakcję, sprawdza całą historię transakcji, dlatego też płatności w BlackBytes są trochę dużawe, mogą mieć megabajty danych i odbiorca weryfikuje płatność w stosunku do hasha, który był zapisany publicznie w DAG. Zasadniczo na tym to polega.

– Okej, ale, wciąż można zobaczyć hash, który wysłał i który otrzymał transakcję, tak? Racja? Czy nie?

– Nie, zobaczysz tylko kto podpisał tę transakcję, ale nie będziesz wiedział niczego więcej.

– Więc, kto podpisał – znaczy kto wysłał transakcję? Tak czy nie?

– Tak, kto wysłał, jego adres Byteball.

– Okej, okej. To jest pseudonimowe. Wspaniale, To była przyjemność mieć Ciebie tutaj Tony. Także wielki honor dla mnie, że mogłem przeprowadzić z Tobą wywiad Życzę wielkiego sukcesu dla twojego projektu Dziękuję bardzo!

– Dziękuję. Mi również było miło.

Jeśli podobał ci się ten wywiad to daj mi łapkę w górę i zasubskrybuj. Naciśnij dzwoneczek, żeby nie przegapiać innych treści na tym kanale. Podziel się z naszą społecznością twoimi myślami na przedstawione tematy. Jakie są twoje doświadczenia z Byteballem? Jaka jest twoja perspektywa co do Byteballa i co myślisz o tym o czym mówiliśmy w wywiadzie? Napisz swój komentarz tutaj pod tym wideo, nie zapomnij dodać swojego adresu Byteballa. Wśród komentujących, którzy dali adres Byteballa wylosuję w następnym wideo na temat kryptowalut co nieco Byetball bytes. Jeśli nie masz jeszcze portfela Byteballa tutaj pod spodem znajdziesz link do niego. Wejdź tam, zainstaluj i dodaj adres Byteballa do swojego komentarza.

Jeśli chcesz wesprzeć to co robię, jeśli podoba ci się to co robię i chciałbyś mnie wesprzeć i urodziłeś się w angielskojęzycznym kraju albo mówisz po angielsku na poziomie native to wesprzyj mnie dodając na moim angielskojęzycznym kanale napisy w języku angielskim do moich filmików. Tutaj pod tym wideo znajdziesz link do obszaru, gdzie możesz to zrobić a także link do instrukcji jak to się robi. Wśród ludzi, którzy mnie tam właśnie wspierają w napisach i w innych rzeczach będę rekrutował ludzi do bliższego kręgu współpracujących.

Na moim kanale mówię dużo o kryptowalutach, mówię o moich doświadczeniach w inwestowaniu z krytpowalutami. Dzielę się moimi myślami i moimi opiniami na różne aspekty rynku kryptowalut i świata kryptowalut. Sam jestem matematykiem, studiowałem kryptologię. Jestem na rynku od ponad 2,5 roku i zarobiłem na kryptowalutach znaczne pieniądze. Mówię też o myśleniu najlepszych przedsiębiorców świata, mówię o tym jak myślą miliarderzy, którzy doszli od zera do miliardów. Zrobiłem wywiady z 28 miliarderami i tutaj na kanale publikuję też wycinki z tych wywiadów w formie wideo i w przyszłości będę też publikował więcej wywiadów z najważniejszymi osobistościami ze świata krypto. Także jeśli podobał ci się ten film to z pewnością spodobają ci się moje inne materiały. Zapraszam cię do ich oglądania. Tutaj znajdziesz niektóre z moich najlepszych filmów.

Dzięki. To tyle na dziś i do zobaczenia.

Tu znajdziesz 1szą część wywiadu:

A tutaj 2gą:

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s