Miliarderzy a Sport (wideo)

Jaką rolę odgrywa sport w życiu miliarderów. Jaki miliarderzy mają do niego stosunek? Czy sport może pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu w życiu i w biznesie? I dlaczego? Na te i inne pytania odpowiadam z trasy mountainbikeowej w Ruhpolding, w Bawarskich Alpach.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was dzisiaj z Bawarii z okolic Ruhpolding. Jestem tutaj na takiej trasie mountainbikeowej, górskiej rowerowej. Jak widzicie tu za mną jedna z Alm, to jest takich schronisk, gościńców bawarskich, górskich gościńców bawarskich. Dziś porozmawiamy o sporcie i miliarderach. Jaką rolę odgrywa sport w życiu miliarderów. Jaki miliarderzy mają stosunek do sportu. Czy sport może pomóc ci w osiągnięciu sukcesu w życiu, w biznesie? I jeśli tak, w jaki sposób i dlaczego?

Jak wiecie przeprowadziłem wywiady z ponad 25 miliarderami, którzy doszli do wielkich sukcesów, do miliardów od zera w swoim życiu. I jedną z rzeczy, które zauważyłem jest to, że szczególnie w zachodniej kulturze sport odgrywał bardzo dużą rolę w dzieciństwie czy w młodości miliarderów.  Praktycznie każdy z miliarderów w zachodniej kulturze zajmował się sportem albo zawodowo, albo wyczynowo, albo był po prostu bardzo dobry w jakiejś dyscyplinie sportu. We wschodniej kulturze może to zabrzmi brutalnie, ale późniejsi miliarderzy zajęci byli sportem przeżycia. Czyli walczyli o przeżycie swoje i swojej rodziny. Tylko w zachodniej kulturze ludzie mogli sobie pozwolić na czas wolny i na zajmowanie się sportem. I tutaj właśnie widać, że miliarderzy są to ludzie, którzy byli bardzo zainteresowani sportem, których sport bardzo pociąga. To, że miliarderzy czy ludzie, którzy później zostają miliarderami uwielbiają konkurencję, uwielbiają konkurować z innymi, uwielbiają oczywiście ulepszać się i zwyciężać, nie boją się konfrontacji z innymi, chcą po prostu zobaczyć, kto jest lepszy, sprawdzić siebie, zwyciężać to właśnie to sprawia, że pociąga ich w młodości sport. Bo oczywiście w młodości, no w dzieciństwie mało kto naprawdę jest w stanie rozwinąć prawdziwy biznes. Tak? Oczywiście ludzie robią biznesy czy próbują, testują się w biznesie, ale oczywiście no nie wszystko jest dla nich możliwe, pewne rzeczy nie są dla nich możliwe. Natomiast co jest możliwe, jest zwyciężanie w sporcie, jest rozwijanie się w sporcie. I te cechy ich osobowości przyciągają ich z jednej strony do sportu a z drugiej strony sport uczy ich pewnych umiejętności. I rozwija ich osobowość w ten sposób, że umożliwia im to dokonywanie niesamowitych sukcesów w późniejszym życiu i w biznesie. I właśnie aż po zostanie nawet miliarderem.

Teraz jakie sporty miliarderzy uprawiali w dzieciństwie? Okazuje się, że nie ma czegoś takiego, że jest szczególnie jakieś sporty były ważne. Wszelkie sporty różnego rodzaju. Sporty z piłką, czyli koszykówka, piłka nożna, siatkówka, futbol amerykański, tenis, squash, ale także sporty typu szachy, bieganie, pływanie, wioślarstwo. Wszystko, gdzie można się z kimś zmierzyć, czyli praktycznie każdy sport, bo na tym polega sport.

I teraz co miliarderzy wyciągnęli ze sportu? Co w sportach sprawia, że ludzie, którzy uprawiają sport, właśnie jak sport pomógł im uformować ich osobowość i jakie umiejętności dał im, które pozwoliły im osiągnąć tak wiele w życiu i w biznesie. Zacznijmy od pierwszej rzeczy. To jest umiejętność konkurowania. I tu nie chodzi tylko o to jak konkurować, ale o to, żeby w ogóle być skłonnym, być zdatnym do konkurowania. Żeby nie unikać konfliktów, nie unikać możliwości testowania się i porównywania się z innymi. Tak? Tylko, żeby właśnie szukać takich sytuacji i uczyć się z tych sytuacji i za każdym razem ulepszać się. Tak? Czyli o to chodzi właśnie, to daje sport. I sport uczy zwyciężać jak i też przegrywać. Bo oczywiście zwycięstwo bardzo energetyzuje i napędza, daje ci dodatkową energię, dodatkowe drive. Utwierdza cię w tym co robisz. Natomiast przegrane pokazują na jakim poziomie jesteś i uczysz się z przegranych i wyciągasz z tego lekcje, żeby się ulepszać i żeby unikać w przyszłości przegrywania. A w każdym sporcie większość ludzi, załóżmy jest jakiś turniej, jest tylko jeden zwycięzca, wszyscy inni jakby przegrali. Czyli prawdopodobieństwo przegranej jest o wiele większe od prawdopodobieństwa zwycięstwa. Czyli taka gotowość do właśnie przegrywania, do podjęcia tego ryzyka, bo ryzyko jest znacznie większe od prawdopodobieństwa zwycięstwa, że przegrasz, podjęcie tego ryzyka przegranej, już samo to ustawia cię w pewnym kierunku.

Druga rzecz. Nic tak jak sport nie uczy szczerości wobec siebie. Wprost łatwo jest okłamać kogoś przez jakiś czas, nawet siebie można okłamać przez jakiś czas. Natomiast sport naprawdę uczy szczerości. Bo za każdym razem jak się z kimś mierzysz widzisz na jakim jesteś poziomie. I to co osiągasz jest jakby wynikiem tego jak się przygotowywałeś. Przegrałeś – wiesz, dlaczego przegrałeś. Nie dlatego, że inni, że coś tam. Tylko dlatego, że po prostu byłeś nieprzygotowany. Nawet jeśli masz jakiś defekt i dlatego z tego powodu przegrałeś to po prostu byłeś nieprzygotowany technicznie. Tak? Nie przywidziałeś jakiejś sytuacji. Ja jako ultramaratończyk wiem dużo na ten temat. Nie tylko przygotowanie fizyczne, ale bardzo dużo logistyki jest w tym, żeby naprawdę ukończyć ultramaraton, a tym bardziej ukończyć z jakimś wynikiem.

Następną rzeczą jest to, że sport uczy dyscypliny, uczy regularności i uczy też charakteru. Nie jesteś w stanie osiągać sukcesów w sporcie, jeśli nie robisz tego regularnie, jeśli nie jesteś zdyscyplinowany, jeśli odpuszczasz sobie treningi niektóre albo znajdujesz wymówki, żeby nie trenować, żeby sobie odpuścić ten lub inny trening. Albo nawet jeśli nie dajesz wszystkiego z siebie na treningu to też jest w pewien sposób niesumienne i to wychodzi przy najbliższych zawodach. Tak? Więc to dokładnie ten sport uczyć cię dyscypliny w tym sensie, że regularność, a także dawanie z siebie wszystko, zmuszanie siebie do wysiłku, do maksymalnego wysiłku nawet, jeśli ci się akurat w tym momencie nie chce, jeśli nie masz na to ochoty albo nawet jeśli jesteś psychicznie niezdatny do wysiłku czy do pełnowartościowego treningu.

Czwarta rzecz to jest przy sportach drużynowych szczególnie ważna. Co zauważyłem u miliarderów jest to, że oni w sportach drużynowych zwykle byli kapitanami drużyn. Tak? Czyli już w sportach trenowali swoje przywództwo, uczyli się jak formować drużynę, jak motywować drużynę, jak prowadzić drużynę, jak zaprzysiąc drużynę do wspólnego celu. I jak oczywiście wygrywać z tą drużyną. Tak? I to są oczywiście niesamowite cenne umiejętności, które później są bardzo ważne w biznesie. Bo, żeby osiągnąć miliardy nigdy nie osiągnięcie tego sami, potrzebujecie armii ludzi, którzy idą w jednym kierunku, którzy są sprzysiężeni wokół jednego celu i którzy pomogą wam, razem z wami osiągną ten cel. I tylko osiągną go wtedy, jeśli ich odpowiednio w tym kierunku poprowadzicie. I tak dokładnie możecie nauczyć się w sportach drużynowych. No i oczywiście czegoś takiego jak bycie Team Player, czyli bycie częścią tej drużyny. Tak? Umiejętność obchodzenia się z innymi członkami twojej drużyny.

I ostatnią rzeczą co ci daje sport – w zdrowym ciele zdrowy duch. Musisz mieć zdrowie, musisz mieć fitness, żeby wkładać odpowiedni wysiłek w biznes, żeby być efektywnym, żeby być szybkim, szybko myśleć. Żeby szybko pracować i żeby móc w ogóle wkładać ten wysiłek w twój biznes. Do tego jest potrzebne zdrowie i fitness. I dlatego miliarderzy nawet długo po zakończeniu swojej kariery, w zasadzie przez cały swoje życie regularnie uprawiają sporty wydolnościowe. Wstają rano, idę biegać albo robią inne sporty wydolnościowe, na rowerze może czy w starszym wieku bardziej trekking, spacery. Natomiast oprócz tego dwa, trzy razy w tygodniu pracują nad swoimi mięśniami, czyli robią workout. Są oczywiście ekstremalne przykłady typu Lars Windhorst, który codziennie biega i oprócz tego codziennie robi impulsywnie High Intensity Training, High Intensity Workout po to, żeby nie zasnąć. Bo on śpi tylko 3, 4 godziny dziennie. Ale to są już bardzo ekstremalne przypadki. Natomiast dla nich jest  bardzo ważne, żeby jak najdłużej zachować zdrową substancję ciała, bo wiedzą, że tylko w ten sposób mogą być performantni w biznesie. I to jest oczywista oczywistość. Poza tym oczywiście dobra sylwetka, dobra prezencja też bardzo pomaga w biznesie się zaprezentować, być atrakcyjnym, być jakby przyjemnym w obyciu, żeby bardziej przyciągać ludzi niż odstręczać. To jest też oczywiście pewna zaleta sportu i uprawiania sportów. Tak?

Jeśli uważasz to za wartościowe proszę podziel się tym ze znajomymi, z bliskimi. Na dole masz tam możliwość udostępnienia tego wideo. Jeśli to ci się podobało i chcesz usłyszeć więcej na temat myślenia miliarderów, na temat tego jak osiągają tak wielkie sukcesy w biznesie i w życiu to zasubskrybuj tutaj. A tutaj zobaczysz jeden z moich lepszych filmików.

Dzięki do zobaczenia z Ruhpolding.

Przypominam o konkursie na JEDNEGO BITCOINA:
Wśród najaktywniejszych członków naszej społeczności podzielę 1BTC jeśli 1.2.2019 będę miał więcej subskrybentów niż cena Bitcoina w PLN.
Jeśli jeszcze się nie zaangażowałeś, to zapisz się do grupy indywidualiści i napisz co umiesz i jak konkretnie chcesz pomóc:
http://fb.com/groups/indywidualisci

Jeśli urodziłeś się w kraju anglojęzycznym albo mówisz na poziomie native, wesprzyj proszę naszą społeczność i zrób angielskie albo polskie napisy na moim angielskim kanale:
http://www.youtube.com/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCj7QUwawwMEDUbC4eaiEAZw
Tutaj instrukcja jak to się robi:
https://support.google.com/youtube/answer/6054623?hl=en&ref_topic=7295414

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s