Znajdź swą drogę w życiu w 3 krokach – Alfred Nobel (wideo)

Opowiadam ze Sztokholmu zadziwiającą historię Alfreda Nobla i podaję prosty, choć szokujący przepis jak najlepiej odnajdziesz swą drogę w życiu.

Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was dziś ze Sztokholmu. Dziś opowiem wam jak znaleźć własną drogę w życiu.

Stoję tutaj przed muzeum nagród Nobla. Większość z nas, chyba każdy wie co to jest nagroda Nobla. Co roku przyznawane są nagrody dla ludzi, którzy mają największy wkład w rozwój ludzkości. Natomiast mało kto wie kim był Alfred Nobel. Alfred Nobel był wynalazcą, był chemikiem, był inżynierem, był wielkim przedsiębiorcą i był oczywiście filantropem. Na czym się dorobił Alfred Nobel? Jest najbardziej znany z tego, że wynalazł dynamit. Wynalazł jeszcze poza dynamitem wiele innych materiałów eksplozywnych i różnych innych urządzeń militarnych. Między innymi zapalnik, łódź aluminiową i tak dalej i tak dalej. W sumie chyba 355 patentów. Wielki wynalazca. Ale także przedsiębiorca. To był facet, który produkował broń i amunicję. Miał 90 fabryk w wielu krajach w Stanach, w Rosji, w Szwecji, w całej Europie w zasadzie. Przez cały czas podróżował. W swoich czasach był nazywany, on był jednym z najbogatszych ludzi w Europie i niektórzy nazywali go najbogatszym podróżnikiem europejskim. Bo on praktycznie cały czas był w podróży. I wielu ludzi uważa, że on dorobił się na nieszczęściu innych, bo był odpowiedzialny pośrednio poprzez to, że jego wynalazki doprowadziły, także bezpośrednio produkcja broni, doprowadziła do śmierci wielu ludzi na świecie. Natomiast mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak w ogóle doszło do powstania Nagrody Nobla. Otóż brat Alfreda był na jakiejś podróży w Cannes we Francji. I umarł tam. I francuska gazeta myślała, że to Alfred umarł i opublikowała jego nekrolog. I tytuł tego nekrologu był Makler śmierci nie żyje. I opisano go jako człowieka, który umożliwił zabijanie większej ilości ludzi dużo szybciej niż ktokolwiek w historii. I kiedy Alfred przeczytał ten swój nekrolog. Wyobraźcie sobie, że możecie przeczytać swój nekrolog. I Alfred właśnie przeczytał ten swój nekrolog i się tym przeraził. I uświadomił sobie dwie rzeczy. Pierwsza rzecz to jest to jak on będzie zapamiętany. A druga rzecz jest to, że on nie chce być w ten sposób zapamiętany. I postanowił to zmienić. Alfred zapisał w swoim testamencie, że 95 procent jego majątku ma być włożone do funduszu i zainwestowane w sposób bezpieczny w tak zwane securities. Czyli w obligacje rządowe, w bezpieczne różnego rodzaju papiery wartościowe. I z procentów tych inwestycji mają co roku być fundowane 5 nagród dla ludzi, którzy w 5 dziedzinach fizyka, chemia, biologia czy biologia‑medycyna, literatura i powiedzmy wkład w pokój na Ziemi.  Żeby uhonorować i nagrodzić ludzi, którzy mają największy wkład w rozwój ludzkości, dla dobra ludzkości.

I jaki jest tego efekt? Efekt jest taki, że dzisiaj właśnie znamy, każdy wie co to jest nagroda Nobla. I znamy Nobla czy Alfreda Nobla właśnie z jego działalności charytatywnej, z tej nagrody. Bo co roku jesteśmy o tym przypominani, że on ufundował te nagrody. I najlepsi, najbardziej światli ludzie, którzy mają wkład w ludzkość są honorowani tymi nagrodami. Natomiast mało kto wie jak Alfred Nobel naprawdę spędził życie i jak dorobił się tych wielkich pieniędzy.

I teraz jak możemy to wykorzystać?

Ja często mówię w swoich filmikach, w swoich wideo, jak oglądacie, że ważne jest, żeby być świadomym swojej śmierci. Ograniczoności naszego czasu i tego, że kiedyś umrzemy. I trzeba odpowiednio działać za życia, z całą świadomością. Zauważcie, że właśnie to wydarzenie, że Alfred Nobel zobaczył swój nekrolog doprowadziło do uświadomienia mu pewnych rzeczy i zmienienia jakby jego postępowania, jego nastawienia, jego strategii, jego życia. To naprawdę zmieniło jego życie. I teraz właśnie spoglądanie na nasze życie z perspektywy śmierci a nawet tutaj w tym konkretnym przypadku i nawet rzeczywiście bardzo konkretnie z perspektywy naszego nekrologu może nam bardzo pomóc w znalezieniu naszej drogi w życiu.

I teraz powiem wam trzy kroki jak znaleźć własną drogę w życiu. Krok pierwszy. Napiszcie swój nekrolog. Jak by wyglądał wasz nekrolog, jak by wyglądał twój nekrolog, jeśli dzisiaj byś umarł. Jeśli to byłby twój ostatni dzień życia, dziś byś umarł, teraz byś umarł, jak by wyglądał twój nekrolog. I bądź w tym naprawdę szczery. Co osiągnąłeś? jak cię widzą inni, twoje życie, twoją osobę? Co zrobiłeś dla innych i dla świata? Co po sobie w świecie pozostawiłeś? I czy świat stał się lepszym przez to, że żyłeś? Czy jest jakaś różnica w świecie dlatego, że żyłeś? Bądź w tym naprawdę szczery i napisz taki nekrolog, odpowiadając na te pytania. Tak? To był pierwszy punkt.

Punkt drugi. Napisz teraz taki nekrolog jak byś chciał, żeby on wyglądał. Możesz używać tych samych pytań, tych samych punktów, które wymieniłem w punkcie pierwszym.

I krok trzeci w znalezieniu własnej drogi w życiu jest, żeby żyć teraz tak, żeby ten właśnie nekrolog jakiś chciałbyś, żeby się zrealizował stał się rzeczywistością. Kiedy umrzesz. A mogę cię zapewnić, że na pewno umrzesz. Tak? Więc już teraz możemy spojrzeć na to, jak chcemy, żeby nasz nekrolog wyglądał i działać odpowiednio tak, żeby rzeczywiście do tego doszło. I oczywiście to, że myślisz o śmierci, że myślisz o tym jak twój nekrolog, będzie wyglądał nie oznacza, że nie możesz żyć. Bo idąc właśnie w tym kierunku swoją drogą doświadczysz bardzo wiele i spędzisz naprawdę wspaniałe życie, życie pełne pasji, życie niebanalne w którym się zrealizujesz.

Dziś fundacja nagrody Nobla ma do dyspozycji około pół miliarda dolarów kapitału. I z procentów inwestycji tej fundacji opłacane są nagrody Nobla.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym jak myślą ludzie, którzy osiągają największe sukcesy w biznesie, jak myślą najlepsi przedsiębiorcy świata, jak myślą miliarderzy, to zasubskrybuj tutaj. Natomiast tutaj zobaczysz jeden z moich najlepszych filmików. A tutaj znajdziesz nagranie z mojego ostatniego TEDx, gdzie również mówię na te tematy.

To tyle na dziś. Dzięki i do zobaczenia ze Sztokholmu.

Przypominam o konkursie na JEDNEGO BITCOINA:
Wśród najaktywniejszych członków naszej społeczności podzielę 1BTC jeśli 1.2.2019 będę miał więcej subskrybentów niż cena Bitcoina w PLN.
Jeśli jeszcze się nie zaangażowałeś, to zapisz się do grupy indywidualiści i napisz co umiesz i jak konkretnie chcesz pomóc:
http://fb.com/groups/indywidualisci

Jeśli urodziłeś się w kraju anglojęzycznym albo mówisz na poziomie native, wesprzyj proszę naszą społeczność i zrób angielskie albo polskie napisy na moim angielskim kanale:
http://www.youtube.com/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCj7QUwawwMEDUbC4eaiEAZw
Tutaj instrukcja jak to się robi:
https://support.google.com/youtube/answer/6054623?hl=en&ref_topic=7295414

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s