Wywiad: Robert Kiyosaki – autor książki Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec (wideo)

Na BookExpo w Nowym Yorku rozmawiam z Robertem Kiyosaki, autorem książki „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”. Opowiada mi o najlepszej radzie, jaką dostał w życiu i o tym co chce przekazać w swoich bardzo poczytnych książkach z zakresu finansów osobistych.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was dzisiaj z BookExpo w Nowym Jorku. W jednym z ostatnich z moich filmów mówiłem wam jak ważna jest edukacja pieniężna, jak ważne jest to, żeby wiedzieć co to jest pieniądz, skąd się bierze i jak się z nim obchodzić. Mi w pewnym okresie życia moje oczy otworzyła książka, którą widzicie za mną ‘Rich Dad Poor Dad’, czyli ‘Biedny ojciec, bogaty ojciec’ Roberta Kiyosakiego. Robert Kiyosaki jest najlepszym autorem w zakresie prywatnych finansów na świecie. Niezależnie od tego co on osobiście, jak on osobiście doszedł do pieniędzy, jak stracił pieniądze, jak być może znowu zarobił pieniądze, niezależnie od tego co się myśli o nim osobiście wielu ludzi, których znam, wielu ludzi, którzy osiągnęło wielki sukces zawdzięcza swoje przebudzenie finansowe właśnie tej książce. To jest książka, która wielu ludziom otworzyła w ogóle oczy na ten temat, na to jak bardzo ważna jest edukacja finansowa i dzisiaj spotkamy razem Roberta Kiyosakiego i zadam mu parę pytań w imieniu naszej społeczności. Zapraszam was do wywiadu z Robertem Kiyosakim.

Witam Was z targów BookExpo w Nowym Jorku. Jest tutaj ze mną Robert Kiyosaki, prawdopodobnie najbardziej poczytny autor z dziedziny finansów osobistych.

– Robert powiedz mi, jaka jest najlepsza rada jaką w życiu otrzymałeś?

– Musisz bardzo uważać na to od kogo się uczysz. Jeśli twoi nauczyciel są biedni, będziesz miał umysł biednej osoby. Jeśli twoi nauczyciele są z klasy średniej to taki też będziesz miał umysł. Jeśli więc chcesz być w życiu bogaty to musisz znaleźć bogatych nauczycieli. A niestety większość nauczycieli w szkołach to dość biedni ludzie. Tak samo jak mój biedny ojciec.

– Tak jest.

– Uważaj więc na to co wchodzi do Twojej głowy. Jest edukacja finansowa dla bogatych, czyli „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”. Jest edukacja finansowa dla klasy średniej, czyli oszczędzaj, idź do szkoły, ciężko pracuj. I jest edukacja finansowa dla biednych ludzi, czyli potnij swe karty kredytowe.

– Rozumiem.

– Uważaj więc na to co wchodzi do Twej głowy.

–  Napisałeś ostatnio nowy bestseller „Dlaczego Bogaci się Bogacą”. Powiedz jakie są według Ciebie trzy najważniejsze odkrycia w tej książce, którymi chciałbyś się podzielić?

– Najbardziej ekscytująca rzecz dzieje sią właśnie za naszymi plecami.

– Przenieśmy się więc tam.

– To jest właśnie coś co nazwaliśmy Rich Dad TV i to jest zupełnie za darmo. Jeśli chcesz być bogaty, to potrzebujesz bogatych nauczycieli. To jest moja żona Kim, bogata kobieta, które właśnie uczy w telewizji tego co robimy. Polecamy grać w grę Cashflow i oglądać nasze kursy wideo. Są podobne do prelekcji TED. Trwają po 10-20 minut. Gdy oglądasz bogate osoby przekazujące swoją wiedzę i grasz w grę Cashflow otwierają ci się umyśle zupełnie nowe możliwości. Tu nie dajemy ci gotowych odpowiedzi, szkoła nie daje ci gotowych odpowiedzi, ja nie dam ci gotowych odpowiedzi, musisz sam myśleć.

– Więc inspirujecie ludzi po poszukiwania odpowiedzi?

–  Właśnie tak, do znajdywania swoich własnych odpowiedzi. Dzisiejsze systemy szkolnictwa są mocno przestarzałe.  „Dlaczego Bogaci się Bogacą” oraz Rich Dad TV wypełniają tę lukę edukacyjną. Strasznie mnie to teraz wciągnęło.

– Ostatnie pytanie, jak już mówiłem odnosisz wielkie sukcesy jako autor książek. Ja też jestem autorem. Czy mógłbyś mi powiedzieć co jest najważniejsze w dobrej książce-poradniku?

– Nie mam pojęcia, ja tak naprawdę nie jestem autorem.

– Naprawdę?

– Owszem piszę książki, ale sukces odniosłem dzięki temu, że potrafię sprzedawać.

– Więc to umiejętność sprzedawania jest najważniejsza?

– Ja realizuję pewną misję, nie piszę książek dlatego, że lubię pisać.

– Rozumiem.

– Piszę, bo nasz świat jest obecnie w wielkich kłopotach finansowych. I bez edukacji finansowej biedni pozostaną biednymi, a bogaci będą się jeszcze bardziej bogacić. Jeśli chcesz zostać bogatym musisz posiąść umiejętności bogatej osoby. Autorom zawsze mówię, że dla każdego człowieka najważniejszą umiejętnością do osiągnięcia sukcesu jest sprzedawanie. A tego nie uczą w szkołach.

– Tak, rzeczywiście. Dziękuję Ci bardzo. Kończy nam się czas, Twój menadżer już Cię woła. Dziękujemy więc wam, do zobaczenia z Nowego Yorku. Dzięki Ci, Robert.

– Dziękuję.

To tyle na dziś. Dzięki. Do zobaczenia z Nowego Jorku.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

2 myśli na temat “Wywiad: Robert Kiyosaki – autor książki Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec (wideo)”

  1. Witam,

    ciekawe byloby, gdybys zrobil krotki material o Aniolach Biznesu. Wiem, ze w tle sie zajmujesz tym. Chetnie dowiedzielibysmy sie wiecej szczegolow, na temat tego jak to wyglada w rzeczywistosci. Na przyklad, czy z Waszej strony jest to tylko ”sucha” inwestycja, czy tez budowana jest relacja ze stratup-owcem, ukierunkowywanie go w odpowiednia strone biznesowa, pomoc organizacyjna, ogolnie pojete doradzanie itp.

    Ze wzgledu na fakt, ze obserwuje blog dosc dlugo, a pierwszy raz sie wypowiadam, chcialbym przy okazji podziekowac za bardzo fajne materialy, robione na luzie a jednoczesnie zawierajace konkretne i motywujace informacje.

    Pozdrawiam,
    Robert D. z Berlina

  2. Biedny ojciec, bogaty ojciec to chyba najbardziej trafny tytuł, który tak perfekcyjnie pasuje do zawartości książki I sytuacji „bogatego” ojca 😁😁dwuznaczny, bo strony medalu zawsze są dwie. Powodzenia w pisaniu książki, napewno przeczytamy. Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s