Siła networkingu część 2 (wideo)

Opowiadam z Monako jak networkingowy mistrz świata działa w praktyce i jak można stwarzać wartość z niczego.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam was ponownie z Monako.

Powiem dzisiaj drugą część moich myśli o networkingu. Może zacznę od tego, że Jacka Cowina, który mnie tutaj zaprosił na swój jacht uważam za mistrza świata w networkingu, za najbardziej performantego człowieka w tym zakresie jakiego znam. A znam, jak wiecie trochę ludzi sukcesu z wielkimi osiągnięciami w biznesie. Natomiast Jack był światowym prezydentem YPO. YPO to jest Young Presidents’ Organization, to jest organizacja zrzeszająca biznesmenów dużych firm, którzy mają poniżej 45 lat, później to się przechodzi do WPO, czyli World Presidents’ Organization, z tej organizacji. I właśnie poprzez swoje umiejętności networkingowe, bo to jest taka organizacja właśnie networkingowa zrzeszająca przedsiębiorców, którzy tam mają różne spotkania, wymieniają się doświadczeniami, kontaktami. I właśnie jak to się stało, że Jack Cowin stał się prezydentem tego i właśnie osiągnął takie duże sukcesy w biznesie?

No podam wam przykład, który dzisiaj właśnie się wydarzył. Jesteśmy na jachcie i rozmawiam z Jennifer [Riria] z Kenii,, która zajmuje się, znaczy to jest największa firma w Kenii, czy największe przedsięwzięcie w Kenii mikrofinansowa, która zajmuje się małymi pożyczkami dla kobiet kenijskich, które właśnie żeby mogły rozwinąć takie jednoosobowe albo rodzinne biznesiki. I w ten sposób pomagają im na przykład zainwestować, w wiosce postawić studnię czy kolektor słoneczny, czy baterię słoneczną, tego typu rzeczy. I w ten sposób po prostu rozwijać społeczeństwo, pomagać w wychodzeniu z biedy, z trudności finansowych i tak dalej i tak dalej. I ta organizacja rozwinęła się w międzyczasie już do banku, oni zaczęli od takich mniejszych dotacji. Nie od dotacji tylko od datków jako filantropia, później ona wygrała, ona była dwa lata temu najlepszym przedsiębiorcą Kenii. Więc to dało im trochę marketingu, trochę PR’u i mogła w ten sposób pozyskać też finansowanie z banków i także od inwestorów. No i tutaj taki przykład, to o czym mówiłem, żeby pomagać jak tego, Jack w pewnym momencie podchodzi do nas i mówi słuchaj mam taki kreatywny pomysł, dlaczego nie podzielisz się tutaj z Rafaelem kontaktem on jeździ po świecie, spotyka najzamożniejszych ludzi świata, ludzie o dużej integralności osobistej, więc oni chcą pomagać, tylko niekiedy nie mają na to czasu, a nie chcą dawać pieniędzy jakiejś organizacji co nie wiadomo później co się z tymi pieniędzmi dzieje. No i taki mały przykład, ale on właśnie wykorzystując to, że zna ją, że zna mnie, zaprosił nas, ją na obiad na statek, mnie żebym u niego pomieszkał, wykorzystuje te kontakty, żeby stworzyć jakby taką wartość dodaną, dla nas, dla nie, dla mnie no tak samo, on mnie jakby do Monako ściągnął. Natomiast ona dzięki temu, że tam przyszła, że jego zna, też może na tym skorzystać. Więc to jest taki przykład networkingu, który wam obrazuje jak to mniej więcej działa.

Także tyle z Monako. Dzięki i do zobaczenia.

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s