Siła networkingu (wideo)

Opowiadam z Monako o sztuce networkingu i do jakich zadziwiających efektów efektywny networking może prowadzić.
Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Cześć, witam.

Powiem wam dzisiaj o networkingu. Co to networking?

To sztuka nawiązywania kontaktów i relacji i utrzymywania relacji z innymi ludźmi. Często stosuje się to w biznesie. Dlaczego to jest ważne? I jak to się robi?

Ci co mnie znają wiedzą, że piszę obecnie książkę o najlepszych przedsiębiorcach świata, o psychologii najlepszych przedsiębiorców świata. Jedną z rzeczy o których będę pisał jest właśnie sztuka tworzenia długoterminowych relacji z ludźmi. I zaczyna się to oczywiście od nawiązywania kontaktów, od poznawania ludzi, jakby budzenia zainteresowania sobą, tudzież tym co się robi, swoimi projektami. Oczywiście interesowania się ich projektami, nawiązywania przez to współpracy w biznesie. Prowadzi to do długoterminowych efektów, które oczywiście, to od nas zależy jakie to będą efekty tego. Ale zasadniczo jest tak, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że czym więcej ludzie znamy tym więcej możemy, tym zwiększa się nasz zakres tego co możemy. Często jest takie powiedzenie, o jemu tam wyszło, on tam się dorobił, bo miał plecy. Tak? Tak, tak jest, czy tak może być. Ale on sobie zrobił te plecy. Tak? Czyli dochodzimy do sukcesu też poprzez znajomości, poprzez kontakty, ale te kontakty musimy sobie wypracować. Musimy poznać tych ludzi. Tak?

Jak to się robi?

No, po pierwsze, trzeba rozmawiać z ludźmi. Idziecie na jakąś imprezę nie stójcie w rogu, nie gadajcie z piwem w ręku, ze swoimi znajomymi tylko poznajcie nowych ludzi. Opowiadajcie o tym co robicie, to co robicie, to może wydawać się dla was normalne, może być bardzo inspirujące dla innych ludzi, może być bardzo ciekawe dla innych ludzi. I inni ludzie mogą powiedzieć o to jest ciekawe, ja ci mogę w tym pomóc. Albo możesz powiedzieć to jest bardzo interesujące ja chcę być częścią tego. Inną rzeczą jest też, jakby na wyższym poziomie jest też przedstawianie ludzi jeden drugiemu. Zauważyłem, że ludzie sukcesu, mam do czynienia z ludźmi największego sukcesu, zaraz wam pokażę parę rzeczy, żebyście wiedzieli o co chodzi o czym mówię. Tak? Ludzie sukcesu przedstawiają jedni drugich. Tak? Poznałeś kogoś kto jest interesujący, kto ma jakieś tam swoje projekty, czy robi ciekawe rzeczy i poznajesz inną osobę, która w jakiś sposób robi coś podobnego albo jedna drugiej mogłaby pomóc, mogłaby w jakimś sensie dopełnić to co robi albo dać mu nową perspektywę albo po prostu być ciekawym rozmówcą dla niego, możesz po prostu powiedzieć przedstawiam ci tą osobę, przedstawię ci jego, przedstawię ci ją. Przyprowadzasz jeden do drugiego czy jedną do drugiego, jedną do drugiej i mówisz to jest imię nazwisko, on robi to. To jest Marcin Kowalski i on robi te rzeczy. I oczywiście z jakąś superlatywą, z jakimś komplementem i tak dalej. I wtedy po prostu jakby robisz tych ludzi jeden dla drugiego interesującymi. No i oni nawiązują kontakt, rozmowę i tego. Wtedy jest percypowany jako taka osoba, która zna ludzi, która zna wszystkich, do której należy pójść po jakąś poradę albo z prośbą o kontakt, która może cię skontaktować z inną osobą. Ten image jest bardzo korzystny w biznesie i myślę, że nie tylko w biznesie, ogólnie w życiu, bo ty jesteś taką jakby osobą, która pierwsza o wszystkim, o jakiś nowych projektach, o jakiś rzeczach się dowiaduje. Po prostu ludzie przychodzą do ciebie po poradę albo właśnie, żebyś ich skontaktował.

A jakie to ma efekty?

No to ma takie efekty, że wyobraźcie sobie, że jestem… żeby nie być gołosłownym to może pokażę tutaj, jestem obecnie w Monako. Powiedzmy, że ja stosuję to od jakiegoś czasu. Tak? Jestem obecnie w Monako, tutaj widzicie. Tak Monako. No może, możecie powiedzieć no dobra dużo ludzi jeździ do Monako, to nie jest nic wielkiego. Oczywiście, że to nie jest nic wielkiego, tylko to jest taka sprawa, że ja jestem na jachcie w Monako, na jachcie miliardera. To jest jeden z najlepszych tutaj jachtów w porcie, to jest jedna z tych łodzi do której ludzie przyjeżdżają, nie inaczej, z którą ludzie robią zdjęcia, tutaj jak przyjeżdżają do Monako, bo po prostu jest takim wspaniałym obiektem. I możecie się zapytać jak to się stało, że jestem na, znaczy nie tylko jestem tutaj, ja tu mieszkam na tym statku, możecie się zapytać jak to się stało? No jak to się stało? To tak się stało dzięki networkingowi, bo od jedno do drugiego miliardera byłem przedstawiany poprzez mój też projekt, przez to co robię i po prostu w pewnym momencie tutaj zostałem zaproszony do Monako na jacht jednego z miliarderów. Za mną tak a propos widzicie jacht pana Bernarda Arnault, który jest uważany za najbogatszego Europejczyka. To jest właściciel LVMH koncernu, czyli Louis Vuitton Moët Hennessy tam do tego też należy Sephora, Christian Dior, 50 różnych brandów albo 80, w niektórych branżach 80 % rynku dóbr luksusowych na świecie. Także tutaj takie statki stoją. Tutaj za mną też widzicie trochę. No i to są właśnie efekty dobrego networkingu i życzę wam tego też. Stosujcie networking, to się opłaca, to jest warto, no to powiedziałbym tyle. Do zobaczenia, do widzenia i do zobaczenia w Monako.

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

2 myśli na temat “Siła networkingu (wideo)”

  1. Rafaelu fajny materiał ze świetnym tłem. Przede wszystkim super, że filmik nie był ani razu „cięty”, tak trzymaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s