Wnioski z Consensus 2018 – Następna WIELKA rzecz w krypto!

Pojechałem na Consensus 2018 do Nowego Yorku i dzielę się swoimi spostrzeżeniami: Jakie są obecnie trendy w świecie kryptowalut? Co będzie się działo w najbliższym czasie? I bardzo ważne dla inwestorów: Jaka jest następna WIELKA rzecz w krypto?

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

W dzisiejszy wideo opowiem wam o moich wnioskach z Consensus 2018. Co się dzieje obecnie na rynku? Co się dzieje świecie krypto? Co jest rozwijane? Co się będzie działo w najbliższym czasie? Jakie są moje wnioski i przewidywania na to co się w najbliższym czasie wydarzy w świecie krypto? Zostań ze mną do końca a na końcu będzie konkurs i coś do wygrania.

Kilka dni temu wróciłem z Nowego Jorku. Byłem tam na Consensus 2018, to jest największa impreza, najbardziej znacząca impreza w świecie krypto. Są tam wszyscy ludzie, którzy mają coś do powiedzenia świecie krypto, którzy robią coś w świecie krypto. Oczywiście trochę miliarderów też tam się kręci, ale też ludzie, którzy jeszcze nie są miliarderami, którzy robią innowacyjne projekty, którzy posuwają tą branżę i w ogóle cały świat do przodu. I dziś chcę się z wami podzielić tym co wyniosłem z Consensusu, jakie są moje wnioski i tak dalej, jakie są trendy. Więc zacznijmy od takich najbardziej trywialnych rzeczy. Jedną z głównych przeszkód w adopcji tej technologii w mainstreamie jest to, że po prostu user interface jest no niedoskonały. Tak? To jest dosyć skomplikowana technologia i obecnie użytkownik musi w pewien sposób rozumieć, jak to działa, żeby sobie z tym poradzić. Tak? I to jest zasadnicza przeszkoda dla wielu ludzi, żeby tego używać. I przyszłości oczywiście najlepiej byłoby, żeby użytkownik tak samo jak przy telewizji, tak samo jak przy Internecie nie musiał wiedzieć w ogóle jak ta technologia działa. Tylko po prostu jej używał i nie musiał zajmować się szczegółami, jakimiś technicznymi rzeczami, które dla niego jak użytkownika nie odgrywają żadnej roli. On po prostu chce płacić tą walutą albo używać któregoś z blockchainów, może tej technologii, nawet nie musi wiedzieć, że to jest ten blockchain. To jest jeden z trendów, który będzie się w najbliższych miesiącach, najbliższych latach zdecydowanie rozwijał. To jest właśnie rozwój tego user interface, user experience. Będzie poprawione właśnie to dojście, dostępność tej technologii dla nazwijmy to przeciętnego Kowalskiego. Wiele firm, wiele projektów tym zakresie stawia sobie za cel, żeby nie dostarczać złożoności użytkownikowi, tylko dostarczać prostoty.

Następny trend to jest pewnie też nic odkrywczego. Pewnie śledzicie to na bieżącą, to są regulacje. Będzie coraz więcej regulacji w świecie krypto, na rynku krypto. To ma swoje złe i dobre strony. Złe strony pewnie każdy z was sobie zdaje sprawę. A co do dobrych stron to zobaczyć w dalszej części tego wideo, bo to oferuje oczywiście pewne okazje na rynku. I z pewnością zwiększy też rynek. Ale zobaczycie, to o tym będę jeszcze mówił. Większe państwa będą zasadniczo bardziej regulowały, będą bardziej zaostrzały regulacje tak, żeby tak zwany compliance, czyli zgodność tych technologii tudzież firm działających w tym zakresie była zagwarantowana. Natomiast o czym może nie wiecie jest pewna grupa małych państewek, które chcą wykorzystać tą niepowtarzalną okazję technologiczną, żeby ściągnąć kapitał do swoich państw, ściągnąć jakąś część tego innowacyjnego i wysoce skapitalizowanego przemysłu do swojego państwa. I oczywiście średnio-długoterminowo na tym korzystać. I pewnie wiecie o takich państwach jak Singapur, jak Malta, ale coraz więcej małych państewek dołącza do tej grupy. I proponowałbym, żebyście zwrócili uwagę na Barbados i co tam się dzieje. Jeśli chcecie jakiś projekt wystartować w tym zakresie, w zakresie krypto albo stworzyć firmę działającą na tej technologii, opartą na tej technologii albo umożliwiającą tą technologię to proponuję też rozejrzeć się i spoglądnąć na Barbados i co się tam dzieje w sprawie prawodawstwa w zakresie krypto.

Następnym takim trendem jest interoperability, czyli łączenie różnych chainów, łączenie różnych blockchainów i możliwość dokonywania transakcji między różnymi blockchainami. Możliwość być może nawet wykonywania Smart Contracts na kilku blockchainach jednocześnie albo między blockchainami. W tym zakresie jest wiele projektów albo to są crosschains albo to są metachains albo to są inne rozwiązania, które tak jak na przykład Atomic Swaps, które oferują możliwość interakcji między tymi różnymi blockchainami. I tego będzie coraz więcej i średnioterminowo będzie tak, że tak zwany and user, czyli zwykły użytkownik będzie po prostu dokonywał jakiś transakcji na krypto, nie będzie wiedział w ogóle na jakim to jest blockchainie i jakie tam do tego są zaprzęgnięte blockchainy. To jego po prostu nie będzie jakby interesowało. To będzie niekoniecznie z góry widoczne jak bardzo skomplikowana ta technologia jest pod spodem. Przez ile blockchainów to przechodzi, jak to jedno z drugim działa. Natomiast to będzie po prostu zagwarantowane przez technologię. I to jest rozwój, który będzie miał miejsce, więc z pewnością jest sens zainteresować się takimi rozwiązaniami i rozwojem w tym zakresie.

Następną rzeczą jest ostrzeżenie jakie chciałbym dać dla wszystkich tych, którzy brali udział w ICOs, w najróżniejszych ICOs szczególnie w tych, które zebrały dziesiątki, setki milionów. Chodzi o to, że wiele z tych projektów średnioterminowo, w najbliższych miesiącach, najbliższych latach upadnie. Dlaczego upadnie? No dlatego, że poobiecywały najróżniejsze rzeczy. Rzeczy, które po pierwsze oczywiście nie były zaimplementowane, napisali w white papers, że mają zamiar coś zaimplementować. To są częściowo niezaimplementowane rzeczy, ale to jeszcze nie jest problem. Największym problemem jest to, że część z tych rzeczy nie jest rozwiązana technicznie, albo nawet nie jest rozwiązana matematycznie. To są częściowo tak zwane hard problems, czyli ciężkie, trudne problemy naukowe do rozwiązania. I jakiś tam programista powiedział, że no ja tutaj, my ten problem rozwiążemy i potrzebujemy na to ileś tam milionów. Pieniądze niestety problemów naukowych nie rozwiązują. Takie problemy mogą być rozwiązane tylko przez wysoce wyspecjalizowanych ludzi w tym zakresie. Jeśli w ogóle są rozwiązywalne. Są oczywiście problemy nierozwiązywalne albo problemy, które przez setki lat nie były rozwiązane. I to, że jakiś programista powie, że on w ciągu najbliższego roku, dwóch coś zaimplementuje a do tego się okazuje, że musiałby rozwiązać problem, który od dziesiątek, setek lat nie jest rozwiązany, to nie znaczy, że on ten problem rozwiążę, że on jest w stanie w ogóle ten problem rozwiązać. I wiele z takich projektów po prostu upadnie albo z tego względu albo z prostych względów organizacyjnych. Z takich prostych względów, że ci ludzie po prostu nie mają żadnego doświadczenia biznesowego, żadnego doświadczenia z przeprowadzaniem projektów, z organizowaniem teamów. Częściowo to są dość duże projekty, które po prostu już ze względu na swoją złożoność są trudne do przeprowadzenia. I po prostu wiele z tych coinów, wiele z tych tokenów ich wartość spadnie do zera, jak się tylko okaże, że niestety to co oni sobie przedsięwzięli nie zostanie zrealizowane. Oczywiście rynek popadnie w panikę i wartość bardzo szybko spadnie. Tak, że tutaj ostrzeżenie. Jeśli tylko macie jakiekolwiek wątpliwości co do sensowności jakiegoś przedsięwzięcia, co do tego czy to przedsięwzięcie rzeczywiście zostanie zrealizowane to proponowałbym rzeczywiście upłynnić się i przejść w nieco mniej ryzykowne coiny. Tam, gdzie rzeczywiście już jest coś zaimplementowane, tam gdzie rzeczywiście to działa i to działa w ten sposób. Tak? Wiele jest też projektów, które działają, które sobie po prostu założyły, że będą działały na jakiejś tam platformie a ta platforma w ogóle nie ma wydajności wystarczającej, żeby ten jeden projekt zrealizować, nie mówiąc już o tym, że na tej platformie są tysiące takich projektów. Tak?

Następną rzeczą są tak zwane stablecoins. Stablecoins to są tak zwane, jak sama nazwa wskazuje stabilne waluty. Znany jest Tether, to była pierwsza taka stabilna waluta. To są po porostu waluty, które są jeden do jednego w jakiś sposób powiązane z jakąś walutą fiat. Cokolwiek się o tym nie myśli, ja nie jestem zwolennikiem Tethera, nie trzymam Tethera. I cokolwiek się o tym nie myśli, czy to jest w jakiś sposób scam, czy rzeczywiście ci ludzie te pieniądze trzymają w skarbcu, czy na kontaktach, czy mają do nich dostęp, czy rzeczywiście te waluty są poparte taką samą ilością pieniądza fiducjarnego, to nie zmienia faktu, że te waluty są bardzo praktyczne. A zaraz opowiem dlaczego są bardzo praktyczne. W każdym razie takich walut z tego względu, że to jest praktyczne będzie powstawało coraz więcej. I na przykład może być parę ich i będzie parę-paręnaście, może parędziesiąt nawet walut, które będą oparte o dolara, o euro które będą miały jakby tą samą wartość, ale one będą mimo to ze sobą konkurowały o popularność i użyteczność. Tak? I na przykład Circle wypuszcza walutę opartą na dolarze i ma zamiar także wypuścić waluty oparte o euro i inne waluty. Tak? To zostało ogłoszone na Consesnusie. I dlaczego te waluty są wygodne? Te waluty będą odgrywały dużą rolę w przejściu między tradycyjnym system bankowości, to jest tym systemem finansowym a przyszłościowym systemem opartym na kryptowalutach. Dlaczego? Dlatego, że obecnie firmy mają powiedzmy rachunki bankowe, operują na rachunkach bankowych. I jeśli chcą przyjmować krypto, operować krypto, chcą płacić komuś krypto no to oczywiście muszę mieć te wallety krypto. To jest dosyć skomplikowane, złożone, też drogie. I no niepraktyczne, żeby przechodzić ciągle między walutami fiat i walutami krypto. Tak? Jeśli ja chcę komuś zapłacić powiedzmy w Bitcoinach a mam euro, to muszę to najpierw te euro jakby wpłacić na giełdę, muszę je zamienić, skonwertować na Bitcoina. Później muszę je wypłacić z giełdy na Bitcoina i muszę komuś zapłacić to w Bitcoinie. Tak? Albo na przykład traderzy, którzy tradeują na paru giełdach, jeśli oni mieliby teraz z każdej giełdy zamienić to i chcą zamienić to na dolary. Muszą wypłacić to w dolarach na swoje konto. Później przelać te dolary na inną giełdę. To znowu trwa kilka dni i na tej giełdzie znowu mogą coś za te dolary kupić. Tak? To jest bardzo skomplikowane, czasochłonne no i też drogie, bo oczywiście banki sobie za przelewy a szczególnie międzynarodowe dużo życzą. I też oczywiście te przelewy międzynarodowe są często niemożliwe albo bardzo utrudnione. Tak? Ale na przykład przelać Tether między Ameryką a Chinami to nie jest problem. Tak? To nie jest żaden problem i w dowolnej ilości. Tether zawsze kosztuje jednego dolara tak i tak samo jak tam inna waluta, czy z założenia powinien kosztować tyle.  I teraz, jeśli takie waluty, czy to kiedyś powstanie jakaś taka waluta, która rzeczywiście będzie bardzo stabilna, która rzeczywiście będzie niepodważalna, zabezpieczona i tak dalej i tak dalej. To to będzie miało bardzo duży sens, żeby zamiast trzymać dolary na rachunku bankowym to po prostu zamienić je na takiego stablecoina albo nawet złotówki zamiast trzymać, euro. Zamienić go na takiego stablecoina i trzymać go w walletcie krypto. Bo wtedy zawsze mogę w każdej minucie wpłacić to na giełdę, zamienić na inne krypto, albo przekazać do dowolnego kraju, na dowolny inny wallet. To jest po prostu odpowiednik tej samej jakby waluty, tej samej wartości, ale o wiele bardziej praktyczne, o wiele bardziej dostępne. Tak? I teraz, jeśli chcę się też chronić przed jakimiś wahaniami kryptowalut jako zwykła firma czy tam przynajmniej w jakiś okresach, to mogę to trzymać po prostu w takim stablecoinie, na swoim cryptowallecie. I jak tylko będę miał potrzebę to mogę to zamienić na dowolną kryptowalutę. Tak?  I to są właśnie takie kryptowaluty, które umożliwią przejście ekonomii z tej, z tego tradycyjnego systemu finansowego, bankowego do średnioterminowo przejście poprzez stablecoiny do takiego systemu, który będzie oparty tylko na kryptowalutach. Więc one będą odgrywały bardzo dużą rolę w tym przejściu, w tej masowej adopcji kryptowalut. I zwracajcie uwagę na te stablecoiny, które powstają no, bo one będą się odgrywały coraz większą rolę. I z pewnością powstaną takie stablecoiny, które zdominują świat. Tak? Tak jak Tether początkowo zdominował powiedzmy reprezentację dolara. Być może będzie to inny stablecoin w przyszłości.

Następnie takim trendem są sieci społecznościowe. Nie same sieci społecznościowe, same w sobie. Tylko sieci społecznościowe ich rola w kryptowalutach. Nie wiem, czy słyszeliście o Steemit ja mam też konto na Steemit. Tak, że tutaj pod spodem macie link. Wejdźcie na to, obserwujcie mnie na tym koncie, obserwujcie mnie na Steemit. Tam można też skomentować. Za komentarze się tam pieniądze też dostaje. Steemit był pierwszą siecią społecznościową, która zauważyła, że kryptowaluty  można tak dystrybuować, rozpowszechniać jak punkty na Digg. I tam właśnie dostaje się kryptowaluty za udział w tej sieci, za pisanie artykułów, za pisanie komentarzy, za zadawanie łapek w górę. Tak, że opłaca się wejść tam, mnie też obserwować, komentować, dawać łapki w górę. Ale zasadniczo te sieci społecznościowe będą odgrywały coraz większą rolę w dystrybucji i też adaptacji kryptowalut. I ostatnio Kik, jedna z większych sieci społecznościowych, oni mają poprawcie mnie, jeśli się mylę, pięćdziesiąt milionów użytkowników. Ona wypuściła też kryptowalutę, która będzie używana w ich sieci. Się nazywa Kin. To była jedna z większych ICOs ostatnio. I wiele sieci społecznościowych przymierza się także do tego, żeby wypuszczać kryptowaluty albo powiązane z tą siecią albo oparte na tej sieci albo odgrywające rolę w motywacji użytkowników tej sieci do używania tej sieci. I to będzie bardzo ważny czynnik w adaptacji w mainstreamie kryprotalut. Tak? Bo ludzie będą coraz więcej używali takich kryptowalut, będą w ten sposób partycypować w sieciach socjalnych, w ten sposób też zarabiać pieniądze. Poprzez komentowanie, poprzez linkowanie i tak dalej i tak dalej. Także obserwujcie ten trend. To jest trend, który się bardzo wzmocni w następnych miesiącach, w ciągu roku też 2019 i tak dalej.

Mam nadzieję, że zastaliście do tej chwili w tym wideo, bo na końcu chcę wam powiedzieć najważniejszą rzecz jaką wyniosłem z Consesnusu 2018. Jaka jest najważniejsza rzecz? Najważniejszą rzeczą jest to co moim zdaniem będzie następnym Big Thing in Crypto, czyli co będzie następnym wielkim przełomem, wielkim rynkiem, wielką rzeczą w krypto. A to są security tokens. Security tokens. Co to są security tokens? Słyszeliście może o rozróżnieniu między utility tokens – security tokens. Utility token, czyli token taki użyteczny, to jest taki token, który daje ci dostęp do jakiegoś serwisu, daję ci możliwość płatności może w tym serwisie, daje ci może jakiś rabat w tym serwisie. Tak? Takim typowym utility token, byłby powiedzmy token Binance, który daje ci tam 50% rabatu w serwisie Binance. Albo taki token Golema, gdzie za pomocą niego możesz tam płacić, to jest jako medium płatności w tym systemie. Tak? To są takie typowe utility tokens.

Natomiast security tokens to są tokeny, które dają ci jakąś dywidendę, które dają ci udział w proficie jakiejś firmy, które może dają ci możliwość bycia udziałowcem jakiejś firmy, jakiegoś projektu. Tak? To są właśnie security tokens. I teraz w przeszłości było tak, że ze względu właśnie na brak regulacji te security tokens były bardzo ryzykowne w takim sensie, że nie tylko, że ten projekt może nie wypalić, ale były także prawnie bardzo ryzykowne. Że ci ludzie, którzy jakby wypuszczali tokeny, które miały właściwości tych security token, czyli w zasadzie właściwości walorów, takich tradycyjnych walorów. Tak? Akcji giełdowych, obligacji tego typu rzeczy. To te firmy miały duże ryzyko prawne. Po prostu kolokwialnie mówiąc inicjatorzy mogli pójść do więzienia za malwersacje finansowe. Tak to jest widziane przez tradycyjny system. Jeśli oferujesz akcje nie spełniając jakby wymogów do oferowania akcji, także jako firma albo przy oferowaniu. Nie sprawdzasz tożsamości na przykład ludzi, którzy te akcje pozyskują i tak dalej i tak dalej. To było to i tak, że ci inwestorzy to dla nich też było dość duże ryzyko finansowe. No, bo po prostu, jeśli projekt zostanie uznany za nielegalny, jeśli na przykład akcje tudzież tokeny w tym wypadku zostaną zarekwirowane przez władze, no to wartość tych tokenów prawdopodobnie spada do zera. I to jest też bardzo duże ryzyko finansowe a być może także w niektórych krajach mogą inwestorzy zostać pociągnięci do odpowiedzialności prawnej. Tak? Czyli ta niepewność regulacyjna czy regulatorska, która była na rynku sprawiła to, że wiele ludzi albo odpuszczało sobie w ogóle inicjowanie takich security tokens. I robiło tylko utility token. A utility token no między nami mówiąc one nie mają takiej wartości, nie pozwalają ci w takiej samej partycypacji w jakimś projekcie jak security token. Tak? Czyli kreatorzy tych tokenów albo obcinali tą funkcjonalność tego tokenu, czy to co obiecywali właścicielem tego tokenu, kupującym ten token, to obcinali to tylko do podzbioru tego co początkowo chcieli zaoferować w tym tokenie. Albo z drugiej strony robili jakieś akrobacje finansowo-prawne, spółki, podspółki, raje podatkowe, spółki w kilku krajach tego typu konstrukcje albo klauzule, które zwalniały ich z wszelkiej odpowiedzialności. Tego typu kombinacje robili, żeby w ogóle umożliwić emisję tego typu security tokena, który na końcu prawnie nie miał żadnej substancji. I skutkiem tego jest to, że zasadniczo na rynku kryptowalut jest tak naprawdę poniżej 1% całego rynku to są security tokens, obecnie. Mimo, że security market jest zdecydowanie większy od utility market. Weźmy na przykład sam stock market, czyli rynek papierów wartościowych na świecie to jest ponad 70 bilionów dolarów. Tak? A rynek utility tokens to jest no kilkaset miliardów dolarów. Czyli ten security market, rynek tradycyjnych walorów jest obecnie 100 razy większy od rynku utility tokens. I eksperci finansowi, eksperci krypto przewidują, że w ciągu 10 lat ten udział secuirty tokens w całym rynku krypto, który tak czy inaczej rynek krypto będzie rósł oczywiście i to bardzo rósł. Ale udział security tokens z poniżej jednego procenta obecnie, wzrośnie na 50 nawet do 95 procent. I szacuje się, że z poniżej obecnie rynku wielkości 2 miliardów w security tokens ten rynek może urosnąć w ciągu 10 lat do rynku wartości 10 bilionów dolarów. Co oznacza razy 5000. Pięć tysięcy razy ten rynek security tokens urośnie. Oczywiście ja nie jestem doradcą inwestycyjnym, to nie są porady inwestycyjne. To są wszystko tylko moja opinia, moja osobista opinia. Każdy decyduje o sobie. Ja nie jestem doradcą inwestycyjnym. To ty musisz podejmować decyzje inwestycyjne. Ja tutaj nie namawiam nikogo do inwestowania w krypto. Ale dzisiaj ze względu na regulacje, które coraz bardziej się krystalizują w większych prawodawstwach, w większychkrajach i są też inicjatywy, żeby tego typu prawodawstwo, tego typu regulacje zrobić globalnie, to wykształtowują się pewne, legalnie pewne, legalnie bezpieczne standardy emisji właśnie takich security tokens. I to umożliwi platformy, już są takie platformy, rozejrzyjcie się. Legalną emisję security tokens i także umożliwi firmy, które będą mogły takich tokenów używać i także wypłacać dywidendy, wypłacać udział w proficie i inne korzyści dla właścicieli takich tokenów. I to właśnie doprowadzi do wielkiej eksplozji na tym rynku. Także warto obserwować takie firmy, które podejmują się emisji security tokens a także platformy na których takie firmy mogą takie security tokens oferować. Albo w tak zwanym ICO, czyli Initial Coin Offering albo też platformy, które umożliwiają handel takimi security tokens.  Bo to też jest bardzo ważne. Tak? Obecne giełdy, jak wiecie niektóre z giełd musiały wycofać niektóre tokeny, ponieważ były one podejrzane, że to są security tokens i te giełdy nie oferowały jakby narzędzi, które umożliwiałyby handel takimi tokenami. Czyli z jednej strony mamy utility tokens, które mają tą zaletę, że stosunkowo anonimowo można nimi handlować a z drugiej strony będą security tokens, gdzie trzeba będzie być zrejestrowanym i tak dalej i tak dalej. I trzeba będzie to robić całkowicie legalnie, transparentnie, ale z drugiej strony one będą oferowały bardzo dużo korzyści. Historycznie to Internet umożliwił każdemu zostanie wydawcą na świecie. Natomiast blockchain umożliwi każdemu na świecie zostanie inwestorem. I blockchain pomoże w tym, żeby Internet stał się światową giełdą papierów wartościowych. To będzie po prostu globalna giełda papierów wartościowych.

Mam nadzieję, że ten film ci się podobał. Jeśli tak daj mi łapkę w górę, zasubskrybuj pod spodem. Nie zapomnij nacisnąć dzwoneczka, żeby nie przegapiać moich innych filmów. Zapraszam do komentarzy na temat wideo, jaka jest twoja perspektywa, jakie są twoje doświadczenia, jakie są twoje przemyślenia. Podziel się tym wideo, udostępnij je bliskim, znajomym. Kiedyś ci za to podziękują. Co do konkursu, który na początku zapowiedziałem zróbmy tak weź to wideo, udostępnij to wideo na swoim Facebooku, na swoim Twiterze. Daj do tego albo cytat z tego wideo albo swój komentarz i dodaj dwie rzeczy. Pierwsza rzecz to jest #indywidualista, żebyśmy mogli to znaleźć, monitorować. A druga rzecz to jest twój adres Byteball. I wśród najlepszych udostępnień, najbardziej efektywnych, najbardziej kreatywnych może wybierzemy kilka i tym zwycięzcom rozdam trochę Byteball bytes. Jeśli ten film ci się podobał to spodobają ci się moje inne filmy. Tutaj znajdziesz niektóre z moich najlepszych filmów.

To tyle na dziś. Ze Schwarzwaldu życzę ci fantastycznego dnia. Zróbmy dziś coś niezwykłego.

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

Jeden komentarz na temat “Wnioski z Consensus 2018 – Następna WIELKA rzecz w krypto!”

  1. Dziękuję za dobre informacje ale żeby było 100% satysfakcji to które krypto to security token? Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s