✅ Jak wyznaczyć cele na rok 2018? 🎯 (wideo)

Jak wyznaczać roczne cele? Mówię o tym jak ja to robię, podsumowuję rok 2017 i przekazuje wam moje życzenia noworoczne.

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was. Dziś pomówimy o tym jak wyznaczyć cele na rok 2018, jak ja wyznaczam roczne cele. Podsumujemy też zeszły rok i na końcu przekażę Wam moje noworoczne życzenia.

Jak wyznaczyć cele na rok 2018? Jak ja to robię? Jak ja wyznaczam cele?

Zacznijmy od tego, że cele należy zapisywać. Jeśli nie zapiszesz celu, to to jest tylko marzenie. To nie jest cel. Nie myślisz poważnie o realizacji tego celu. Bo po to się cele zapisuje, żeby później się z nich rozliczać ze sobą. Zaraz wam powiem, jak ja to robię. Zacznijmy od tego, że mam notatnik w komputerze i tam zapisuje co roku swoje roczne cele. Oczywiście planuję też w mniejszych odcinka, tygodniowo, dziennie. Ale mówimy tutaj, dzisiaj o wyznaczaniu rocznych celi. I co roku wyznaczam sobie cele w sześciu dziedzinach czy w 6 obszarach.

Pierwszy obszar, to jest obszar duszy. To jest to wszystko co wpływa na moją duszę, na rozwój mój duchowy albo co sprawia przyjemność mojej duszy. Tak? Czyli to mogą być podróże, to mogą być jakieś doświadczenie, to mogą być jakieś przeżycia, to są te rzeczy, których chcę w tym zakresie dokonać.

Drugi obszar. Drugi obszar to jest obszar umysłu. To jest wszystko to co chcę się nauczyć, seminaria może, na które chcę pójść, może konferencje albo ilość tego, jeśli nie wiem jakie konkretnie, ilość książek może, jakie chcę przeczytać, jakieś umiejętności, których chce się nauczyć albo czegoś się dowiedzieć, jakiegoś całego obszaru wiedzy.

Trzecim takim zakresem to jest zakres ciała, zdrowia i sportu. To jest wszystko to co chcę osiągnąć w sporcie, w treningu, może jakieś benchmarki cielesne, może pokonać jakieś schorzenia czy jakieś bolączki i tego typu rzeczy.

Obszar czwarty, to jest obszar biznesu. Wszystko to co chcę osiągnąć biznesie, jakie projekty chcę zacząć, jakie projekty chcę zakończyć, jakie liczby chcę osiągnąć w biznesie, obrót, może zysk, tego typu rzeczy.

Punkt piąty to jest obszar materialny. To jest wszystko to co chcę osiągnąć materialnie, na co chcę sobie pozwolić, co chcę może kupić i tak dalej. U mnie to jest dosyć mały zakres, bo jak wiecie ja jestem minimalistą, ale wiem, że dla wielu ludzi to jest ważny obszar.

I szósty obszar to jest obszar nawyków. To są wszystkie te nawyki, które chcę rozpocząć, może ustabilizować, może je wdrożyć w życie albo być może też złe nawyki, których chcę się pozbyć.

I to jest te 6 obszarów, w których definiuję swoje cele. I w każdym z tych obszarów mam jakby części tych obszarów albo można definiować już bezpośrednio pod tym cele. I te cele, ja do każdego celu piszę trzy rzeczy. Pierwsza rzecz co chcę osiągnąć. Druga rzecz, kiedy chcę osiągnąć znaczy, kiedy chcę wystartować z tym i kiedy ma to być osiągnięte. I trzecia część, trzecia rzecz to jest, jak to chcą osiągnąć. Tutaj oczywiście używam tylko haseł, nie piszę całych tam wypracowań. Tylko tak, żeby mi to przypomniało. W każdym razie zastanawiam się nad każdym z tych punktów jak to mogę osiągnąć. Oczywiście jak wiecie w mojej filozofii rzeczy niemożliwych wiele z tych rzeczy, które piszę po prostu nie wiem, jak mogę osiągnąć, ale chociaż wiem, jak zrobić ten pierwszy krok. I to wtedy nad tym się zastanawiam, nad tymi pierwszymi krokami w drodze do osiągnięcia tego. Tak? To jest to.

Oprócz tego definiuję też co roku, wybieram z tych wszystkich celi, które cele są dla mnie najważniejsze. Definiuję Top 3, do maksymalnie Top 5 celi, które mają najwyższy priorytet dla mnie. Tak? I na tych celach się w tym roku skupiam. Jeśli miałbym osiągnąć tylko te 5 celi i żadnego z innych celi, to bym był szczęśliwy. To jest ważne, żeby się nie rozdrabniać tylko pracować sfokusowanym nad niewieloma celami naraz.

I teraz jakie cele wybierać, jak je wybierać? O tym będę mówił w innym filmiku. Tutaj powiem tylko w skrócie. Powinniście sobie wybierać wielkie cele, cele które was napędzają, cele które dają wam motywację, cele z których jesteście dumni. Musicie też rozróżnić między marzeniem i celem. Musicie wierzyć w to, że jesteście w stanie ten cel osiągnąć. Jeśli nie wierzycie to nie osiągnięciu tego celu, to jest marzenie. Więc jest ważne to, że jak zapiszecie jakiś cel, to to jest jednocześnie commitment, żeby ten cel osiągnąć. Jednocześnie rozliczacie się ze sobą czy ten cel osiągniecie i co robicie w osiągnięciu tego celu. I trzecią rzeczą, którą dobrze jest pamiętać, to może nie dotyczy tego obszaru rzeczy materialnych, ale pozostałe cele. Ważne jest wybierać cele, na które macie wpływ, na których realizację macie wpływ. Jakieś cele związane z pogodą albo na przykład z giełdą albo ze stanem kryptowalut , to nie są cele, to są po prostu wasze życzenia, że chcielibyście, żeby giełda miała taką kapitalizację czy jakaś tam kryptowaluta kosztowała tyle a nie mniej albo nie więcej. Albo żeby był jakiś urodzaj, będzie dobra pogoda czy coś takiego. Tak to są rzeczy, na które nie macie wpływu i takich celi się nie obiera. To są życzenia. Cele to są takie rzeczy, na które macie wpływ, które wy swoim działaniem możecie doprowadzić do realizacji. Tak? Więc celem w zasięgu kryptowalut nie byłoby, żeby jakąś cenę coś tam osiągnęło, ale na przykład celem mogłoby by być nauczenie się technologii takiej lub takiej. Albo na przykład poznanie takiej lub takiej techniki tradingu lub inwestowania albo na przykład pojechanie na tą lub taką konferencję albo na przykład zgromadzenie takiej lub takiej ilości danej kryptowaluty. Albo na przykład przewarstwowienie swojego portfolio, w taki lub taki sposób. Tak? To by były cele.

I teraz ostatnią rzeczą, na którą warto jest zwrócić uwagę, to nie dotyczy może tej sfery materialnej, cele powinny być tak skonstruowane, że to musicie zrobić swoim działaniem a nie po prostu kupić. Że macie jakieś tam pieniądze i możecie kupić to lub tamto. To nie jest cel. Tak? Jeśli mam parę milionów to kupienie jakiegoś tam samochodu pojechali czy pojechanie gdzieś tam, do tego lub tego kraju to nie jest cel. Bo to po prostu oznacza, że ja tylko po prostu muszę wyłożyć te pieniądze, żeby to zrobić. Tak? To nie wymaga żadnego wysiłku. Chodzi o cele, w których rzeczywiście musicie coś podjąć, a najlepiej jeszcze cele, gdzie musicie się czegoś nauczyć, że musicie się sami rozwinąć. Tak jak mówię o wybieraniu właściwych celów, jak definiować swoje cele, będę mówił w innym filmiku, tutaj tylko skrócie.

I teraz dlaczego to tak dokładnie wszystko definiujemy i zapisujemy? Po to, żeby w przeciągu roku oczywiście ustalać z tego krótkoterminowe cele, zaglądać tam ciągle, wizualizować, pozostawać w focusie, skupionym na tych celach. A poza tym, żeby na końcu roku przeprowadzić tak zwany rachunek sumienia, czyli wyspowiadać się przed sobą z tych celi. Ja przechodzę przez tą listę i robię plus przy każdym celu, który osiągnąłem i minus przy każdym, którego nie osiągnąłem. A następnie wyliczam procenty na poziomie obszarów, a później całkowity procent realizacji moich celów w danym roku. I muszę wam teraz się pochwalić i jestem tego z tego dumny, że rok 2017 był dla mnie rokiem największych sukcesów jak do tej pory pod względem procenta realizacji moich celów. Do tej pory a musicie wiedzieć, że ja ustalam sobie, ci którzy mnie znają to co wiedzą, po prostu wielkie, ogromne i zwariowane cele. I mimo to zwykle co roku jakieś 13-18% tych celi realizowałem. To już od paru lat prowadzę takie dokładne zapiski. Natomiast w tym roku udało mi się zrealizować 29,66% z tych małych celi, z tych wszystkich celi. A z czego jestem jeszcze bardziej dumny to jest z Top 5 celi, czyli z tych najważniejszych celi, jakie sobie zapisałem, 30% zrealizowałem. Teraz ktoś powie, no jak to jest możliwe z pięciu trzydzieści.  No ja nie daje tylko 0% i 100%, ale są też tam przejściowe, że na przykład, no załóżmy, to akurat zrealizowałem w 100%, ale załóżmy na przykład zapiszesz sobie, że przeczytasz 24 książki w roku. Tak? I przeczytałeś 12, no to jest 50% realizacji. Tak? Albo może, że zarobisz milion a zarobiłeś 500.000, to jest też 50% realizacji. Tak? Prosta sprawa. Więc jako przykłady to podaję teraz. Więc jestem bardzo dumny, bardzo się cieszę, że w tym roku to był bardzo dobry rok. I chcę Wam też podziękować, bo Wasz był też w tym duży udział w osiągnięciu moich celi. Wsparliście mnie pomysłami, wsparliście mnie inspiracją, otuchą do działania i motywujecie mnie Waszymi komentarzami, napędzacie do działania. Dziękuję Wam za to serdecznie. I chcę też się trochę z wami pochwalić co uważamy za swoje największe osiągnięcia w tym roku. To nie jest w kolejności ważności, ale tak w kolejności jak przychodzą mi do głowy. Pierwsza rzecz to jest napisałem i opublikowałem książkę z Brianem Tracy, który jest największym nauczycielem biznesu na świecie i największym na świecie trenerem skuteczności osobistej. I ta książka została wydana 30 listopada. Tutaj jest, widzicie wydanie specjalne tej książki. Ta książka została na Amazonie bestsellerem w kilku kategoriach. Już pierwszego dnia czy w pierwszych parę dni po ukazaniu się. Także jestem można powiedzieć autorem bestsellera czy współautorem bestsellera. Jestem z tego oczywiście bardzo dumny.

Drugą rzeczą, którą uważam za moje osiągnięcie, czy z czego cieszę się, jestem dumny to jest to, że zakończyłem wywiady z miliarderami do mojej następnej książki The Billion Dollar Secret, czyli Tajemnica Miliarda Dolarów, gdzie mówię, gdzie piszę o myśleniu miliarderów, jak myślą najlepszych przedsiębiorców świata. I przeprowadziłem właśnie 28 wywiadów twarzą w twarz z miliarderami. Większość z nich, większość z tych ludzi będzie zawarta w książce. I w Polsce dałem prelekcję TEDTalk, tutaj dam dziś link do tego, możecie sobie to ściągnąć, na ten temat właśnie. Na temat najlepszych przedsiębiorców świata. Parę rzeczy, których się od nich nauczyłem. I ona spotkała się z wielkim sukcesem, chyba to jest 3 czy 4 najbardziej popularna prelekcja tego typu, czyli TEDx’u w historii Polski. Jak wiecie dałem też inny TEDTalk Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz. Tutaj też przyłącze, podłączę to. I tamta prelekcja jest druga co do popularności w historii Polski. Także jestem zadowolony z tych rzeczy. I oczywiście jestem zadowolony także z moich inwestycji, głównie w kryptowaluty, które w roku 2017 przyniosły zwrot z inwestycji w wysokości 1300 procent. Więc jestem bardzo zadowolony z tego. To jest tylko oczywiście rok 2017, w sumie te inwestycje przyniosły o wiele większy zwrot, ale 1300 procent w ciągu roku to jest po prostu zabójczo dużo. I mówimy tutaj o siedmiocyfrowych liczbach. Więc to też są ciekawe sumy.

Na końcu chciałbym Wam życzyć wielkich sukcesów w roku 2018. Życzę Wam wielkich celów, które przyprawiają Was o zawrót głowy, z których jesteście dumni i które są tak wielkie, że Was przerażają. Życzę Wam siły w ich realizacji, życzę Wam nieugiętość w pokonywaniu przeszkód i potknięć. I oczywiście życzę Wam wielkiej pasji w roku 2018, żebyście po prostu cieszyli się tym co robicie, cieszyli się realizacją swoich zamierzeń. Bo na końcu to to jest najważniejsze, żeby po prostu to co robimy sprawiało nam przyjemność, napędzał nas, żeby dawała nam motywację, żeby nas uszczęśliwiało. I dziękuję Wam za wspaniały rok 2017. Dziękuję, że jesteście tu ze mną, że tworzymy wspólnie tą społeczność, że wspólnie ulepszamy siebie, że ulepszamy trochę świat. Sprawmy by następny rok dla każdego z nas był jeszcze większym sukcesem. Jesteś tu na właściwym kanale, tu są ludzie, którzy chcą w życiu czegoś dokonać, których nie zadowala przeciętność, którzy chcą więcej, mogą więcej i potrafię więcej.

Jeśli jeszcze nie zasubskrybowałeś tego kanału, zasubskrybuj. Jeśli nie nacisnąłeś jeszcze dzwoneczka, to naciśnij dzwoneczek, żeby być informowanym o moich filmikach. Podziel się z twoimi znajomymi i z bliskimi, którzy też chcę coś w życiu osiągnąć, którzy chcą być dumni z tego co robią, z tego co dokonują. Zapraszam do oglądania moich innych filmików. Mówię o myśleniu najlepszych przedsiębiorców świata, jak myślą miliarderzy, mówię o pieniądzu, mówię też o inwestowaniu, o moim podejściu do inwestycji, głównie w kryptowaluty. Tutaj znajdziesz niektóre z moich najlepszych filmików. Zapraszam Cię do ich oglądnięcia.

Wspaniałego Nowego Roku i do zobaczenia w następnym roku.

Przypominam o konkursie na JEDNEGO BITCOINA:
Wśród najaktywniejszych członków naszej społeczności podzielę 1BTC jeśli 1.2.2019 będę miał więcej subskrybentów niż cena Bitcoina w PLN.
Jeśli jeszcze się nie zaangażowałeś, to zapisz się do grupy indywidualiści i napisz co umiesz i jak konkretnie chcesz pomóc:
http://fb.com/groups/indywidualisci

Jeśli urodziłeś się w kraju anglojęzycznym albo mówisz na poziomie native, wesprzyj proszę naszą społeczność i zrób angielskie albo polskie napisy na moim angielskim kanale:
http://www.youtube.com/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCj7QUwawwMEDUbC4eaiEAZw
Tutaj instrukcja jak to się robi:
https://support.google.com/youtube/answer/6054623?hl=en&ref_topic=7295414

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

4 myśli na temat “✅ Jak wyznaczyć cele na rok 2018? 🎯 (wideo)”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s