Bitcoin tylko dla milionerów? (wideo)

Czy trzeba być bogatym, żeby inwestować w bitcoin? W tym wideo na to odpowiadam, a potem powiem rzeczy, które dadzą Ci zdrowo do myślenia.

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam Was. Dzisiaj porozmawiamy o tym czy Bitcoin jest czymś tylko dla milionerów? Zostańcie ze mną proszę do drugiej części tego filmiku, bo powiem rzeczy, które z pewnością was zaskoczą a na pewno dadzą dużo do myślenia.

Witam ponownie. Czy Bitcoin to jest coś tylko dla milionerów, tylko dla naprawdę bogatych ludzi? To pytanie może wydać się dziwne, ale wielu studentów, wielu uczniów pyta mnie się w mailach co zrobić jak nie stać mnie na bitcoina, na jednego bitcoina. Może powinienem kupić inne tańsze waluty, bo inne waluty kosztują może 3 dolary albo jeszcze jakąś cząstkę dolara a nie od razu 7.000 dolarów. Tak? To jest dużo pieniędzy, nie stać mnie w to zainwestować. Może zacznę od tego, że większość ludzi nie wiem, czy sobie nie zdaje sprawy, ale bitcoin jest podzielny. I to jest podzielny nie tylko jak złotówka do dwóch miejsc po przecinku, tylko bitcoin jest podzielny do 8 miejsc po przecinku. I najmniejsza jednostka bitcoina to nazywa się satoshi. Czyli 1 bitcoin to jest 100 milionów satoshi. Tak? Satoshi to jest najmniejsza jednostka. I teraz złotówka obecnie jak sobie przeliczycie to kosztuje 4.200 satoshi. Więc nie trzeba koniecznie kupować całego bitcoina, można kupować jedną setną bitcoin albo jedną tysięczną. I to już też jest dobra inwestycja, bo to tak samo się… Jak jeden bitcoin zwiększył swoją wartość dziewięciokrotnie w tym roku, to tak samo złotówka zainwestowana w bitcoina, czyli 4.200 satoshi, też zwiększyła swoją wartość dziewięciokrotnie w tym roku. Czyli niezależnie jaką sumę byście zainwestowali, tak samo na tym zyskujecie, procentowo czy relatywnie do tego, ile zainwestowaliście. I teraz w przyszłości oczywiście nie będzie się używało jako jednostek płatniczych bitcoinów, bo to będzie za dużo p prostu pieniędzy. Tylko będzie się używało satoshi. Obecnie, właśnie tak jak mówię, jedna złotówka to jest 4.200 satoshi. Ale jeśli bitcoin będzie dalej rósł, to może kiedyś będzie kosztowała jedna złotówka powiedzmy 40 satoshi. Tak? I będziesz szedł do sklepu i kupował gumę do żucia za 100 satoshi. Tak? Czyli coś takiego będzie. Po prostu ceny jakieś w satoshi. To będą te jednostki płatnicze najczęściej używane. Albo może mikrobitcoiny. Czyli obecnie jest koszt, jedna złotówka 42 mikrobitcoiny. Może kiedyś będzie parytet jedna złotówka jeden mikrobitcoin. Tak?

To jest jedna rzecz. Ale teraz przechodzimy do naprawdę ciekawej części tego wideo. Bo mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak rzadko spotykany jest bitcoin. Co to oznacza, że będzie w przyszłości maksymalnie 21 milionów bitcoinów? Jakie to ma implikacje? Co to w zasadzie oznacza? Zdajmy sobie sprawę z tego, że obecnie adresów, które mają 1 bitcoin lub więcej, adresów, czyli jakby numerów kont bitcoina, które mają 1 bitcoin lub więcej, jest tylko jakieś 675.000. A trzy czwarte wszystkich bitcoinów już jest wydobyte. I tylko już jedna czwarta wszystkich bitcoinów będzie jeszcze wydobyta. Czyli w przyszłości maksymalnie, jeśli to powiedzmy przeliczymy, to maksymalnie będzie, gdzieś koło miliona kont, które będą wykazywały jeden bitcoin lub więcej. Matematycznie oczywiście jeśli mielibyśmy równe rozłożenie, to by było, każdy miałby tyle samo bitcoinów to by było może 21 milionów kont z jednym bitcoinem. Ale w rzeczywistości to rozłożymy oczywiście nie jest równe. Czyli to jest tak zwany rozkład normalny, czyli krzywa Gaussa. I to jest dosyć…, ten współczynnik Giniego tutaj, czyli współczynnik różnicy między najbogatszymi a najbiedniejszymi jest tutaj znacznie większy niż w normalnej populacji. To jest w rzeczywistości tylko, jest obecnie 675.000 adresów z jednym bitcoinem lub więcej a będzie, gdzieś koło miliona adresów, gdzie będzie jeden lub więcej bitcoin. I teraz jest tak, że oczywiście osoby zwykle mają więcej niż jeden adres. Niektóre osoby mają nawet setki adresów. To ma tam podłoże techniczne częściowo. Czyli moglibyście powiedzieć, że jest w rzeczywistości jeszcze nawet mniej osób niż milion, czy będzie kiedykolwiek mniej osób niż milion, które będą miały jeden bitcoin lub więcej. Ale z drugiej są też przypadki takie, gdzie ktoś ma powiedzmy 100 adresów, na których jest tylko po jednej setnej bitcoina i razem one też dają jednego bitcoina. Tak? Czyli jeśli to wszystko razem zliczymy, to dochodzimy do wniosku, że w przyszłości będzie maksymalnie 1 do dwóch milionów ludzi, którzy będą mieli 1 bitcoin lub więcej.

Co to oznacza? Zdajmy sobie sprawę z tego jak to mało jest w skali globalnej. Mamy 7 miliardów ludzi na świecie, obecnie. Będzie jeszcze więcej. Ale obecnie już jest tak, że już jest tak, że jedynie jedna na 5.000 osób w ogóle może mieć jednego bitcoina lub więcej. Czy ma jednego bitcoina lub więcej. I w przyszłości też tak będzie. To będzie się być może nawet zaostrzało. A zwróćmy uwagę na to, że na świecie jest obecność 16 milionów milionerów, osób które mogą mieć jednego bitcoina jest między jeden milionem a dwóch. Milionerów jest 16 milionów, czyli osoby które mogą mieć jednego bitcoina są dużo rzadziej spotykane niż milionerzy. W przyszłości, jeśli bitcoin stanie się taką walutą rezerwową świata, czyli czymś takim jak teraz jest dolar albo być może drugim złotem, to jedna na 500 osób, będzie mogła być milionerem, ale tylko jedna na 5.000 osób będzie w stanie posiadać jednego bitcoina lub więcej. Będzie ja stać, żeby posiadać jednego bitcoina lub więcej. Czyli co 10 milionera będzie stać tylko na to, żeby posiadać bitcoina, jednego lub więcej.

Co to oznacza? Jak sobie nad tym pomyślicie… Tu od razu mówię to nie są rady finansowe, inwestycyjne. Ja nie udzielam rad finansowych, inwestycyjnych. Ale jak sobie to przemyślicie to zdacie sobie sprawę z tego, że to nie jest najgłupszy pomysł. Jeśli jakąś część swoich zasobów, małą część zainwestować przynajmniej jednego bitcoina, bo to w przyszłości może mieć dużo większe implikacje dla waszej zamożność niż posiadanie miliona złotych czy miliona dolarów. Tak?  Czyli być może to jest możliwe, że posiadanie jednego bitcoina w przyszłość będzie finansowo dużo bardziej warte niż bycie milionerem.

Mam nadzieję, że wam się to podobało. Jak tak zasubskrybujcie. Dzwoneczek, żebyście przegapiali tego co mówię na bieżąco. Podzielcie się tym ze znajomymi, z przyjaciółmi, z ludźmi, którzy są dla was ważni. Podziękują wam za to. Komentarzy, podzielcie się swoimi myślami, co myślicie na ten temat, waszymi doświadczeniami. Zapraszam do komentarzy. Najlepszy komentarz, najlepsze udostępnienie dostanie egzemplarz książki, którą napisałem z Brianem Tracy. Tak to wygląda. Co poza tym? Zapraszam do oglądania moich filmików. Mówię dużo na temat bitcoinów, mówię na temat tego jak myślą najlepsi przedsiębiorcy świata, miliarderzy, mówię o pieniądzu. Tutaj zobaczycie jedne z najlepszych moich filmików.

Dzięki. Do zobaczenia następnym razem.

Przypominam o konkursie na JEDNEGO BITCOINA:
Wśród najaktywniejszych członków naszej społeczności podzielę 1BTC jeśli 1.2.2019 będę miał więcej subskrybentów niż cena Bitcoina w PLN.
Jeśli jeszcze się nie zaangażowałeś, to zapisz się do grupy indywidualiści i napisz co umiesz i jak konkretnie chcesz pomóc:
http://fb.com/groups/indywidualisci

Jeśli urodziłeś się w kraju anglojęzycznym albo mówisz na poziomie native, wesprzyj proszę naszą społeczność i zrób angielskie albo polskie napisy na moim angielskim kanale:
http://www.youtube.com/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCj7QUwawwMEDUbC4eaiEAZw
Tutaj instrukcja jak to się robi:
https://support.google.com/youtube/answer/6054623?hl=en&ref_topic=7295414

Tu możesz ściągnąć portfel Byteball:
http://byteball.org

Tu możesz handlować kryptowalutami:
Kucoin – najszybciej rosnąca giełda z 300 rynkami:
https://www.kucoin.com/#/?r=7e6b5R
Binance – obecnie największa giełda krypto:
https://launchpad.binance.com/register.html?ref=16970833
https://hitbtc.com/?ref_id=5a5084d6d64fb (ref-link)
https://localbitcoins.com/?ch=mn22 (ref-link)

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

2 myśli na temat “Bitcoin tylko dla milionerów? (wideo)”

 1. A ja myślę że to jest bania i manipulowanie masami społeczeństwa, po to aby wykorzystać koniunkturę na obecny czas.Jaką będzie miał wartość rozdrobniony Bitcoin, taką wizję można między baśnie włożyć.

 2. A ja jestem pewien, ze jeszcze Bitcoinem bedziemy placic za wycieczki na Marsa 🙂 I wcale nie zartuje i nie kpie…. jestem wrecz tego pewien. Trzeba miec otwarta glowe i wierzyc w rozwoj swiata i ludzkosci.
  Patrzac na kapitalizacje kryptowalut, to raczej wchodza w to ludzie, ktorzy wierza w przyszlosc crypto, ktorzy chca zeby Swiat szedl do przodu. Moze nie byc latwo i pewnie nie bedzie, ale tak wlasnie zyja ci ludzie…
  Przecietny Kowalski, Smith czy Müller raczej nie wklada w to pieniedzy. Kowalscy wierza Panoramie, Wiadomosciom czy Faktom w TV, z ktorymi i tak codziennie sie kloca i wyzywaja siedzac na kanapie o 19.30. To Kowalscy karmia sie youtubowymi teoriami spiskowymi, widzac przewidywana tragedie oblizuja sie ze smakiem.
  Ale swiat zawsze bedzie tak podzielony, na niedowiarkow wieszczacych tragedie, bo oni tym zyja, to sprawia im ten rodzaj bolu ktory lubia….. i na tych, ktorzy wierza w tworzenie, walcza, i nawet jak poniosa porazke, to sa dumni z tego bolu, i to ten rodzaj bolu sprawia im przyjemnosc i motywuje… i pra do przodu dalej.

  Osobiscie? Wole stracic wszystko to, co w crypto zainwestowalem, niz pozniej zalowac, ze tego nie zrobilem i patrzec jak inni placa, a ja nie mialbym ani jednego satoshi.

  Pozdrawiam,
  Robert.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s