Bitcoin za bilion dolarów? (wideo)

Czy bitcoin może osiągnąć wartość billiona dolarów? Billion czyli 1000 miliardów! W tym wideo daję zaskakującą, ale nie pozbawioną podstaw odpowiedź na to pytanie. Poza tym jest konkurs i coś do wygrania.

Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Tak nie pomyliłeś się bilion dolarów. Nie sto tysięcy dolarów, nie milion dolarów, nie miliard dolarów, tylko bilion dolarów. Tysiąc miliardów dolarów. Zastanówmy się nad tym, czy Bitcoin może osiągnąć cenę biliona dolarów. I proszę zostań ze mną do końca tego wideo, bo na końcu będzie konkurs, niespodzianka i prezenty.

Witam ponownie. Dziś się zastanawiamy nad tym, czy jest to możliwe i w jakim czasie byłoby to możliwe, żeby Bitcoin osiągnął cenę biliona dolarów. Biliona dolarów, czyli tysiąca miliardów dolarów. Zacznijmy może od tego, że ilość bitcoinów w obiegu jest ograniczona. Nigdy w obiegu nie będzie więcej niż 21 milionów bitcoinów. Dlaczego? Tak jest zbudowany algorytm, to jest matematyka. Obecnie mamy jakiś 16-17 milionów bitcoinów w obiegu. Ta ilość się zwiększa, one są kopane, ale to się asymptotycznie zbliża do ilości 21 milionów bitcoinów. Czyli ilość bitcoinów jest ograniczona. Z drugiej strony, jeśli zobaczymy pieniądze fiducjarne, czyli pieniądze rządowe, emitowane przez rządy ich ilości jest nieograniczona. One mogą być dodrukowywane w nieskończoność. I rzeczywiście one są obecnie w niesamowitej ilości dodrukowywane. Na przykład, jeśli weźmiemy dolara, to w ciągu ostatnich 10 lat ilość dolara w obiegu się więcej niż podwoiła. I to jeszcze przyśpiesza ta produkcja, dodrukowywanie, emisja dolarów przyśpiesza. To samo jest z euro i to samo jest praktycznie z każdą inną walutą. W niektórych państwach to idzie szybciej w niektórych wolniej, ale nawet w rozwiniętych krajów zachodnich ta szybkość z jaką rośnie ilość pieniądza jest po prostu zatrważająca. Wyobraźmy sobie, że w ciągu ostatnich 10 lat zostało wyemitowanych więcej dolarów niż w całej historii Stanów Zjednoczonych do tej pory.

Co to oznacza? Weźmy przykład z fizyki. Ci z was, którzy mieli fizykę w szkole, na studiach wiedzą, że jeśli chcemy wpompować praktycznie nieskończoną ilość powietrza w pojemnik o ograniczonej pojemności to ciśnienie w środku tego pojemnika rośnie eksponencjalnie. I to samo jest z pieniądzem. Wiecie przecież, że obecnie jest wielki transfer kapitału między pieniądzem fiducjarnym, rządowym, między pieniędzmi rządowymi w kierunku kryptowalut. Dlatego właśnie one rosną w wartości. I tutaj zachodzi to sama zależność co w fizyce, że jeśli próbujemy wcisnąć nieskończoną ilość pieniądza w inny format pieniądza, który jest ograniczony, którego ilość jest ograniczona. To po prostu cena tego docelowego pieniądza rośnie eksponencjalnie. I tutaj widzimy na grafice, że mimo wszelkich baniek i upadków bitcoina, które były w przeszłości jego cena zasadniczo rośnie eksponencjalnie. Ale to nie wszystko. Teraz pokażę wam grafikę z hiperinflacji, która wydarzyła się w Niemczech po I wojnie światowej od 1914 do 1923 roku. Co tam się stało?

W roku 1914 marka, tak zwana Goldmark, czyli złota marka była na standardzie złota. Ale ponieważ państwo musiało pokrywać odszkodowania, płacić odszkodowania wojenne po przegranej wojnie, odbudowywać gospodarkę i tak dalej, to potrzebowało bardzo dużo pieniędzy na to. Więc co zrobili? Pozbyli się standardu złota i zaczęli po prostu drukować pieniądze papierowe. I oczywiście tych pieniędzy było bardzo dużo potrzebne, więc drukowali bardzo dużo tych pieniędzy. Prawdopodobnie drukowali przez pewien czas nawet szybciej niż obecnie one są drukowane, biorąc pod uwagę relatywny wzrost. I teraz oczywiście można było obserwować cenę tej złotej marki w markach papierowych. Bo ponieważ jakby nie patrzeć ta złota marka była ze złota, a ilość złota była ograniczona. Tak. Więc, mamy system tutaj też ograniczonej ilości i po drugiej stronie system nieograniczonej ilości, pieniądze są dodrukowywane. I teraz możemy zaobserwować sobie jak cena tej złotej marki, czyli praktycznie złota rosła relatywnie do marki papierowej. Tak? Do marki. Początkowo w czerwcu 1914 to było to samo, po prostu marka papierowa, czy marka była marką. Marka złota była marką papierową. Tak? Więc była relacja 1 złota marka kosztowała jedna papierową. Później tak jak mówiłem pozbyto się standardu złota i jakieś 4 lata później koniec stycznia 1918 roku złota marka kosztowała dwie papierowe marki. W styczniu 1920 roku czyli 2 lata później już kosztowała 10 marek. Rok później, koniec stycznia 1921 kosztowała już 30 marek. Dziewięć miesięcy później 3 października 1921 kosztowała już 100 marek. Następny rok, 21 październik 1922 roku 1000 marek. Niespełna 3 miesiące później, koniec stycznia 1923 roku złota marka kosztowała już 10.000 marek papierowych. 26 czerwca 23 – 100.000 marek. 8 sierpnia 23 – 1000.000 marek. Tutaj zaczyna to już rosnąć w zatrważającym tempie. My tu mówimy o skokach rzędów wielkości, czyli razy 10. 7 września, czyli zaledwie miesiąc później, 7 września 1923 – 10.000.000 marek. 3 październik 1923 – 100 milionów marek. 11 październik 23, czyli 8 dni – miliard marek. 22 październik 1923 – 10 miliardów marek. 3 listopad 1923 – 100 miliardów marek papierowych. I w końcu na koniec 1923 roku jedna złota marka osiągnęła cenę jednego biliona marek papierowych.

I teraz weźmy pod uwagę, w dzisiejszym systemie finansowym pieniądze są do drukowane w zatrważającym tempie. I naprawdę zachodzi bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że dojdzie do hiperinflacji dolara. Jaki to będzie miało skutek?

Jeśli spojrzymy wtedy na Bitcoina w cenie dolara. Tak? W stosunku do dolara, to będziemy mieli dokładnie taki sam przebieg jak w Republice Weimarskiej, jak to było ze złotą marką w stosunku do marki papierowej. Złota marka była w ograniczonej ilości, marka papierowa miała nieograniczoną ilość, mogła być dodrukowywana tak jak dolar. I była bardzo silnie dodrukowywana. I wówczas wartość tego ograniczonego assetu rosła eksponencjalnie do wartości biliona jednostek w tym drugim asecie, który był nieograniczony. I tak samo Bitocoin może dojść do wartości biliona dolarów. Ale, nie dlatego, że Bitcoin tak bardzo zwiększy swoją wartość, tylko dlatego, że dolar tak bardzo straci swoją wartość. Ale to będzie inny świat. Za jednego dolara wtedy nie będzie można nic kupić. Prawdopodobnie guma do żucia będzie kosztowała milion dolarów, czy coś takiego. Natomiast to jest całkowicie realna możliwość, że jeśli dojdzie do hiperinflacji w ciągu zaledwie kilku lat, Bitcoin może osiągnąć cenę biliona dolarów.

Mam nadzieję, że cię to zainspirowało. Podyskutujmy na ten temat, na temat rozwoju cen, na temat bitcoina, na temat dolara w komentarzach poniżej. Proszę podziel się tym wideo. Udostępnij jest swoim znajomym, swoim bliskim, żeby zdali sobie sprawę z tych zależności. Z pewnością ci za to podziękują.

A teraz przechodzimy do konkursu. O co chodzi w konkursie? Otóż zostałem zaproszony do napisania rozdziału jako koautor z najlepszym trenerem biznesu i skuteczności osobistej, z najlepszym trenerem sprzedaży na świecie, z Brianem Tracy. Z pewnością znasz jego książki, z pewnością znasz jego szkolenia. Napisałem rozdział do jego książki. Ta książka Ready, Set, Go! wkrótce zostanie opublikowana. Ukaże się 30 listopada w Stanach Zjednoczonych. Będzie dostępna z pewnością na Amazonie. A ja tutaj dla osoby, która zostawi najlepszy komentarz sprezentuję jedną kopię takiej książki z moim osobistym podpisem. A także dla najlepszego udostępnienia zostanie sprezentowana też taka książka. Także zapraszam do udostępniania tego znajomym. I zapraszam do komentarzy.

Jeśli ci się to podobało zasubskrybuj. Pamiętaj, żeby zaznaczyć dzwoneczek, żebyś był informowany, żebyś nie przegapiał moich filmów, żebyś był na bieżąco informowany. A tutaj znajdziesz jeden z moich najlepszych filmików.

To tyle. Dzięki i do zobaczenia.

Przypominam o konkursie na JEDNEGO BITCOINA:
Wśród najaktywniejszych członków naszej społeczności podzielę 1BTC jeśli 1.2.2019 będę miał więcej subskrybentów niż cena Bitcoina w PLN.
Jeśli jeszcze się nie zaangażowałeś, to zapisz się do grupy indywidualiści i napisz co umiesz i jak konkretnie chcesz pomóc:
http://fb.com/groups/indywidualisci

Jeśli urodziłeś się w kraju anglojęzycznym albo mówisz na poziomie native, wesprzyj proszę naszą społeczność i zrób angielskie albo polskie napisy na moim angielskim kanale:
http://www.youtube.com/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCj7QUwawwMEDUbC4eaiEAZw
Tutaj instrukcja jak to się robi:
https://support.google.com/youtube/answer/6054623?hl=en&ref_topic=7295414

Tu możesz ściągnąć portfel Byteball:
http://byteball.org

Tu możesz handlować kryptowalutami:
Kucoin – najszybciej rosnąca giełda z 300 rynkami:
https://www.kucoin.com/#/?r=7e6b5R
Binance – obecnie największa giełda krypto:
https://launchpad.binance.com/register.html?ref=16970833
https://hitbtc.com/?ref_id=5a5084d6d64fb (ref-link)
https://localbitcoins.com/?ch=mn22 (ref-link)

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

2 myśli na temat “Bitcoin za bilion dolarów? (wideo)”

 1. Rafale, tylko w Republice Weimarskiej niepohamowany dodruk spowodowany byl potrzeba utrzymania wyplacalnosci panstwa. Na czele Banku stal chory czlowiek, lub byl kierowany przez chora wladze…pomimo, ze roslo bezrobocie, pieniadz ktory drukowali zgodnie z ekonomia nie posiadal juz zadnej wartosci…oni nadal slepo go drukowali.
  Z bitcoinem musielibysmy miec taka sytuacje w USA, jesli przestaliby byc wyplacalni i zaczeli w sposob chory drukowac dolary…wtedy tak, pewnie Bitcoin zareagowalby na to najlepiej. Ale realnie to chyba zbyt duza gospodarka, i mimo roznych zawirowan personalnych zbyt duzo tam rozsadnych wplywowych ludzi, zeby to sie wydarzylo.
  Pamietajmy, ze tamta sytuacja doprowadzila do tragedii szczegolni ludzi w klasie sredniej, doprowadzaja nawet do braku mozliwosci zakupu zywnosci i co za tym idzie glodu. I tu jakby mamy wyprowadzony dowod, na Twoje twierdzenie z poprzedniego filmiku, odnosnie tego, ze kto nie zdazy uciec z pieniadza rzadowego do alternatywy, np. krypto, podzieli los tamtej weimarskiej ludnosci i sytuacja sie powtorzy. Hipoteza…dowod…teza…teraz czas na wniosek: musimy czujnie obserwowac sytuacje i nie bac sie alternatywnego pieniadza.
  Tylko jest jeszcze jedna kwestia, tam bardzo szybko uratowali sytuacje, zamieniajac kilka bilionow papierowej marki na jedna rentenmarke, ktora juz miala normalny kurs wobec dolara. A w takiej hipotetycznej sytuacji z bitcoinem…efektem byloby powstanie nowych walut rzadowych? Czy to powaliloby wartosc bitcoina do punktu jego wyjscia?
  Ciekawy wywod teoretyczno-matematyczny…ale poki co na szczescie teoretyczny. Podoba mi sie, kiedy konstruujesz takie hipotezy…zmuszaja do myslenia i wyciagania wnioskow, a to rozwija.

  Pozdrawiam
  Robert.

 2. Bardzo lubię ten blog. Znalazłem w nim wiele wartościowych treści i motywację do działania.
  Handluję od kilku lat na Forex. W związku z tym, nie szukając informacji mimowolnie zwracam na nie czasem uwagę. W przypadku Bitcoina i innych krypto walut widzę ogromną nagonkę medialną nastawioną na wtłoczenie ludziom do głów jak wiele na nich zarobią. Może w tym przypadku jestem sceptykiem, może realistą. A może po latach wiem, że nie jest łatwe zarabianie na rynkach.
  Proszę o ostrożność we własnych inwestycjach a w szczególności przy doradzaniu innym.
  Wszystkiego dobrego życzę 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s