⭕️ Minimalizm – Osiągnij więcej w 2 krokach + Konkurs 👑 (wideo)

Z ogrodu Zen w Tokio opowiadam o minimalizmie i jak można osiągać więcej poprzez uproszczenie życia w dwóch prostych krokach.

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Konichiwa.

Witam Was dzisiaj z tradycyjnej pijalni herbaty w Tokio. Dziś porozmawiamy o minimalizmie.

Japonia jest idealną okazją, żeby porozmawiać o minimalizmie. Jestem tutaj właśnie w Zen Garden w Tokio. Jedną z rzeczy, którą nauczyłem się od miliarderów, jedną z zasad sukcesu, jest focus, jest koncentracja na rzeczach ważnych. Na jednym lub niewielu projektach, na jednym lub niewielu rzeczach, które robimy. Na rzeczach do zrobienia, na następnych krokach. Idealną strategią do koncentrowania się jest właśnie minimalizm. Minimalizm pochodzi z japońskiej tradycji Zenu. Z prostoty Zenu. Zen to koncentracja na rzeczach zasadniczych, na istocie rzeczy, na istocie przedmiotów. To strukturowanie naszego życia, tego co w nim robimy, strukturowanie czasu w sposób prosty. To widzenie piękna w prostocie rzeczy i korzystanie z prostoty w naszym życiu by osiągnąć spokój ducha, harmonię i także wolność. Minimalizm to też bardzo skuteczna strategia w osiąganiu rzeczy wielkich, w robieniu rzeczy wyjątkowych. Zasadniczo w skutecznym osiąganiu celu w naszych życiach. Nie będę tutaj specjalnie komplikował i mówił o filozofii, tylko powiem o prostych rzeczach jak minimalizm można używać w naszym życiu. Na co zwracać uwagę.

Weźmy prosty przykład, jak masz dwa telefony komórkowe, masz dwa smartfony, to musisz myśleć o tym, żeby oba je ładować regularnie. Czyli spędzasz dwukrotnie tyle czasu, żeby je ładować, żeby to zorganizować. I zajmuje ci to jakby dwukrotnie myśli. Być może potrzebujesz dwóch różnych ładowarek. A jak jesteś w podróżach międzynarodowych, to potrzebujesz jeszcze dwóch adapterów do tego. Czyli tu widzimy, że już samo posiadanie dwóch telefonów po prostu powoduje ci dwukrotnie więcej kosztów pieniężnych, czasowych i kłopotu, niż jeśli byś nie miał tylko jeden telefon. A jeszcze więcej jakbyś nie miał w ogóle telefonu. Tak? Ale nie bądźmy aż tak ekstremalni. Z pewnością znacie albo jesteście posiadaczami, albo znacie posiadaczy iPhone. I ja zauważyłem, przy posiadaczach iPhona, tak to nie jest krytyka, tylko to jest po prostu stwierdzenie faktu, że spędzają dość dużo czasu szukając możliwości doładowania iPhonów. Bo nie wiem dlaczego, ale iPhony nie trzymają za długo baterii, są ciągle online. I właściciele spędzają dużo czasu na szukaniu jak tu doładować tego iPhona, gdzie tu doładować i tak dalej. To się wydaje, że niekiedy to jakby staje się sensem życia albo najważniejszym zadaniem dnia, żeby gdzieś doładować tego iPhona. A przecież nie o to w życiu chodzi, nie o to chodzi w życiu, żebyśmy doładowywali telefony, czy jakby organizowali działanie rzeczy, które mamy wokół nas, które w zasadzie powinny nas wspierać, a nie nas kosztować naszą energię życiową i nasz czas.

I teraz wam powiem dwie proste strategie, jakie możecie używać, dwa proste kroki, jakie możecie używać, żeby uprościć wasze życie, żeby móc więcej osiągnąć. Pierwszą rzeczą to jest po prostu nie kupować rzeczy, których nie potrzebujecie. Które tylko kupujecie po to, żeby je mieć, pokazać innym czy coś takiego, rzeczy, których nie potrzebujecie. Zawsze się zastanów czy naprawdę potrzebujecie czegoś, jeśli to kupujecie. Dlaczego?

Dlatego, że jeśli kupujecie rzeczy, których nie potrzebujecie one kosztują was pieniądze, a pieniądze musicie zarobić. Czyli zasadniczo zamieniacie swój czas życia na rzeczy, których nie potrzebujecie. Oddajcie życie, swój cenny czas życia praktycznie za nic. Oznacza to, że wtedy nie macie pieniędzy na rzeczy, które są dla was ważne i nie macie też czasu na to co jest dla was ważne i co chcielibyście robić w życiu, na co chcielibyście spędzać życie. Musicie zdać sobie sprawę z tego, że czym więcej rzeczy posiadacie tym macie mniejszą wolność, bo te rzeczy was niewolą. Musicie myśleć o tym, dbać o to i poświęcać temu czas i swoją energię tym rzeczom, które posiadacie.

Więc druga strategia pozbądźcie się rzeczy, których nie potrzebujecie albo których nie używacie albo po prostu rzadko bardzo używacie. Bo one, tak jak w pierwszym punkcie, mogą albo kosztują was pieniądze, wasz czas, waszą energię. Ale nawet jeśli one tylko gdzieś leżą, tylko są, gdzieś u was w domu to mimo to, one zajmują miejsce w waszym domu. A to miejsce też was kosztuje pieniądze, jeśli wynajmujecie mieszkanie czy dom. Albo nawet jeśli kupiliście dom, no to też musieliście zapłacić za tą powierzchnię. Czyli one zajmują miejsce w waszym domu, ale nie tylko to, one też odwracają waszą uwagę. Jak nawet spojrzycie na nie, musicie przesunąć czy wyczyścić ten przedmiot czy odkurzyć ten przedmiot, to one zabierają waszą uwagę i wasz czas od rzeczy, które są dla was ważne i na których chcielibyście się skupić, na których powinniście się skupić. A poza tym zajmują miejsce w waszych głowach, powodują chaos w waszych głowach, pewną dezorganizację. Wyobraźcie sobie, że macie biurko i przed nim macie regał z jakimiś setkami jakiś pamiątek powiedzmy z podróży, które są, trzeba je odkurzać co pewien czas. I one po prostu tam są i spoglądając na nie, one waszą uwagę odwracają od tego nad czym pracujecie teraz, nad czym się chcecie teraz skupić. Tak? Bo powodują jakieś powiedzmy skojarzenia czy powodują wspomnienia. W każdym bądź razie powodują pewne procesy myślowe i na pewno zajmują w waszym mózgu jakieś miejsce. Sama już świadomość, że one tam są, to zajmuje miejsce w waszym mózgu. I czym więcej takich rzeczy macie, tym więcej to zajmuje wam w mózgu. Tak samo, jeśli macie jeszcze jeden jakiś profil w mediach społecznych to to zajmuje wasz czas, wasze miejsce, waszą uwagę, waszą koncentrację i tak dalej i tak dalej.

Więc to są te dwa kroki, dwa bardzo ważne kroki. Nie kupować rzeczy, których nie potrzebujecie, pozbyć się rzeczy, których nie potrzebujecie lub nie używacie. I prostą rzeczą jest na przykład, jeśli chodzi o ciuchy, dobra rada dla kobiet, ale także dla mężczyzn otwórzcie szafę, jeśli jakiejś rzeczy nie używaliście przez rok, to możecie ją spokojnie wyrzucić, bo na pewno już jej nie będziecie już używać. I w ten sposób możecie się pozbyć większości waszych ciuchów w szafie. Nie musicie kupować nowej szafy, wystarczy się pozbyć tych ciuchów i macie dużo miejsca w szafie, mniej na głowie i także przy decydowaniu co dzisiaj założyć, macie o wiele prostszą decyzję, bo po prostu jest mniej opcji do wyboru. A tamtych i tak nie założycie, skoro przez ostatni rok nie założyliście. Tak? Już nie mówiąc o rzeczach, których wam już nie pasują, bo bardzo schudliście albo przytyliście.

A teraz wam powiem pozytywny przykład. Jednym z moich idoli, jak wiecie, jest Steve Jobs, już niestety nieżyjący. Steve Jobs zrewolucjonizował 4 przemysły na świecie, dokonał wielkich rzeczy w swoim życiu. I on mieszkał w domu bez mebli. I dostał kiedyś od pewnego designera, nie pamiętam jego nazwiska, weźcie tutaj w komentarzach napiszcie, 100 czarny swetrów i zawsze chodził w tych czarnych swetrach. Nie musiał decydować o tym, nie chciał inwestować energii, żeby codziennie decydować o tym co ma na siebie założyć. Po prostu zawsze chodził w tych samych rzeczach. Czy sprawiło to, że mniej dokonał życiu? Raczej nie, wręcz odwrotnie. To właśnie jest jedna z rzeczy, które pozwoliły mu i zasadniczo minimalizm jaki wyznawał w swoim życiu, to właśnie pozwoliło mu na dokonanie tak wielkich rzeczy. Wiele z moich miliarderów, z którymi przeprowadziłem wywiady prowadzi bardzo proste życie. Nie chce inwestować swojej energii, swojego czasu, także swoich pieniędzy w kupowanie jakiś nie wiadomo jakich rzeczy, nie wiadomo jakie samochody, domy i tak dalej, ponieważ oni po prostu tego nie potrzebują, to ich nie uszczęśliwia. Uszczęśliwia ich to czego dokonują, co robią, co osiągają w życiu.

Jeśli ci się ten film podobał, to tutaj na dole zasubskrybuj. Naciśnij dzwoneczek, żeby nie przegapiać moich filmów. Proszę o komentarze, jakie są wasze doświadczenia z minimalizmem. Co myślicie na ten temat, podajcie może jakieś przykłady ciekawe, wasze, z waszego życia albo z życia ludzi sukcesu. Podzielcie się tym wideo z bliskimi, ze znajomymi. Podziękuję wam za to. Ja tutaj naprawdę daję cenną wiedzę najlepszych przedsiębiorców świata. Osobie, która udzieli najlepszego komentarza, najlepszego udostępnienia dam jeden egzemplarz wydania specjalnego mojej książki, którą ostatnio opublikowałem z Brianem Tracy. Tutaj właśnie ona jest. Jeśli ci się ten film podobał to spodobają ci się moje inne wideo. Zachęcam do oglądania. Tutaj znajdziesz parę z moich najlepszych wideo.

To na tyle na dziś z Japonii z Tokio. Sayonara.

Przypominam o konkursie na JEDNEGO BITCOINA:
Wśród najaktywniejszych członków naszej społeczności podzielę 1BTC jeśli 1.2.2019 będę miał więcej subskrybentów niż cena Bitcoina w PLN.
Jeśli jeszcze się nie zaangażowałeś, to zapisz się do grupy indywidualiści i napisz co umiesz i jak konkretnie chcesz pomóc:
http://fb.com/groups/indywidualisci

Jeśli urodziłeś się w kraju anglojęzycznym albo mówisz na poziomie native, wesprzyj proszę naszą społeczność i zrób angielskie albo polskie napisy na moim angielskim kanale:
http://www.youtube.com/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCj7QUwawwMEDUbC4eaiEAZw
Tutaj instrukcja jak to się robi:
https://support.google.com/youtube/answer/6054623?hl=en&ref_topic=7295414

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

2 myśli na temat “⭕️ Minimalizm – Osiągnij więcej w 2 krokach + Konkurs 👑 (wideo)”

  1. Ja dzięki minimalizmowi pozbywam się wielu natręctw takich, jak: alkohol, papierosy, porno, komórki, czy nie potrzebne myśli. Dzięki temu wzrasta mój zakres możliwości i widzę rozwiązania.   W dniu 2017-12-28 18:45:55 użytkownik Indywidualista.pl napisał: WordPress.com indywidualista posted: „Z ogrodu Zen w Tokio opowiadam o minimalizmie i jak można osiągać więcej poprzez uproszczenie życia w dwóch prostych krokach. Obejrzyj to wideo: Transkrypcja: Konichiwa. Witam Was dzisiaj z tradycyjnej pijalni herbaty w Tokio. Dziś porozmawi”

  2. Bardzo dobry temat – minimalizm. W dzisiejszym świecie wśród ludzi dominuje odwrotność minimalizmu. Jestem związany z rynkiem pośrednictwa finansowego i wiem, że ten rynek oferuje całe mnóstwo produktów. Są one oparte o fundusze inwestycyjne, a więc o giełdy papierów wartościowych. Wciska się je pod byle pretekstem, staliśmy się dawcami kapitału dla rządu i wielkich firm. Bezkompromisowo wyjaśnił to Robert Kiyosaki w swoim wykładzie pt. „Jak dajemy się okradać każdego dnia” (cz.4), oto link: https://www.youtube.com/watch?v=teYd619CC10
    Wiem, ze swojej praktyki zawodowej, że zyski z tych inwestycji były zerowe, a więc są one zbyteczne. Potwierdzam w całej rozciągłości wypowiedź Kiyosakiego.
    Dominacja komercyjnych instytucji finansowych jest cały czas przygniatająca. Nasuwa się pytanie, jak wydostać się z tej dominacji? Najprostsza odpowiedź jest nie zadawać się z komercyjnymi instytucjami finansowymi. W takim razie, gdzie oszczędzać chociażby na emeryturę, bo większość ludzi nie zostanie przedsiębiorcami i nie będzie właścicielami nieruchomości.
    Kiedy skoncentrowałem się na jednym produkcie, który nie ma nic wspólnego z rynkiem papierów wartościowych, miałem czas i sposobność zapoznać się z nim dogłębnie. Co roku dostarcza on zysk zwany rekompensatą na poziomie 10%, ryzyko utraty pieniędzy praktycznie nie istnieje, są ubezpieczone, wszyscy jesteśmy współwłaścicielami znacznego majątku. Ale co najważniejsze, nie muszę śledzić tej całej gry giełdowej, tych wszelkich funduszy inwestycyjnych, mam więcej spokoju i czasu, chociażby na to aby wysłuchać twojej mądrej podpowiedzi o minimalizmie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s