Wywiad: Murad Al-Katib – Światowy Przedsiębiorca Roku 2017 (wideo)

Rozmawiam w Monaco z Muradem Al-Katib, który został wybrany Światowym Przedsiębiorcą Roku 2017, czyli uznanym za obecnie najlepszego przedsiębiorcę świata.
Jego firma AGT postawiła sobie za cel rozwiązanie problemu wyżywienia świata w białko, kiedy światowa populacja osiągnie 10 miliardów osób. Jego wizją jest zwiększenie produkcji białek roślinnych względem białek zwierzęcych, co doprowadzi do znacznej redukcji konsumpcji energii i wody. Przykładowo by wyprodukować kilo cielęciny potrzebne jest 15.000 litrów wody, natomiast w przypadku grochu, także bogatego w białko, potrzeba jedynie 50 litrów, czyli 300 razy mniej! Firma ma obecnie obroty rzędu 2 miliardów dolarów, produkuje na 5 kontynentach i eksportuje do 12 krajów świata.W niektórych produktach jego firma stanowi obecnie 25% całego światowego handlu!

Firma Murada dostarczyła niewiarygodną wręcz ilość 700 milionów posiłków dla uchodźców z Syrii. To wielki człowiek!


Obejrzyj to wideo:

 

Tu kupisz „Umysł Miliardera”: https://UmyslMiliardera.pl/?ref=rb

Zapisz się na Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl

Transkrypcja:

Witam was dzisiaj z Monaco. Za mną widzicie budynek, w którym obecnie wybierany jest najlepszy przedsiębiorca świata, Światowy Przedsiębiorca Roku 2017. Zadam mu parę pytań w imieniu naszej społeczności i jestem bardzo ciekaw jego odpowiedzi. Do zobaczenia w następnej części.

– Witamy was dzisiaj z Monaco, z uroczystości Światowy Przedsiębiorca Roku. To jest obecnie najlepszy przedsiębiorca świata: Murad Al-Katib! Witaj Murad!

– Tak jestem dumny, że reprezentuję Kanadę w świecie w roku 2017.

– Murat, podczas konferencji prasowej powiedziałeś, że mama była dla Ciebie wspaniałym przykładem. Co było najlepszą radą jaką Ci dała?

– Mama nauczyła mnie pasji do mojej społeczności. Byłem emigrantem z Turcji do Kanady, pasja do mojej społeczności, do mojego kraju była bardzo ważna. Nauczyła mnie, że jest świat poza Kanadą. Nauczyła mnie by nie bać się ryzyka, być przygotowanym i podejmować kalkulowane ryzyko. To wszystko są rzeczy, których mam mnie nauczyła, wspaniałe wartości.

– A jak wpadłeś na pomysł Twojego biznesu?

– Świat potrzebuje białka by wyżywić przyszłą populację 10 miliardów mieszkańców. Kanada wykorzystała wielką szansę, by uprawiać soczewicę, groch, ciecierzycę i fasolę. I ja rozwijam wielomiliardowy przemysł w Kanadzie, który się na tym skupia. To ma dużo sensu, jest zdrowe dla środowiska i to jest wspaniały biznes.

– Zgadza się. To jest człowiek, który z Kanady zrobił największego producenta soczewicy, grochu, ciecierzycy i fasoli…

– Produkujemy dziś w Kanadzie 60% całej światowej produkcji grochu i 65% soczewicy, 4,5 milionów hektarów. Rozwinęliśmy to przez ostatnie 11-12 lat, co było bardzo ekscytującym procesem.

– Masz rzekomo obrót 2 miliardów dolarów.

– Tak, 2 miliardy dolarów kanadyjskich. Rośniemy dalej i wkrótce osiągniemy 5 miliardów.

– Co sprawiło, że myślisz na tak ogromną skalę?

– Wystartowaliśmy farma po farmie, przekształcając je na inne uprawy. Świat tego potrzebuje i mamy zamiar kontynuować dostarczanie przyjaznego dla środowiska, przystępnego i dostępnego białka. Wierzymy, że białko roślinne jest częścią rozwiązania problemu wyżywienia świata. Jesteśmy bardzo zaangażowani w ten projekt.

– Dzięki Murad! Mówiłem Ci wcześniej, że jesteś świetnym mówcą. Dzięki za Twój czas i jeszcze raz gratuluję tego wspaniałego wyczynu!

Tu dostaniesz polskie wydanie książki: https://UmyslMiliardera.pl/

Obserwuj i polub mnie:
Newsletter: https://newsletter.indywidualista.pl
YouTube: https://www.youtube.com/indywidualista
Facebook: http://fb.me/indywidualistapl
Twitter: http://twitter.com/indywidualista

Prelekcja TEDx „Czego nauczyłem się od najlepszych przedsiębiorców świata”:
http://tedxwsb.indywidualista.pl

Prelekcja TEDx „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz”:
http://tedx.indywidualista.pl

Tu dostaniesz książkę „Ready, Set, Go!”, którą napisałem z Brianem Tracy:
E-Book: https://geni.us/rsgkindle
Papierowa: https://geni.us/readysetgo

Kup „The Billion Dollar Secret” (wydanie angielskie):
https://TheBillionDollarSecret.com/

Kup „Umysł Miliardera” (wydanie polskie):
https://UmyslMiliardera.pl/

Co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do komentarzy.

Chcesz poczytać/zobaczyć więcej motywujących rzeczy? Zapisz się na “Follow blog Indywidualista.pl” (w menu po lewej stronie), by dostawać powiadomienia o nowych artykułach na skrzynkę e-mail.

Pamiętaj podzielić się wpisem z bliskimi i przyjaciółmi korzystając z poniższych linków:

Reklama

6 myśli na temat “Wywiad: Murad Al-Katib – Światowy Przedsiębiorca Roku 2017 (wideo)”

  1. Świetna charyzmatyczna osobowość i mówca! Widziałam jego wystapienie na EY
    life stream:) „Entrepreneurs are the solution” jak sam mówi i to co robi utwierdza mnie w wierze, że są ludzie, którzy pracują na uratowanie świata ( tutaj ograniczenie spożywania mięsa). Super!

    1. Tak, do tego świetny mówca. Potrafi tak mówić o obróbce grochu i fasoli, że słucha się go z zapartym tchem. To bardzo wartościowa umiejętność. Potrafi zainspirować ludzi, porwać ich do działania, pociągnąć za sobą i poprowadzić do rzeczy wielkich!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s